Справа № 169/89/22
Провадження № 3/169/397/22
18 лютого 2022 року смт Турійськ
Суддя Турійського районного суду Волинської області Тітівалов Р.К.
з участю:
секретаря судового засідання Веремчук Л.Ю.,
прокурора Омельчука О.С.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в селищі міського типу Луків Ковельського району Волинської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої художнім керівником центру культури, дозвілля та спорту Луківської селищної ради, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Луківської селищної ради Турійського району Волинської області сьомого скликання з 07 листопада 2017 року, повноваження якого припинені 27 листопада 2020 року, та суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік, чим порушила вимоги частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції».
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнала повністю, пояснила, що їй було відомо про обов'язок подати декларацію до 01 квітня 2021 року, однак, через необізнаність з системою електронного декларування та сімейними обставинами подала декларацію із запізненням 10 грудня 2021 року. Просила суворо не карати.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що протокол складено відповідно до вимог закону і в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП. Просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення та притягнути до адміністративної відповідальності.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суддя дійшов до такого висновку.
Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до примітки до вказаної статті суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою, другою статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Встановлено, що ОСОБА_1 здійснювала повноваження депутата Луківської селищної ради Турійського району Волинської області сьомого скликання в період з 07 листопада 2017 року до 27 листопада 2020 року (а. с. 14-15) та в контексті положень підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3, частини другої статті 45 Закону належить до суб'єктів відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій виявлено, що ОСОБА_1 подала декларацію за 2020 рік 10 грудня 2021 року (а. с. 20), тобто з порушенням вимог частини другої статті 45 Закону.
Відповідно до повідомлення Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації від 21 травня 2021 року Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не функціонував належним чином у період: з 17 години 00 хвилин до 22 години 58 хвилин 15 січня 2021 року; з 09 години 00 хвилин до 12 години 28 хвилин 21 січня 2021 року; з 13 години 09 хвилин до 14 години 19 хвилин 02 лютого 2021 року; з 15 години 43 хвилини до 22 години 02 хвилини 25 березня 2021 року.
Факт несвоєчасного подання декларації за 2020 рік у ході розгляду справи ОСОБА_1 не заперечувала та підтвердила, що подала її 10 грудня 2021 року.
Будь-яких поважних та об'єктивних причин, що унеможливлювали подання ОСОБА_1 декларації за 2020 рік у визначений законом строк - з 01 січня по 01 квітня 2021 року, чи перешкоджали цьому, у ході судового розгляду не встановлено.
Аналіз наведених вище обставин справи та положень закону дає підстави для висновку, що ОСОБА_1 не виконала своєчасно у визначений законом строк та спосіб обов'язок щодо подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік без поважних причин, що, в свою чергу, свідчить про недотримання вимог антикорупційного законодавства та наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП.
З огляду на вказане та враховуючи фактичні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка працює, за місцем проживання характеризується позитивно, вперше притягується до адміністративної відповідальності, будь-якої шкоди в результаті вчинення правопорушення не заподіяно, тяжких наслідків не настало, то суддя дійшов висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі в межах санкції статті, за якою вона притягається до відповідальності.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 в дохід держави слід стягнути 496 гривень 20 копійок судового збору.
Керуючись статтями 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя