Справа № 457/87/22
провадження №3/457/66/22
08 лютого 2022 року м. Трускавець
Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Грицьків В.Т., розглянувши матеріали справи, які надійшли від ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, громадянин України, за ч. 1 ст. 156 КУпАП,
До Трускавецького міського суду Львівської області надійшла справа про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 790665 від 21.01.2022 року, ОСОБА_1 , 21.01.2022 року о 10.45 год. здійснював реалізацію алкогольних напоїв без відповідної ліцензії та марок акцизного збору в м. Трускавці на території Різдвяно-новорічного ярмарку.
ОСОБА_1 з'явився в судове засідання, своєї вини у вчиненому не визнав, додатково пояснив, що він не продав ні однієї пляшки алкоголю, оскільки був стажером-продавцем. Працівники поліції побачили дві пляшки настоянки і склали протокол, сказали щоб він підписав, бо за це нічого йому не буде.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного:
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно ч. 1 ст. 156 КУпАП, роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку, тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Як вбачається з наданих суду матеріалів, то вони не містять доказів того, що ОСОБА_1 здійснював роздрібну торгівлю алкогольними напоями без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку в порушенні вимог п.1 ст. 156 КУпАП.
Суд зазначає, що обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей покладається на особу, яка його складає, та не може бути перекладено на суд. Наявність події і складу правопорушення доводиться шляхом подання доказів.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутні подія і склад адміністративного правопорушення і відповідно до ст. 247 КУпАП є підстави для закриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 9, ч. 1 ст. 156, 247, 284 КУпАП, с у д д я
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутності в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Вилучені для тимчасового зберігання, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 790665 від 21.01.2022 року, алкогольні напої в кількості - три пляшки, ємністю по 0.5 л. - повернути ОСОБА_1 .
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. Т. Грицьків