Житомирський апеляційний суд
Справа №281/40/22
Категорія ч.1 ст.184 КУпАП Доповідач Зав'язун С. М.
15 лютого 2022 року Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Житомирського апеляційного суду Зав'язун С.М., перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення №281/40/22 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП щодо визначення підсудності її судового розгляду,
До Житомирського апеляційного суду з Лугинського районного суду Житомирської області надійшла справа про адміністративне правопорушення №281/40/22 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП щодо визначення підсудності її судового розгляду, оскільки 02 лютого 2022 року було здійснено автоматизований розподіл, однак призначення не відбулося у зв'язку з тим, що не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.
Так, відповідно до звіту про неможливість розподілу справи між суддями, судді Свинченко Г.Д., Данчук В.В., Денисюк І.І. та Гребенюк В.В. виключені з розподілу як неповноважні (закінчено або не розпочався період повноважень), інші судді в Лугинському районному суді Житомирської області - відсутні.
Таким чином, у Лугинському районному суді Житомирської області неможливо утворити склад суду для розгляду справи №281/40/22.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Згідно з положеннями ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
При цьому, питання передачі справи про адміністративне правопорушення до іншого суду не врегульовано нормами КУпАП. А тому, з метою додержання принципу законності, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права та, при вирішенні питання про зміну територіальної підсудності, керуватися положеннями ст.34 КПК України.
Тому, за встановлених обставин, з метою дотримання вимог зазначених норм закону та положень ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якою кожному гарантується право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, та відповідно до вимог ч.3 ст.7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якою передбачено, що судова система перш за все забезпечує доступність правосуддя для кожної особи, відповідно до Конституції України, вважаю за необхідне визначити підсудність розгляду справи про адміністративне правопорушення №281/40/22, передавши цю справу на розгляд до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області
Керуючись ст.294 КУпАП, ст.7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», -
Справу про адміністративне правопорушення №281/40/22 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП - направити для розгляду до Коростенського міськрайонного суду Житомирської області.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя Житомирського
апеляційного суду С.М. Зав'язун