Іменем України
18 лютого 2022 рокуСєвєродонецькСправа № 360/426/22
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про визнання бездіяльність протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,
17 січня 2022 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській, яка полягає у ненарахуванні та невиплаті заборгованості по щомісячним страховим виплатам ОСОБА_1 за період з 01.12.2014 по 31.10.2019;
- зобов'язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області нарахувати та виплатити заборгованість по щомісячним страховим виплатам ОСОБА_1 за період з 01.12.2014 по 31.10.2019.
В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 на протязі тривалого часу не отримувати щомісячні страхові виплати, а саме з 01.12.2014 по 31.10.2019. Позивач є внутрішньо переміщеною особою.
Для з'ясування підстав невиплати заборгованості до Відповідача було направлено адвокатський запит, на який було надано відповідь №5346/02-1 від 09.12.2021. Фонд соціального страхування повідомив, що 05.11.2019 як внутрішньо переміщена особа ОСОБА_1 звернувся за продовженням страхових виплат до Станично-Луганського відділення управління.
На виконання пункту 14 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо перемішеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 №365, до відділення було надано рішення комісії з питань щодо призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам в Станично-Луганському районі (далі - комісія), яке оформлено протоколом від 14.11.2019 №252, згідно з яким ОСОБА_1 було продовжено раніше призначену щомісячну страхову виплату з місяця звернення, а саме з 01.11.2019.
Позивач з бездіяльністю Відповідача по ненарахуванню та невиплаті заборгованості за період з 01.12.2014 по 31.10.2019 не згоден і вважає її протиправною.
Ухвалою суду від 24.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, відстрочено сплату судового збору, поновлено строк звернення із позовом до суду (а.с. 14-15).
Відповідач позов не визнав, про що подав відзив на позовну заяву (а. с. 18-20), в якому зазначено, що потерпілий ОСОБА_1 з 01.04.2001 перебував на обліку та отримував щомісячні страхові виплати у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Брянці Луганської області (далі - відділення), яке зараз знаходиться на тимчасово окупованій території. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р місто Брянка Луганської області віднесено до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Відділенням не здійснено переміщення в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей" від 07.11.2014 №595, тому нарахування та виплату страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) у відділенні припинено з 01.12.2014. Справа про страхові виплати ОСОБА_1 залишилась на тимчасово окупованій території.
05.11.2019 як внутрішньо переміщена особа ОСОБА_1 звернувся за продовженням страхових виплат до Станично - Луганського відділення управління.
На виконання пункту 14 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 №365 (далі - Постанова №365), до відділення було надано рішення комісії з питань щодо призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам в Станично - Луганському районі (далі - комісія), яке оформлено протоколом від 14.11.2019 №252, згідно з яким ОСОБА_1 було продовжено раніше призначену щомісячну страхову виплату з місяця звернення, а саме з 01.11.2019.
Відтак, позивач звернувся до Станично - Луганського відділення за продовженням щомісячних страхових виплат в листопаді 2019 року, а виплати йому були припинені з 01.12.2014, з даних фактів вбачається, що з моменту припинення виплат до моменту звернення пройшло понад трьох років.
Оскільки потерпілий ОСОБА_1 з 01.12.2014 не оскаржував дії Фонду соціального страхування України, до листопада 2019 року не звертався 5 із заявою про продовження страхових виплат, будь-якої інформації не запитував, доказів переміщення з окупованої території не надавав, то на підставі ч. 4 ст. 47 Закону України № 1105 позивач втратив право на отримання щомісячних страхових виплат за період з 01.12.2014 до 01.11.2016.
На підставі вищевикладеного, зазначаємо, що потерпілий ОСОБА_1 має право на отримання щомісячних страхових виплат за період з 01.11.2016 до 31.10.2019, які можуть бути виплачені лише на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
Просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , є громадянином України та внутрішньо переміщеною особою, що підтверджено інформацією, зазначеною в паспорті громадянина України (а.с. 4-5), картці платника податків (а.с. 6), довідці від 20.06.2019 № 905-5000145920 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (а.с. 7).
З інформації, яка вказана у відзиві на позовну заяву, вбачається, що ОСОБА_1 з 01.04.2001 перебував на обліку та отримував щомісячні страхові виплати у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Брянці Луганської області (далі - відділення), яке зараз знаходиться на тимчасово окупованій території. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р місто Брянка Луганської області віднесено до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Відділенням не здійснено переміщення в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей" від 07.11.2014 №595, тому нарахування та виплату страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) у відділенні припинено з 01.12.2014 (а.с. 18 зв.).
Позивач 05.11.2019 звернувся до відповідача із заявою про поновлення страхових виплат (а.с. 26).
21.11.2019 Станично-Луганським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області була прийнята постанова № 1219/1763/1763/16 «Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37», якою призначено потерпілому щомісячну страхову виплату в сумі 810,27 грн. з 01.03.2014 (а.с. 29).
21.11.2019 Станично-Луганським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області була прийнята постанова № 1219/1763/1763/17 «Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37», якою призначено потерпілому щомісячну страхову виплату в сумі 1001,49 грн. з 01.03.2017 (а.с. 30).
21.11.2019 Станично-Луганським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області була прийнята постанова № 1219/1763/1763/18 «Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37», якою призначено потерпілому щомісячну страхову виплату в сумі 1193,78 грн. з 01.01.2018 (а.с. 31).
21.11.2019 Станично-Луганським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області була прийнята постанова № 1219/1763/1763/19 «Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37», якою призначено потерпілому щомісячну страхову виплату в сумі 1432,54 грн. з 01.03.2018 (а.с. 32).
21.11.2019 Станично-Луганським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області була прийнята постанова № 1219/1763/1763/20 «Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37», якою призначено потерпілому щомісячну страхову виплату в сумі 1504,16 грн. з 01.03.2019 (а.с. 33).
21.11.2019 Станично-Луганським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області була прийнята постанова № 1219/1763/1763/21 «Про продовження раніше призначеної щомісячної страхової виплати», якою продовжено потерпілому щомісячну страхову виплату в сумі 1504,16 грн. з 01.11.2019 (а.с. 34).
21.04.2020 Станично-Луганським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області була прийнята постанова № 1219/1763/1763/22 «Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37», якою призначено потерпілому щомісячну страхову виплату в сумі 1669,62 грн. з 01.03.2020 (а.с. 34 зв.).
26.03.2021 Станично-Луганським відділенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області була прийнята постанова № 1219/1763/1763/23 «Про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати відповідно до частини другої статті 37», якою призначено потерпілому щомісячну страхову виплату в сумі 1853,28 грн. з 01.03.2021 (а.с. 35 зв.).
Відповідно до інформації, яка викладена у довідці від 27.01.2022 № 176/02, позивач перебуває на обліку в Станично-Луганському відділенню Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області з листопада 2019 року, остання виплата проведена 13.01.2022 за грудень 2021 року в сумі 1853,28 грн. (а.с. 37).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд керується такими вимогами чинного законодавства.
Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
Відповідно до вимог статті 173 Кодексу законів про працю України шкода, заподіяна працівникам каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням трудових обов'язків, відшкодовується у встановленому законодавством порядку.
Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування станом на момент виникнення спірних правовідносин визначав Закон України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", який з 1 січня 2015 року діє в редакції Закону України від 28 грудня 2014 року та має назву "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 1105-XIV).
На час призначення позивачу страхових виплат у 2004 році частиною першою статті 21, статтею 28 Закону № 1105-XIV передбачалось, що у разі настання страхового випадку Фонд зобов'язаний у встановленому законодавством порядку своєчасно та в повному обсязі відшкодовувати шкоду, заподіяну працівникові внаслідок ушкодження його здоров'я, виплачуючи йому, зокрема, одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності, а також щомісяця грошову суму в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого.
Відповідно до ст. 16 ч. 1 п. 2 Закону № 1105-XIV, застрахована особа, має право на отримання у разі настання страхового випадку матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, передбачених цим Законом.
Статтею 36 Закону № 1105-XIV передбачено, що страховими виплатами є грошові суми, які Фонд виплачує застрахованому чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку.
Страхові виплати складаються в тому числі із: 1) страхової виплати втраченого заробітку (або відповідної його частини) залежно від ступеня втрати потерпілим професійної працездатності (далі - щомісячна страхова виплата); 2) страхової виплати в установлених випадках одноразової допомоги потерпілому (членам його сім'ї та особам, які перебували на утриманні померлого.
Відповідно до частини першої статті 7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20.10.2014 № 1706-VII (надалі Закон № 1706-VII) для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України.
Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (частина друга статті 7 Закону № 1706-VII).
Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1706-VII закони та інші нормативно-правові акти України діють в частині, що не суперечить цьому Закону.
Відповідно до пункту 2 постанови КМУ постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2015 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» встановлено, що комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворені районними, районними у мм. Києві і Севастополі державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад, у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою приймають рішення про відновлення або про відмову у відновленні соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, довідки яких недійсні на дату набрання чинності цією постановою, відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого цією постановою, за умови отримання внутрішньо переміщеною особою нової довідки відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296; 2015 р., № 70, ст. 2312).
Відповідно до пункту 13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 № 365 (Порядок №365) за результатами розгляду подання з урахуванням акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати, в тому числі з урахуванням інформації про стан фінансування та виплати, що оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики або інших органів, що здійснюють соціальні виплати.
Отже, фактично відповідна комісія на підставі заяви позивача як внутрішньо переміщеної особи прийняла рішення про відновлення раніше призначених виплат позивачу.
Щодо заборгованості зі страхових виплат за період з 01.12.2014 по 31.10.2019, то право Позивача на страхові виплати за вказаний період не є спірним. Відповідачем страхові виплати за вказаний період нараховані у повному обсязі, однак, не були виплачені з посиланням на пункт 15 «Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».
Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 335 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», а саме, пункти 15 і 18 доповнені реченням такого змісту: «Суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України», враховуючи наведене Позивачу не сплачено заборгованості за минулий період.
Суд вважає таку позицію неприйнятною, виходячи з наступного.
Так, за змістом конституційних норм (статті 113, 116, 117 Конституції України), Кабінет Міністрів України не наділений правом вирішувати питання, які належать до виключної компетенції Верховної Ради України, так само як і приймати правові акти, які підміняють або суперечать законам України.
Конституційний Суд України у своїх рішеннях № 20-рп/2011 від 26 грудня 2011 року та № 2-рп-99 від 02 березня 1999 року висловив позицію, згідно з якою Кабінет Міністрів України є органом, який забезпечує проведення державної політики у соціальній сфері, повноважний вживати заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина та проводити політику у сфері соціального захисту.
Конституційне поняття «Закон України», на відміну від поняття «законодавство України», не підлягає розширеному тлумаченню, це - нормативно-правовий акт, прийнятий Верховною Радою України в межах повноважень. Зміни до закону вносяться за відповідно встановленою процедурою Верховною Радою України шляхом прийняття закону про внесення змін. Нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України є підзаконними, а тому не можуть обмежувати права громадян, які встановлено законами.
Судом встановлено, що жодних змін у вказаний Закон з приводу особливостей виплати заборгованості потерпілим, які є внутрішньо переміщеними особами, Верховною Радою не приймались.
Статтею 6 КАС України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до статті 7 КАС України суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.
У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акту нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.
При цьому, суд ще раз акцентує свою увагу на тому, що статус внутрішньо переміщеної особи надає особі спеціальні, додаткові права (або "інші права", як це зазначено у ст. 9 Закону № 1706-VII), не звужуючи, між тим, обсяг конституційних прав та свобод особи та створюючи додаткові гарантії їх реалізації, а тому відповідач повинен всіляко сприяти відновленню виплат, гарантованих державою внутрішньо переміщеним особам.
Стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Згідно з частинами першою та другою статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Згідно з частиною першою статті 17 Закону України від 23.02.2006 № 3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
При розгляді справи «Кечко проти України» (заява № 63134/00) Європейський Суд з прав людини зауважив, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм працівникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни до законодавства. Однак, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах, доки відповідні положення є чинними (пункт 23 рішення). Суд не прийняв аргумент Уряду України щодо відсутності бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (аналогічна позиція викладена в рішенні у справі № 59498/00 «Бурдов проти Росії»).
Таким чином, реалізація особою права, що пов'язане з отриманням коштів, яке базується на спеціальних чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від асигнувань на виплату таких коштів.
Відповідно до частини 7 статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якщо потерпілому або особам, які мають право на одержання страхової виплати, з вини Фонду своєчасно не визначено або не виплачено суми страхової виплати, ця сума виплачується без обмеження протягом будь-якого строку.
Частиною другою ст. 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» добровільно застрахованим особам призначення та виплата матеріального забезпечення, а також надання соціальних послуг за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності здійснюються робочим органом Фонду за місцем здійснення їх обліку як страхувальників.
Таким чином, ефективним способом захисту порушених прав позивача є визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати щомісячних страхових виплат позивачу за період з 01.12.2014 по 31.10.2019 та зобов'язання відповідача виплати позивачу страхові виплати за період з 01.12.2014 по 31.10.2019.
Посилання відповідача на те, що частиною 4 статті 47 Закону України № 1105 визначено, що виплати, призначені, але не одержані своєчасно потерпілим або особою, яка має право на одержання виплат, провадяться за весь минулий час, але не більш як за три роки з дня звернення за їх одержанням. Зазначена норма статті є імперативною. Вона не допускає ніяких відхилень від вичерпного переліку прав і обов'язків суб'єктів, на яких розповсюджується дія цього закону. Можливість поновлення права на отримання страхової виплати за минулий час (понад 3 роки) не передбачено жодною нормою діючого законодавства України, судом відхиляються з огляду на таке.
Відповідно до частини 7 статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якщо потерпілому або особам, які мають право на одержання страхової виплати, з вини Фонду своєчасно не визначено або не виплачено суми страхової виплати, ця сума виплачується без обмеження протягом будь-якого строку.
Матеріалами справи встановлено, що позивач з грудня 2014 року не отримував пенсію з вини саме відповідача (виплати були припинені за ініціативи Фонду соціального страхування України, що ним не заперечується), у зв'язку з чим сума заборгованості підлягає виплаті за весь період невиплати, тобто з 01.12.2014 по 31.10.2019.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє підтвердження матеріалами справи, є обґрунтованими, докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про задоволення адміністративного частково.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Ухвалою суду від 24.01.2022 відстрочено позивачу сплату судового збору по даній адміністративній справі у розмірі 992,40 грн до ухвалення судового рішення в даній справі.
Відповідно до частини другої статті 133 КАС України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Оскільки позовні вимоги фактично підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне судовий збір у розмірі 992,40 грн стягнути до Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.
Керуючись статтями 2, 9, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (код ЄДРПОУ 41313100, 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр-т Космонавтів, буд. 16) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській, яка полягає у ненарахуванні та невиплаті заборгованості по щомісячним страховим виплатам ОСОБА_1 за період з 01.12.2014 по 31.10.2019.
Зобов'язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області нарахувати та виплатити заборгованість по щомісячним страховим виплатам ОСОБА_1 за період з 01.12.2014 по 31.10.2019.
Рішення суду звернути до негайного виконання у межах виплати щомісячної страхової виплати за один місяць.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (код ЄДРПОУ 41313100, 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, пр-т Космонавтів, буд. 16) до Державного бюджету України судовий збір у розмірі 992,40 гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.В. Тихонов