Ухвала від 15.02.2022 по справі 500/434/22

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

Справа № 500/434/22

15 лютого 2022 року м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Чепенюк О.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" про стягнення штрафу в розмірі 34000,00 грн.

Ухвалою суду від 25.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у строк, встановлений статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

14.02.2022 відповідачем подано до суду клопотання про зупинення провадження у цій справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі №500/9080/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу №11 від 23.11.2021.

Клопотання мотивоване тим, що предметом спору у цій справі є стягнення штрафу, накладеного постановою Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області №11 від 23.11.2021. В той же час, правомірність застосування штрафу є предметом розгляду в адміністративній справі №500/9080/21, у якій 18.01.2022 ухвалено судове рішення, яке на даний час не набрало законної сили. Відповідач вважає, що оскарження у судовому порядку постанови про накладення штрафу, на підставі якої виникла заборгованість, що заявлена до стягнення у цій справі, є підставою для зупинення провадження у справі відповідно до пункту 3 частини першої статті 236 КАС України.

Ознайомившись зі змістом клопотання про зупинення провадження у справі, та дослідивши докази, долучені до нього, суд приходить до таких висновків.

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Як вбачається зі змісту позовної заяви предметом позову у цій справі є стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" штрафу в розмірі 34000,00 грн, накладеного на товариство відповідно до постанови Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про накладення штрафу №11 від 23.11.2021.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" оскаржило до суду постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про накладення штрафу №11 від 23.11.2021, рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 18.01.2022 у справі №500/9080/21 в позові Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу №11 від 23.11.2021 відмовлено. Станом на 15.02.2022 рішення суду не набрало законної сили.

Оскільки підставою стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" є несплачена сума штрафу, застосованого згідно з оскаржуваною постановою №11 від 23.11.2021, відтак існує об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили рішенням у справі №500/9080/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу №11 від 23.11.2021, що матиме преюдиційне значення для цієї справи.

Отже, провадження у цій справі слід зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі №500/9080/21.

Керуючись пунктом 3 частини першої статті 236, статтями 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" про зупинення провадження в адміністративній справі задовольнити.

Провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" про стягнення штрафу зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі №500/9080/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техношоп+" до Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу №11 від 23.11.2021.

Зобов'язати сторони повідомити суд про усунення обставин, що слугували зупиненню провадження у справі.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Повний текст ухвали складено та підписано 15 лютого 2022 року.

Суддя Чепенюк О.В.