Постанова від 17.02.2022 по справі 458/87/22

Справа № 458/87/22

3/458/85/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.02.2022 м. Турка

Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції №2 Самбірського РВП ГУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , громадянинки України, одруженої, офіційно не працевлаштованої,

за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, якій роз'яснені права за ст. 268 КУпАП,

встановив:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 705737 від 27.01.2022, 27.01.2022 близько 12:15 год. в с. Ільник Самбірського району Львівської області, в приміщенні магазину ОСОБА_1 будучи продавцем здійснила обслуговування клієнтів без засобів індивідуального захисту (маски) та без наявності сертифікату про вакцинацію, негативного ПЛР-тесту, документу від лікаря щодо протипоказань в отриманні вакцинації чи відповідної довідки про одужання особи від зазначеної хвороби, чим порушила п.п. 4 п. 3.5. та п. 9 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 із змінами, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що офіційно не працевлаштована як продавець магазину. Дійсно, коли працівник поліції зайшов у магазин, вона знаходилась без маски, але в цей час торгівлю не здійснювала, окрім неї в магазині більше нікого не було. Працівник поліції сказав, що робить їй попередження за те, що вона без захисної маски. Сертифікату про вакцинацію не вимагав, вона думала, що підписує протокол про попередження за відсутність маски.

Заслухавши особу, яка притягається до відповідальності, перевіривши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

Положеннями ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Вказана норма права є бланкетною і за своїм змістом для кваліфікації правопорушення відсилає до відповідних нормативно-правових актів, за порушення вимог яких і передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Зокрема, такі заборони встановлені Постановою КМУ № 1236 від 09.12.2021 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" з наступними змінами.

У протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 вказано про порушення нею п.п. 4 п. 3.5. та п. 9 постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 із змінами (далі Постанова).

Відповідно до п.п. 4 п. 3-5 Постанови, в редакції чинній станом на 27.01.2022 (дата вчинення можливого правопорушення), на території регіонів, на яких установлений “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 3 цієї постанови, забороняється приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення.

Відповідно до п. 9 вказаної Постанови, в редакції чинній станом на 27.01.2022 (дата вчинення можливого правопорушення), лікуючий лікар визначає на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я строк самоізоляції хворого на COVID-19 або особи з підозрою на інфікування COVID-19.

Водночас, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , вона , як продавець, обслуговувала покупців без засобів індивідуального захисту (маски) та без наявності сертифікату про вакцинацію, негативного ПЛР тесту, документу від лікаря щодо протипоказань в отриманні вакцинації чи відповідної довідки про одужання особи від зазначеної хвороби.

Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, зазначаються, зокрема суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, а також інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП або нормах інших нормативно-правових актах, якими передбачена відповідальність за вчинення чітко визначених протиправних дій.

При цьому, згідно з положеннями КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише в межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, при цьому суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.

Беручи до уваги те, суть адміністративного правопорушення, яке викладено поліцейським в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , не відповідає змісту п.п. 4 п. 3.5. та п. 9 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 в редакції чинній на час виявлення можливого правопорушення, тому суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Оскільки судом не встановлено в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, а враховуючи, що тільки за наявності такого особа, яка його вчинила, може бути притягнута до адміністративної відповідальності, провадження по справі потрібно закрити.

Керуючись ч. 1 ст. 44-3, ст. 247, 284 КУпАП,

постановив:

Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Суддя О.І. Кшик