Справа № 500/1019/22
15 лютого 2022 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Дерех Н.В., ознайомившись із заявою Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про забезпечення позову до подання позовної заяви,
14 лютого 2022 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про забезпечення позову до подання позовної заяви, шляхом зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа (виконавчого листа) від 14.04.2021 № 500/3830/20 виданого Тернопільським окружним адміністративним судом відповідно до якого відкритого виконавче провадження № 66540817 від 17.08.2021 року до набрання законної сили рішення у справі № 500/3760/20.
В обґрунтування вказаної заяви Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області зазначило, що 02.02.2022 ними отримано постанову про поновлення вчинення виконавчих дій від 31.01.2022 ВП № 66540817 та вимогу виконавця від 31.01.2022 за №1190/041-25, винесені головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, при примусовому виконанні виконавчого листа від 14.04.2021 у справі № 500/3830/20 виданого Тернопільським окружним адміністративним судом.
У відповідності до вимоги головного державного виконавця від 31.01.2022 № 1190/041-25 зобов'язано в термін до 10 робочих днів надати інформацію, про що письмово повідомити державного виконавця щодо виконання виконавчого листа № 500/3830/20 від 14.04.2021 та попереджено про застосування штрафних санкцій.
Головне управління вважає винесену вимогу передчасною та такою, що підлягає зупиненню у виконанні з огляду на те, що рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 29.01.2021 у справі № 500/3830/20 частково задоволено позов ОСОБА_1 до Головного управління про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Зокрема, визнано протиправною бездіяльність Головного управління стосовно непроведення з ОСОБА_1 повного розрахунку всіх сум належних йому при звільненні. Зобов'язано Головне управління виплатити ОСОБА_1 159074,79 грн, що становлять вихідну допомогу у розмірі двох середньомісячних зарплат в розмірі 24000 грн та грошову компенсацію за невикористані відпустки в розмірі 135074,79 грн.
Головним управлінням у серпні 2021 року отримано постанову про відкриття виконавчого провадження від 17.08.2021 ВП № 66540817, винесену головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, на підставі виконавчого листа № 500/3830/20 виданого 14.04.2021 Тернопільським окружним адміністративним судом.
Головним управлінням оскаржено у судовому порядку постанову про відкриття виконавчого провадження від 17.08.2021 ВП № 66540817.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 у справі 500/5574/21 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за позовом Головного управління до Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про визнання незаконною та скасування постанови.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 30.09.2021 зупинено провадження в адміністративній справі № 500/5574/21 до набрання законної сили судовим рішенням в справі № 500/3760/20.
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 у справі № 500/3760/20 позов ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та Головного управління про визнання протиправним та скасування наказу від 20.10.2020 за №279-то, стягнення середнього заробітку за час затримки виконання судового рішення та стягнення моральної шкоди часткового задоволено. Визнано протиправним та скасовано наказ Держгеокадастру від 20.10.2020 №279-то "Про звільнення ОСОБА_1 ", а також стягнуто з Головного управління на його користь 66602 грн 56 коп. середнього заробітку за час затримки виконання судового рішення про поновлення на роботі ОСОБА_1 у період з 07.05.2020 по день винесення наказу про поновлення його на роботі 17.09.2020.
На підставі ухвал Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06.10.2021 та від 27.10.2022 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Держгеокадастру та Головного управління на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 29.07.2021 у справі № 500/3760/20.
На думку заявника, примусове виконання рішення суду від 29.01.2021 у справі № 500/3830/20 може призвести до значної шкоди інтересам Головного управління та негативних наслідків у вигляді звернення стягнення на кошти, майно тощо, накладення заборони розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або обмеження у користуванні таким майном.
Відтак, заявник вважає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам Головного управління до набрання законної сили рішення суду від 29.07.2021 у справі № 500/3760/20 та ухвалення судом рішення за позовом Головного управління до Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Тернопільській області Південно - Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Ільків Н.В. про визнання незаконною та скасування постанови від 17.08.2021 ВП№ 66540817.
Так, зі змісту частини четвертої ст. 152 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, КАС України), до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до пункту 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову стягується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року у розмірі 2481 гривню.
Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що підставою розгляду заяви про забезпечення позову є сплата судового збору за ставками визначеними Законом.
Згідно частини першої ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до частини другої ст.9 Закону України "Про судовий збір", суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Заявником до заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви додано квитанцію №37047788 від 09.02.2022.
Судом встановлено, що згідно бази даних КП "Діловодство спеціалізованого суду", у справі №500/1019/22 відсутнє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України по вказаній квитанції, поряд із цим наявне підтвердження зарахування суми сплаченого судового збору згідно вказаної квитанції у іншій адміністративній справі №500/932/22.
Отже, докази сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову в сумі 744,30 грн., сплаченого згідно квитанції №37047788 від 09.02.2022 було подано позивачем за подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви у іншій адміністративній справі №500/932/22, що підтверджується випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України саме по вказаній адміністративній справі.
Таким чином, заявником не надано доказів сплати судового збору за розгляд заяви про забезпечення позову у встановленому законом порядку.
Відповідно до частини сьомої ст. 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Крім цього, заявник посилається на те що виконання рішень суду про стягнення коштів в адміністративних справах, боржником за якими є державний орган, пов'язане із відповідними законодавчими вимогами та встановленими процесуальними особливостями, пов'язаними із поворотом виконання рішення при присудженні виплати заробітної плати чи іншого грошового утримання у відносинах публічної служби, що здійснюється з Державного бюджету.
Такі доводи заявника, на думку суду, стосуються порядку виконання, а саме повороту виконання судового рішення у іншій адміністративній справі № 500/3830/20.
При цьому суд зазначає, що особливості повороту виконання в окремих категоріях адміністративних справ визначені ст. 381 КАС України.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись статтями 154, 241, 243, 248 КАС України, суд
Заяву Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про забезпечення позову до подання позовної заяви - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Копію ухвали надіслати Головному управлінню Держгеокадастру у Тернопільській області.
Повний текст ухвали складено та підписано 15.02.2022.
Суддя Дерех Н.В.