Справа №463/13441/21
Провадження №3/463/41/22
16 лютого 2022 року м. Львів
Суддя Личаківського районного суду м. Львова - Нор Н.В.
розглянувши, об'єднані в одне провадження, адміністративні матеріали, які надійшли від Управління Патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої викладачем музичної школи, проживаючої: АДРЕСА_1 , -
за ст.ст. 122-4, ст. 124 КУпАП, -
Громадянка ОСОБА_1 , керуючи автотранспортним засобом Фольксваген, д.н.з. НОМЕР_1 , 04.11.2021р. о 14 год. 32 хв. на вул. Івасюка, 2 у м. Львів-Винники, не дотрималась безпечного інтервалу, внаслідок чого здійснила зіткнення з автомобілем Рено, д.н.з. НОМЕР_2 , що спричинило технічні пошкодження транспортних засобів, будучи причетною до дорожньо-транспортної пригоди, місце події залишила, чим порушила вимоги п.п. 2.10а, д, 13.1 ПДР України.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вину у вчиненому не заперечила, пояснивши про те що не зауважила зіткнення.
При розгляді справи встановлено, що 04.11.2021р. о 14 год. 32 хв. на вул. Івасюка, 2 у м. Львів-Винникимала місце дорожньо-транспортна пригода, учасником і безпосереднім винуватцем якої є ОСОБА_1 .
Вчинене правопорушення підтверджується письмовими поясненнями потерпілого ОСОБА_2 , рапортом інспектора УПП, долученою до справи схемою місця ДТП, в якій зазначені технічні пошкодження автомобіля потерпілого, які об'єктивно відображають обставини справи. Вчинене правопорушення також стверджується протоколами про адміністративні правопорушення від 18.11.2021р. та долученими відеоматеріалами.
Тому вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку, та усунувши усі можливі сумніви, і в залежності від встановленого прийняти мотивоване законне рішення".
З огляду на вищезазначене, вважаю, що статтею 280 КУпАП встановлено обов'язок суду з'ясовувати при розгляді справи про адміністративне правопорушення, з-поміж іншого, і чи винна дана особа в його вчиненні. При цьому, норм щодо відсутності у суду повноважень на встановлення обставин щодо вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі винесення постанови про закриття провадження за п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП вказаний Кодекс не містить.
Водночас, зі змісту ч. 1 ст. 38 КУпАП вбачається, що закриття провадження на зазначеній підставі можливе за одночасної наявності таких умов:
- вчинення (виявлення) адміністративного правопорушення;
- сплив встановленого законом строку.
Тобто, для обчислення встановленого законом строку для накладення адміністративного стягнення та закриття провадження у справі у зв'язку з його спливом необхідним є, з-поміж іншого, встановлення факту вчинення адміністративного правопорушення - протиправної, винної дії чи бездіяльності.
Відповідно до ст. 36 КпАП України при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Тому вважаю, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні правопорушення, однак в зв'язку із спливом строку накладення адміністративного стягнення слід закрити провадження по справі.
Згідно з ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що подія мала місце 04.11.2021 року. Таким чином, строк накладення адміністративного стягнення сплив 04.02.2022 року.
У відповідності до вимог п.7 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду адміністративної справи строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 247 п.7, 283, 284, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, ст. 124 КУпАП та провадження по справі закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду адміністративної справи строку накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.
Суддя: Нор Н. В.