печерський районний суд міста києва
Справа № 725/6256/20-ц
15 лютого 2022 року суддя Печерського районного суду м. Києва Литвинова І. В., у порядку письмового провадження, розглянувши питання про проведення судового розгляду у дистанційному режимі шляхом відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Державний ощадний банк» про стягнення грошових коштів,
28 січня 2021 року до Печерського районного суду м. Києва, на виконання ухвали Першотравневого районного суду м. Чернівці від 04 січня 2021 року, надійшла вказана позовна заява, для розгляду якої, у відповідності до пункту 15 Розділу XIII Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України від 18 березня 2004 року № 1618-IV (у редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року), визначено суддю та передано, для вирішення питання про відкриття провадження у справі, згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Ухвалою судді від 02 лютого 2021 року відкрито провадження у справі для розгляду у спрощеному порядку з викликом сторін у судове засідання.
Позивачем засобами поштового зв'язку до суду подано клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції з Шевченківським районним судом м. Чернівці, мотивуючи його ускладненнями епідеміологічної ситуації внаслідок поширення коронавіруса SARS-CoV-2, яка надійшла до суду 27 травня 2021 року, а головуючому у справі було передано 28 травня 2021 року.
Ухвалою судді від 28 травня 2021 року постановлено проводити судовий розгляд справи у режимі відеоконференції з Шевченківським районним судом м. Чернівці.
Оскільки судовий розгляд справи не закінчено, суд вважає необхідним вирішити питання про забезпечення проведення слухання у дистанційному режимі, з метою забезпечення дотримання прав сторін.
Згідно з приписами частини першої статті 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
З метою забезпечення організації проведення слухання справи у дистанційному режимі за допомогою відеоконференції, враховуючи положення статті 212 ЦПК України та те, що особиста явка жодної із сторін не визнавалася судом обов'язковою, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи у такому режимі з Шевченківським районним судом м. Чернівці.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1-19, 43, 49, 58, 60, 62, 212, 352-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
Проводити судове засідання 23 березня 2022 року, о 11:30 год., у дистанційному режимі за допомогою відеоконференції з Шевченківським районним судом м. Чернівці (58000, м. Чернівці, вул. Кафедральна, буд. 4, inbox@ln.cv.court.gov.ua).
Доручити уповноваженій особі (працівнику апарату) Шевченківського районного суду м. Чернівці забезпечити дистанційне проведення судового засідання у режимі відеоконференції, організувавши зв'язок з Печерським районним судом м. Києва (01601, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 15, inbox@pc.ki.court.gov.ua).
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили негайно після її підписання суддею, заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя І. В. Литвинова