Справа № 279/283/22
Провадження № 2-а/279/37/22
17 лютого 2022 року м.Коростень Житомирської області
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області у складі судді Недашківської Л.А., з секретарем Подвисоцькою Т.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження термінову адміністративну справу №279/283/22 за позовом ОСОБА_1 до Державної служби України з безпеки на транспорті про скасування постанови по справі про адміністративні правопорушення, -
Позивач звернувся до суду з позовом про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005979 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 8500 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 07.11.2021 року о 17.21 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_1 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: навантаження на строєні осі транспортного засобу на 6,8% (5,994 тони).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005952 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 06.11.2021 року о 4.37 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_2 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: загальної маси транспортного засобу на 9,7% (8,779 тон), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 10,6 % (6,976 тони).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00006001 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 8500 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 07.11.2021 року о 10.56 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_3 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України:загальної маси транспортного засобу на 6,4% (7,292 тони), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 7,4% (6,13 тони).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005991 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 8500 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 06.11.2021 року о 17.03 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_4 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: навантаження на строєні осі транспортного засобу на 9,4% (6,674 тони).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005941 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 06.11.2021 року о 9.59 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_5 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: загальної маси транспортного засобу на 5,3% (6,838 тони), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 10,1 % (6,856 тон).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005945 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 06.11.2021 року о 8.04 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_6 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: загальної маси транспортного засобу на 15,5% (11,354 тони), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 19,5% (9,302 тон).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005901 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 34000 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 05.11.2021 року о 11.39 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_7 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: загальної маси транспортного засобу на 14,7% (11,008 тони), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 21,7 % (9,89 тон).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005888 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 34000 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 06.11.2021 року о 5.06 годині за адресою: М-07 Київ-Чоп, км 54 + 285 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_8 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: загальної маси транспортного засобу на 10,7% (9,243 тони), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 20,3% (9,516 тон).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005935 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 06.11.2021 року о 13.01 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_1 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: загальної маси транспортного засобу на 10,4% (9,067 тони), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 14,4 % (7,972 тон).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005955 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 06.11.2021 року о 4.16 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_8 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: загальної маси транспортного засобу на 6,1% (7,166 тони), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 12,2% (7,402 тон).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005963 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 05.11.2021 року о 19.04 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_9 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: загальної маси транспортного засобу на 10,6% (9,189 тони), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 13,1 % (7,628 тон).
Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії ВМ №00005958 від 05.01.2022 року зазначивши, що постановою відповідача його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.132-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 34000 гривень. Зі змісту постанови слідує, що 05.11.2021 року о 22.45 годині за адресою: М-07 Київ-Ковель-Ягодин, км 62 + 879 зафіксовано транспортний засіб «DAF XF 105.460" д.н.з. НОМЕР_10 . Відповідальна особа допустила рух транспортного засобу із перевищенням нормативних параметрів, зазначених п.22.5 ПДР України: загальної маси транспортного засобу на 10,4% (9,079 тони), навантаження на строєні осі транспортного засобу на 19,7 % (9,352 тон).
З такими постановами позивач не згоден, вважає, що постанови незаконні, винесені за відсутності належних доказів, тому підлягає скасуванню.
Зазначив, що вищевказані транспортні засоби, згідно свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу « НОМЕР_11 " є сідловими тягачами -Е, належать на праві власності ТОА "Юпіджі". Згідно з Договором найму (оренди) транспортного засобу №Т-2017 від 24.06.2017 року, транспортні засоби марки «DAF XF 105.460" були переданів тимчасове платне користування ПП "Укрпалетсистем".
В процесі виконання своєї господарської діяльності вказані транспортні засоби нібито порушили вимоги п. 22.5 ПДР. Однак, зі змісту постанов про притягнення до адміністративноїх відпоавідальнсоті не вбачається модливим з'ясувати на підставі чого уповноважена особа прийшла до висновку про перевищення навантаження на строєні осі транспортного засобу з урахуванням похибки 2% від загальної маси транспортного засобу. Оскаржуані постанови не містять інформації про результати зважування (загальної маси автомобіля), а також нормативні габаритно-вагові параметрип транспортних засобів на даній ділянці автомобільної дороги.
Посилаючись на вищезазначені обставини просить скасувати постанови та стягнути з відповідача помнесені судові витрати зі сплати судового збору.
Ухвалою суду від 18.01.2022 року позов прийнято до розгляду, відкрите провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам роз'яснено прядок розгляду справи, подання відзиву і доказів.
Позивач та представник позивача ОСОБА_1 - Рупс В.О. в заявах до суду клопотали про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримали.
Представник Відповідача: Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Департаменту державного контролю на транспорті подав відзив разом з письмовими доказами. Відповідач просить відмовити в задоволенні позовних вимог через необґрунтованість. В обґрунтування зазначив, що до позовної заяви не долучено жодних доказів чинності Договору найму від 24.06.2017 року, враховуючи те, що вказаний договір відповідно до п. 2.1 був укладений строком на один рік. Та обставина, що належні очолювальному позивачем підприємству транспортні засоби здійснювали рух автомобільними дорогами газального користування та перевозили вантаж з перевищенням нормативних папамертів, вуизначених в п.22.5 ПДР без отримання на те спеціального дозволу, формує в діях позивача склад адіміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.132-1 КУпАП. Під час руху транспортного засобу позивача технічним засобом в автоматичному режимі було зафіксовано перевищення нормативних параметрів, зазначених пунктом 22.5 ПДР України, про що уповноваженою особою Укртрансбезпеки складено постанову та притягнуто позивача до адміністративної відповідальності. Перевищеннях нормативних параметрів було встановлено із урахуванням похибки вагових та габаритних параметрів транспортного засобу, які перевищували нормативно вагові та/або габаритні параметри транспортного засобу на ділянці автомобільної дороги. В даному випадку позивачем здійснено порушення вагових нормативів. Також зазначив, що факт наявності товарно-транспортної накладної або видаткових накладних не виключає перевезення, одночасно і інших товарно-матеріальних цінностей, невказаних в первинних документах, що впливає на загальну вагу транспортного засобу. Крім того, фіксація порушення була здійснена за допомогою вимірювального приладу автоматичного пункту WIM6,6 та WIM-2,2, які відповідають вимогам Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки. Жодним правовим актом не передбачено можливості звільненні від відповідальності за порушення нормативних параметрів транспортних засобів, що визначені в п.22.5 ПДР України, під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом у випадку переміщення вантажу. Зміст оскаржуваної постанови відображає усі істотні ознаки складу правопорушення. Механізм фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі визначено Порядком №1174, в якому відсутні посилання на методику визначення навантаження на вісь (осі) транспортного засобу, затверджену спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої власди у сфері метрології. Тому підстав для скасування не встановлено. Розгляд справи просив проводити за його відсутності.
Позивачем відповідь на відзив не надано.
Сторони належним чином повідомлені про розгляд справи, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.
Вирішуючи надану справу у порядку спрощеного позовного провадження, без участі сторін за наявними у справі доказами, суд приходить до наступного.
Спірні правовідносини, що склались між сторонами, регулюються Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про дорожній рух», Правилами дорожнього руху України, Законом України «Про автомобільних транспорт».
Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», положення про Державну службу України з безпеки на транспорті саме на Державну службу України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеку) покладені повноваження щодо реалізації державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, зокрема з метою забезпечення виконання покладених на неї законодавством завдань щодо здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів.
Судом встановлено, що старшими державними інспекторами відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Н. Г. та Савченко В.О. 05.01.2022 року винесено постанови по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юоидичної особи) на території України серії ВМ №00005979, ВМ №00005952, ВМ №00006001, ВМ №00005991, ВМ № 00005941,ВМ №00005945, ВМ № 00005901, ВМ № 00005888, ВМ № 00005935, ВМ № 00005955, ВМ № 00005963, ВМ № 00005958 якими ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 8500 грн., 17000 грн та 34000 грн. за порушення п.22.5 Правил дорожнього руху України, що підтверджується копією вказаних постанов.
Відповідно до пункту 22.5 ПДР України за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, д - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі -16 т, строєні -22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11 т, здвоєні осі -18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Відповідно до ст.132-1 ч.2 КУпАП відповідальність настає за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі: п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно; однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%; двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20%, але не більше 30%; трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30%.
Зі змісту оскаржуваних постанов встановлено, що фіксація адміністративного правопорушення була здійснена вимірювальним обладнанням автоматичного пункту ваго-габаритного контролю у русі типу WIM6,6 та WIM-2,2.
Згідно сертифікату перевірки, наданого відповідачем, прилад автоматичний для зважування дорожніх транспортних засобів у русі типу відповідає вимогам Технічного регламенту законодавчо регульованих транспортних засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою КМУ № 94 від 13.01.2016 року. Крім того, відповідно до сертифікативу відповідності, виданого 19.06.2020 року ДП «Укрметртестсстандарт» прилад типу WIM6,6 та WIM-2,2 відповідають затвердженому типу та застосовним вимогам Технічного регламенту.
Порядок фіксації адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 року № 1174 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16.06.2021 року № 623).
Під час вимірювання габаритно-вагових параметрів транспортних засобів застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність. Інформація від автоматичних пунктів передається до інформаційно-телекомунікаційної системи у вигляді метаданих. Метадані повинні містити дані про засоби вимірювальної техніки - назва засобу вимірювальної техніки та його умовне позначення, серійний номер, найменування виробника, рік виготовлення, метрологічні характеристики, найменування власника засобу вимірювальної техніки, документи про відповідність та/або результати повірки (дата повірки, строк дії повірки); місце фіксації (кілометр + метр, географічні координати); найменування автомобільної дороги загального користування, вулиць і доріг міст та інших населених пунктів; дату і час фіксації здійснення вимірювання, смугу руху, напрямок руху, максимальне дозволене навантаження на вісь, державний номерний знак транспортного засобу, причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/або заднього державного номерного знака транспортного засобу), категорію транспортного засобу, тип транспортного засобу згідно з пунктом Г.2 додатка Г ДСТУ 8824:2019 «Автомобільні дороги. Визначення інтенсивності руху та складу транспортного потоку», повну масу транспортного засобу, ширину, висоту, довжину, розподіл навантаження за вісями транспортного засобу (номер вісі, фактичне навантаження на вісь, сумарне фактичне навантаження на осі, сукупність осей, фактичну міжосьову відстань, фактичну шинність (кількість коліс) на вісі); фотографії транспортного засобу - фронтальна, фотографія державного номерного знака транспортного засобу, фотографія державного номерного знака причепу, напівпричепу та інших причіпних пристроїв (у разі використання такого та/або заднього державного номерного знака транспортного засобу), оглядова фотографія із зображенням розпізнаного державного номерного знака; відеозапис руху транспортного засобу через автоматичний пункт (за наявності).
У постанові про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, зазначаються виміряні з урахуванням похибки вагові та габаритні параметри транспортного засобу, які перевищили нормативні вагові та/або габаритні параметри транспортних засобів на ділянці автомобільної дороги, а також нормативні габаритно-вагові параметри транспортних засобів на даній ділянці автомобільної дороги.
Судом встановлено, що згідно свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу атомобіль «DAF XF 105.460" є сідловими тягачами -Е, належать на праві власності ТОА "Юпіджі". Згідно з Договором найму (оренди) транспортного засобу №Т-2017 від 24.06.2017 року, транспортні засоби марки «DAF XF 105.460" були переданів тимчасове платне користування ПП "Укрпалетсистем", який їх використуває в процесі виконання своєї господарської діяльності.
В оскаржуваних постановах не зазначено категорії транспортного засобу, а також типу транспортного засобу, повну масу транспортного засобу, ширину, висоту, довжину, розподіл навантаження за вісями транспортного засобу (номер вісі, фактичне навантаження на вісь, сумарне фактичне навантаження на осі, сукупність осей, фактичну міжосьову відстань, фактичну шинність (кількість коліс) на вісі), тобто тих даних, на підставі яких встановлено перевищення загальної маси транспортного засобу.
Відповідачем не надано доказів на спростування наданих позивачем доказів та підтвердження правомірності винесеної постанови.
Як встановлено ч.2 ст.132-1 КУпАП за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами настає адміністративна відповідальність у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% Оскільки, відповідачем не доведено, що позивачем порушені нормативно допустимі параметри ваги, тому оскаржувана постанова підлягає скасуванню.
Відповідно до ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд зазначає, що процесуальний обов'язок щодо доказування правомірності винесення постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності відповідно до ст.77 ч.2 КАС України покладено на Укртрансбезпеку. Отже, саме відповідач зобов'язаний довести правомірність складання постанови про притягнення позивача до відповідальності, зокрема, шляхом доведення належними та допустимими доказами порушення позивачем ПДР України.
Докази, які б спростовували позицію позивача і підтверджували правомірність винесеної постанови, суду не надано.
Враховуючи зазначене, не знайшов свого підтвердження факт вчинення правопорушення позивачем, а тому постанова підлягає скасуванню, а провадження у справі - закриттю, на підставі п.3 ч.3 ст. 286 КАС України.
Відповідно до приписів частини першої статті 139 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Разом з тим, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб у 2022 року з 01 січня встановлений у розмірі 2481 гривень.
Отже, враховуючи висновок Великої Палати Верховного Суду викладений в постанові від 18.03.2020 року по справі №543/775/17, судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви про оскарження постанови про адміністративне правопорушення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 454 гривні 00 копійок.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір за оскарження 12 постанов у розмірі 5954,40 грн, що стверджується квитанціями від 13.01.2022 року.
В силу вимог ст.7 ч.1 п.1 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
З урахуванням зазначеного, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань саме Державної служби України з безпеки на транспорті на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 5954,40 грн.
Керуючись ст.ст.2, 159, 241, 242, 244-246, 250, 262 КАС України, -
Позов задовольнити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00005979 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Наталією Геннадіївною, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 8500 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00005952 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Наталією Геннадіївною, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 17000 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00006001 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Савченко Владиславом Олеговичем, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 8500 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00005991 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Наталією Геннадіївною, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 8500 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ № 00005941 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Наталією Геннадіївною, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 17000 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ №00005945 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Наталією Геннадіївною, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 17000 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ № 00005901 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Наталією Геннадіївною, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 34000 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ № 00005888 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Савченко Владиславом Олеговичем, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 34000 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ № 00005935 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Савченко Владиславом Олеговичем, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 17000 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ № 00005955 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Наталією Геннадіївною, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 17000 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ № 00005963 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Наталією Геннадіївною, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 17000 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі, стосовно особи, яка має реєстрацію місця проживання/перебування (місцезнаходження юридичної особи) на території України серії ВМ № 00005958 від 05.01.2022 року, винесеної старшим державним інспектором відділу провадження систем автоматичної фіксації порушень Департаменту державного контролю на транспорті Колєснік Наталією Геннадіївною, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.132-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 17000 грн.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.
Стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 5954 (п'ять тисяч дев'ятсот п'ятдесят чотри) грн. 40 копійок.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку в 10-денний строк з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо рішення не було скасовано .
Сторони:
Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_12 .
Відповідач - Державна служба України з безпеки на транспорті, місце знаходження: 03135, м. Київ, проспект Перемоги, 14 , ЄДРПОУ 39816845.
Суддя Недашківська Л.А.
копія згідно з оригіналом