Ухвала від 14.02.2022 по справі 657/1875/21

Каланчацький районний суд Херсонської області

Справа № 657/1875/21

УХВАЛА

14.02.2022 Каланчацький районний суд Херсонської області

в складі:

головуючого судді Скригун В.В.

при секретарі Поповій Т.І.

розглянувши у підготовчому судовому засідані в смт. Каланчак позовну заяву ОСОБА_1 , представник позивача: ОСОБА_2 до Каланчацької селищної ради Херсонської області про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У підготовче судове засідання учасники справи не з'явилися.

Від представника позивача ОСОБА_2 надійшла заява про закриття підготовчого судового засідання без його участі.

Представник відповідача Каланчацької селищної ради в судове засідання не з"явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причини неявки суду не повідомив.

У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, згідно якої у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, суд вирішив провести підготовче судове засідання без здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

В підготовчому провадженні: визначено обставини справи, які підлягають встановленню та зібрання відповідних доказів; визначено порядок розгляду справи; вчинено дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

У підготовчому засіданні позивач від вимог викладених у заяві не відмовився. Суд встановив відсутність у позивача уточнень, доповнень до позовної заяви, повідомлення нею всіх обставин, які їй відомі, встановлений обсяг доказів, наданих позивачем.

Відповідачем відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази, що підтверджують заперечення проти позову у строк, визначений ухвалою про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, не надіслано.

Підстави для відкладення підготовчого судового засідання, оголошення перерви у підготовчому судовому засіданні відсутні. Також, відсутні підстави для вирішення питань щодо вступу у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об'єднання справ і роз'єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову.

При зверненні до суду з позовом, представник позивача ОСОБА_2 заявив клопотання про витребування у державного нотаріуса Каланчацької ДНК Омельчук І.В. відомості про заведення спадкової справи та коло спадкоємців, витребувати спадкову справу щодо померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .

Відповідно до ч.1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Згідно ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинні бути зазначені: докази, які витребовуються; обставини, що можуть бути підтверджені цими доказами; обставини, які свідчать про те, що подання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим, а також справа, для якої потрібні ці докази або з якою метою потрібно їх витребувати.

Тобто, метою такого процесуального інституту, як витребування доказів, є допомога особам, котрі беруть участь у справі, одержати для подання до суду доказів, отримання яких у майбутньому може стати неможливим або ускладненим.

Враховуючи вищенаведене положення та достатність обґрунтування необхідності отримання усіх доказів та неможливості отримання цих доказів самостійно, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання представника позивача.

Крім того, суд вважає, що у підготовчому засіданні вирішено питання про всі процесуальні дії, які необхідно вчинити до закриття підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті, тому підготовче засідання підлягає закриттю, а справа призначенню до судового розгляду по суті.

Керуючись ст. ст. 81, 84, 197, 198, 200 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Закрити підготовче провадження по справі за позовом ОСОБА_1 , представник позивача: ОСОБА_2 до Каланчацької селищної ради Херсонської області про визнання права власності на спадкове майно.

Призначити справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засідані в залі Каланчацького районного суду Херсонської області за адресою: вул. Херсонська, 26 смт. Каланчак Херсонської області на 17.03.2022 року о 09:30 годині.

В судове засідання викликати осіб, які приймають участь у справі.

Клопотання представника позивача ОСОБА_2 - задовольнити.

Витребувати у державного нотаріуса Каланчацької ДНК Омельчук І.В. відомості про заведення спадкової справи та коло спадкоємців, витребувати спадкову справу щодо померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - kl.ks.court.gov.ua.

Суддя:Скригун В. В.

Попередній документ
103345254
Наступний документ
103345257
Інформація про рішення:
№ рішення: 103345255
№ справи: 657/1875/21
Дата рішення: 14.02.2022
Дата публікації: 18.02.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Каланчацький районний суд Херсонської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (17.02.2022)
Дата надходження: 21.12.2021
Предмет позову: Про визнання права власності на спадкове майно
Розклад засідань:
25.11.2025 18:54 Каланчацький районний суд Херсонської області
25.11.2025 18:54 Каланчацький районний суд Херсонської області
25.11.2025 18:54 Каланчацький районний суд Херсонської області
25.11.2025 18:54 Каланчацький районний суд Херсонської області
25.11.2025 18:54 Каланчацький районний суд Херсонської області
25.11.2025 18:54 Каланчацький районний суд Херсонської області
25.11.2025 18:54 Каланчацький районний суд Херсонської області
25.11.2025 18:54 Каланчацький районний суд Херсонської області
25.11.2025 18:54 Каланчацький районний суд Херсонської області
14.02.2022 09:00 Каланчацький районний суд Херсонської області
17.03.2022 09:30 Каланчацький районний суд Херсонської області