Справа № 336/10171/21
Провадження № 2/336/1879/2022
16.02.2022 р. Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Дмитрюк О.В., в порядку спрощеного провадження без виклику сторін розглянув цивільну справу за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги,-
08.12.2021 р. в провадження Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги за період з 01.11.2014 р. по 01.11.2021 р. у сумі 18170,92 грн..
Ухвалою від 20.12.2021 р. відкрито провадження в справі та призначено її розгляд в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Судове засідання у справі призначено на 16.02.2022 р..
04.02.2022 р. до суду надійшло клопотання відповідача про відмову у задоволенні позовних вимог Концерну «МТМ» у зв'язку з погашенням заборгованості у повному обсязі.
16.02.2022 р. до суду надійшло клопотання позивача, за змістом якого, після відкриття провадження у справі і до ухвалення судового рішення, відповідачем було сплачено у повному обсязі заборгованість за надані послуги з теплопостачання за період з 01.11.2014 р. по 01.11.2021 р. у сумі 18170,92 грн.. За заявою позивач просить закрити провадження у справі та вирішити питання про повернення сплаченої суми судового збору у розмірі 2270 грн..
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу у зв'язку із розглядом справи за відсутності учасників справи, не здійснюється згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Вивчивши матеріали цивільної справи, суд доходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Судом встановлено, що заборгованість за житлово-комунальні послуги у сумі 18170,92 грн., тобто суму боргу за позовом, відповідачем ОСОБА_1 сплачено 31.01.2022 р., тобто після пред'явлення позову до суду та до початку розгляду справи по суті, що підтверджується квитанцією № 36884043. Отже, сума заборгованості за позовом відповідачем сплачена в повному обсязі, а тому предмет спору відсутній.
Вирішуючи питання про повернення позивачу сплаченої суми судового збору, суд виходив з такого:
Згідно ч.1 ст.142 ЦПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при подачі позову про стягнення заборгованості за комунальні послуги, у зв'язку з чим суд приходить до висновку про повернення позивачу 50 відсотків сплаченого при подачі позову судового збору за рахунок державного бюджету.
У відповідності до ч. 3 ст. 142 ЦПК України, у разі, якщо позивач не підтримує своїх вимог унаслідок задоволення їх відповідачем після пред'явлення позову за заявою позивача присуджує стягнення всіх понесених ним у справі витрат з відповідача.
Судом встановлено, що заборгованість за житлово-комунальні послуги відповідачем ОСОБА_1 сплачено після пред'явлення позову до суду.
Таким чином, судовий збір у розмірі 1135 грн. підлягає стягненню на користь позивача з відповідача, судовий збір у розмірі 1135 грн. підлягає поверненню позивачу з державного бюджету.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст. 142, 247, 255, 256, 258-261, 353 ЦПК України, п.п. 15.5. п. 15 Розділу 13 Перехідних положень ЦПК України, суд
Провадження у цивільній справі за позовом Концерну «Міські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за комунальні послуги - закрити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Концерну «Міські теплові мережі» (код ЄДРПОУ 32121458, місцезнаходження: м. Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137) судовий збір у розмірі 1135,00 (одна тисяча сто тридцять п'ять) гривень.
Повернути Концерну «Міські теплові мережі», код ЄДРПОУ 35121458, судовий збір в сумі 1135,00 (одна тисяча сто тридцять п'ять) гривень, що складає 50 відсотків судового збору, сплаченого при подачі позову про стягнення заборгованості за комунальні послуги, який сплачений у АТ «Укргазбанк» платіжним дорученням № 18918 від 11 листопада 2021 року (оригінал платіжного доручення знаходиться в матеріалах цивільної справи).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття ухвали суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Дмитрюк