Справа № 944/700/22
Провадження №1-кс/944/144/22
/про тимчасовий доступ до речей і документів/
16.02.2022 рокум.Яворів
Слідчий суддя Яворівського районного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні, у залі суду, у місті Яворові, клопотання слідчого СВ Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Яворівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022142350000007від 09.02.2022 року, з правовою кваліфікацією діяння за ч.1 ст.367 КК України,
Слідчий СВ Яворівського районного відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Яворівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, покликаючись на те, що слідчим відділенням Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування по матеріалах кримінального провадження, відомості щодо якого внесено 02 лютого 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за за №42022142350000007від 09.02.2022 року, з правовою кваліфікацією діяння за ч.1 ст.367 КК України.
09.02.2022 Яворівською окружною прокуратурою Львівської області в ході здійснення представницьких повноважень, зокрема за результатами моніторингу інформації, розміщеної на офіційному вебпорталі ІНФОРМАЦІЯ_1 , було виявлено факти можливих порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель при використанні коштів, виділених для боротьби з COVID-19.
Так, опрацюванням відкритої інформації моніторингового порталу ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено, що 26.11.2021 ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладено з Комунальним некомерційним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Новояворівської міської ради договір поставки №11/14, предметом якого є генератор кисню MAS-OXY-15-030-R-1-1-1-1 ТУ У 32.5-39376051-002:2020, вартістю 2 350 000, 00 грн.
Водночас, за результатами моніторингу інформації, розміщеної на офіційному веб-айті ІНФОРМАЦІЯ_1 з'ясовано, що 02.12.2021 ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладено з Комунальним некомерційним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_4 » Дрогобицької міської ради договір поставки №11/02/846/21 аналогічного обладнання (генератор кисню MAS-OXY-15-030-R-1-1-1-1 ТУ У 32.5-39376051-002:2020), вартістю 1 648 600, 00 грн.
Крім цього, 12.11.2021 ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладено з Комунальним некомерційним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_5 » Коростишівської міської ради договір поставки №11/06 такого ж обладнання (генератор кисню MAS-OXY-15-030-R-1-1-1 -1 ТУ У 32.5-39376051- 002:2020), вартістю 1 998 380, 00 грн.
З огляду на викладене, в діях службових осіб Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Новояворівської міської ради можуть міститися ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України.
У зв'язку із необхідністю належної перевірки вищевказаних фактів, в ході досудового розслідування, виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до документів на паперових носіях в друковано-рукописному вигляді, які зберігаються у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Новояворівської міської ради - АДРЕСА_1 , тобто можливість ознайомитись із ними та вилучити їх (здійснити їх виїмку) у службових осіб зазначеної установи, а саме оригіналів усіх фінансово-господарських та бухгалтерських документів по взаємовідносинах із ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » стосовно придбання та постачання генератора кисню MAS-OXY-15-030-R-1-1-1-1 ТУ У 32.5-39376051-002:2020 (Код ДК 021:2015 (CPV2008) - 33170000-2), подане клопотання просить задовольнити.
Слідчий СВ Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, скерував на адресу суду заяву, у якій просить справу слухати у його відсутності. Клопотання підтримує, просить таке задовольнити.
Слідчим доведено необхідність розгляду даного клопотання без участі представників Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Новояворівської міської ради, оскільки зазначені в клопотанні документи можуть бути змінені чи знищені, а тому вважаю, що на підставі ч.4 ст. 163 КПК України таке слід розглянути у його відсутності.
З урахуванням заяви слідчого відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання слідчий суддя дійшов наступного.
Судом встановлено, що в провадженні СВ Яворівського ВП ГУНП України у Львівській області перебуває кримінальне провадження відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022142350000007від 09.02.2022 року, з правовою кваліфікацією діяння за ч.1 ст.367 КК України.
Із повідомлення від 09.02.2022 року прокурора ОСОБА_5 вбачається, що Яворівською окружною прокуратурою Львівської області в ході здійснення представницьких повноважень, зокрема за результатами моніторингу інформації, розміщеної на офіційному вебпорталі ІНФОРМАЦІЯ_1 , було виявлено факти можливих порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель при використанні коштів, виділених для боротьби з COVID-19
Зі змісту ч.1 ст.159 КПК України вбачається, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
На виконання вимог ст. 163 КПК України, сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що докумети до яких потрібен тимчасовий доступ перебувають в розпорядженні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Новояворівської міської ради мають істотне значення для встановлення всіх обставин у даному кримінальному провадженні, дадуть можливість отримати важливий речовий доказ, мати постійний доступ до нього, з метою використання його під час доказування вчинення кримінального правопорушення, а також унеможливлення зміни або знищення вказаних документів у зв'язку із закінченням термінів їх зберігання чи з інших причин, дадуть можливість перевірити достовірність вказаних в них відомостей, шляхом проведення судових почеркознавчих та судово-товарознавчих експертиз, тобто дозволять отримати інформацію, необхідну для розслідування зазначеного кримінального провадження.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 162 - 165, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,
клопотання слідчого СВ Яворівського РВП ГУ НП у Львівській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Яворівської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022142350000007від 09.02.2022 року, з правовою кваліфікацією діяння за ч.1 ст.367 КК України, задовольнити.
Надати дозвіл заступнику начальника СВ Яворівського районного відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області капітану поліції ОСОБА_6 та слідчому СВ Яворівського районного відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів на паперових носіях в друковано-рукописному вигляді, які зберігаються у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Новояворівської міської ради - АДРЕСА_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1 , тобто можливість ознайомитись із ними та вилучити їх (здійснити їх виїмку) у службових осіб зазначеної установи, а саме оригіналів усіх фінансово-господарських та бухгалтерських документів по взаємовідносинах із ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » стосовно придбання та постачання генератора кисню MAS-OXY-15-030-R-1-1-1-1 ТУ У 32.5- 39376051-002:2020 (Код ДК 021:2015 (CPV2008) - 33170000-2), зокрема:
-тендерної документації з протоколами, наказами, пропозиціями та технічними завданнями, бюджетними запитами, кошторисними розрахунками до неї;
-платіжних документів щодо підтвердження оплати;
-договору поставки № 11/14 від 26.11.2021 із додатками до нього;
-завірених копій статуту Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Новояворівської міської ради, наказів, контрактів, угод на призначення ОСОБА_7 на посаду т.в.о. директора, наказів на відпустки, відрядження, його посадової інструкції, оригіналів документів з вільними зразками почерку ОСОБА_7 за період листопада місяця 2021 року;
-належним чином завірених копій документів щодо утворення тендерного комітету, положення, інструкції та накази, якими регламентована його діяльність.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1