Постанова від 17.02.2022 по справі 595/1940/21

Справа № 595/1940/21

Провадження № 3/595/20/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.02.2022

м.Бучач

Суддя Бучацького районного суду Тернопільської області Содомора Р.О., розглянувши матеріали, які надійшли із Відділення поліції №2 (м.Бучач) Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про притягнення до адмінвідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ч.1 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

10 грудня 2021 року приблизно о 17 год. 00 хв. ОСОБА_1 в м.Бучач по вул.Генерала Шухевича, керував автомобілем «Тойота Кемрі», д.н.з. НОМЕР_1 , у стані наркотичного сп'яніння, чим порушив п.2.9.а Правил дорожнього руху України.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, на адресу суду повернулися конверти із відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою». Враховуючи те, що ОСОБА_1 ознайомлений із протоколом про адміністративне правопорушення, а саме із адресою проживання, яка зазначена у ньому, про що свідчить його підпис, то суд вважає, що ОСОБА_1 належним чином повідомлений про розгляд справи в суді.

Також, із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 179267 від 10.12.2021, вбачається, що ОСОБА_1 був повідомлений про те що розгляд справи відбудеться у Бучацькому районному суді, що підтверджується його підписом у протоколі.

Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».

З огляду на те, що ОСОБА_1 , будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення та про розгляд справи Бучацьким районним судом, в судові засідання не з'являвся, жодним чином не цікавився рухом відомого йому провадження.

Враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП адміністративна відповідальність за вказаною статтею настає у випадку керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння, та відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується даними, що містяться в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення ААБ № 179267 від 10.12.2021; висновком щодо результату медичного огляду від 10.12.2021 з якого вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані наркотичного сп'яніння.

Із оглянутого в судовому засіданні відеозапису вбачається, що ОСОБА_1 пройшов огляд на стан наркотичного сп'яніння у медичному закладі, результат огляду позитивний.

Протокол складено відповідно до вимог «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі», затвердженої наказом МВС України № 1395 07.11.2015 року.

Згідно п.2.9 а Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.

За даних обставин, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані наркотичного спяніння.

Згідно приписів ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп'яніння тягне за собою накладення адміністративного стягнення в межах санкції цієї статті.

Отже, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, доведена повністю.

Згідно із ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Суд, керуючись ст.33 КУпАП, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення та ступінь його суспільної небезпеки, яке являється грубим порушенням ПДР, оскільки керування транспортним засобом в стані наркотичного сп'яніння, становить небезпеку для інших учасників дорожнього руху, загрожує їх життю та здоров'ю, дійшов висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в дохід держави з позбавленням прав керування транспортними засобами.

Керуючись ч.1 ст.130, ст.ст.252, 284 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. з позбавленням прав керування транспортними засобами строком на один рік.

Стягнути із ОСОБА_1 вдохід держави 496 (чотириста дев'яносто шість) грн. 20 коп. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Бучацький районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Р. О. Содомора

Попередній документ
103388388
Наступний документ
103388390
Інформація про рішення:
№ рішення: 103388389
№ справи: 595/1940/21
Дата рішення: 17.02.2022
Дата публікації: 21.02.2022
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Бучацький районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (18.05.2022)
Дата надходження: 17.12.2021
Предмет позову: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Розклад засідань:
18.12.2025 10:01 Бучацький районний суд Тернопільської області
18.12.2025 10:01 Бучацький районний суд Тернопільської області
18.12.2025 10:01 Бучацький районний суд Тернопільської області
18.12.2025 10:01 Бучацький районний суд Тернопільської області
18.12.2025 10:01 Бучацький районний суд Тернопільської області
18.12.2025 10:01 Бучацький районний суд Тернопільської області
18.12.2025 10:01 Бучацький районний суд Тернопільської області
18.12.2025 10:01 Бучацький районний суд Тернопільської області
18.12.2025 10:01 Бучацький районний суд Тернопільської області
23.12.2021 12:00 Бучацький районний суд Тернопільської області
10.01.2022 15:45 Бучацький районний суд Тернопільської області
26.01.2022 14:00 Бучацький районний суд Тернопільської області
17.02.2022 11:00 Бучацький районний суд Тернопільської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СОДОМОРА РОМАН ОРЕСТОВИЧ
суддя-доповідач:
СОДОМОРА РОМАН ОРЕСТОВИЧ
правопорушник:
Задиляк Максим Романович