Справа № 646/8189/21
Провадження № 2/646/924/2022
(про відкриття провадження у справі)
18.02.2022 м.Харків
Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Демченко С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Сипачової Ірини Миколаївни про визнання свідоцтва про спадщину недійсним,
позивач - ОСОБА_1 , місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 ;
відповідач - ОСОБА_3 , зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування): АДРЕСА_2 ;
відповідач - приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Сипачова Ірина Миколаївна, місцезнаходження: АДРЕСА_3 ,
13 грудня 2021 року ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2 , звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_3 , приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Сипачової І.М., в якій просить визнати недійсним свідоцтво про спадщину за померлим ОСОБА_4 , видане приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Сипачовою І.М., поновити строк для прийняття спадщини.
14 грудня 2021 року Червонозаводським районним судом м.Харкова з Реєстру територіальної громади міста Харкова отримана інформація про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання відповідача.
Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 17 грудня 2021 року позовну заяву було залишено без руху, позивачу наданий строк для усунення недоліків 10 днів з дня вручення копії ухвали. У встановлений законом строк позивачка усунула недоліки позовної заяви.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 175,177 ЦПК України, підсудна Червонозаводському районному суду м. Харкова.
Підстав для повернення чи передачі за підсудністю, відмови у відкритті провадження при відкритті провадження судом не встановлено.
Враховуючи, що позовні вимоги виникають з питань спадкування, відповідно до вимог ч. 4 ст. 274 ЦПК України справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Позивач одночасно з поданням позовної заяви заявив клопотання про витребування доказів, в якому просить витребувати у приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Сипачової Ірини Миколаївни копію спадкової справи, заведеної після смерті ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до частин 1, 7, 8 статті 84 ЦПК України учасники справи у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
З урахуванням викладеного, приходжу до висновку про необхідність задоволення клопотання про витребування доказів, оскільки вищевказані докази містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.19, 184-187 ЦПК України, суддя
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Сипачової Ірини Миколаївни про визнання свідоцтва про спадщину недійсним.
Розгляд справи здійснювати у порядку загального позовного провадження.
Призначити проведення підготовчого засідання на 16 березня 2022 року о 09 годині 00 хвилин.
У підготовче засідання викликати сторони.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк із дня вручення даної ухвали для надання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надати відзив на позов, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) відповідачем одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Витребувати у приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Сипачової Ірини Миколаївни (місцезнаходження: АДРЕСА_3 ):
- копію спадкової справи №49/2020, заведеної після смерті ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Копію ухвали, заяви і доданих до неї документів надіслати відповідачу, копію ухвали надіслати позивачу.
Роз'яснити, що відповідно до вимог ч. ч. 7-9 ст.84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, що витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Встановити строк для надання вищевказаних матеріалів на адресу Червонозаводського районного суду м. Харкова не пізніше наступного судового засідання, тобто до 16 березня 2022 року.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://cz.hr.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя С.В. Демченко