Рішення від 25.01.2022 по справі 160/23694/21

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 січня 2022 року Справа № 160/23694/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Олійника В. М.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) про визнання протиправною та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

29 листопада 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), з урахуванням уточненої позовної заяви від 14 грудня 2021 року, в якій просив:

визнати протиправною та скасувати постанову Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), поштовий індекс: 49027, вул.Дмитра Яворницького, буд.21-А, м.Дніпро, код ЄДРПОУ 43314918, «Про закінчення виконавчого провадження» від 13.04.2021 року за ВП №64034393.

В обґрунтування позовної заяви позивач зазначив, що 13 квітня 2021 року у виконавчому провадженні №64034393 Відділом примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) прийнято постанову «Про закінчення виконавчого провадження» та постановлено фактичне виконання в повному обсязі рішення суду згідно виконавчого листа 0440/6248/18 відповідно листа боржника від 30.11.2020 року за №0400-010310-8/113705 «Про виконання рішення суду».

ОСОБА_1 не згоден із вказаною постановою, оскільки рішення суду по виконанню виконавчого листа №0440/6248/18 виконано в частині суми розрахунку не у повному обсязі, з урахуванням листа роз'яснення Відділу перерахунків пенсій №6 Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, яким позивача повідомлено про розрахунок пенсії з коефіцієнтами підвищення, що і стало підставою для звернення до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06 грудня 2021 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано час протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2021 року, з урахуванням усунення недоліків позовної заяви, провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, у порядку визначеному ст.287 КАС України.

22 грудня 2021 року на адресу суду від представника Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) надійшов відзив на позовну заяву вх.№117665/21, в якому представник відповідача вважає вимоги зазначені у позові безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

На виконанні у відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області перебуває виконавче провадження (АСВП 64034393) по виконанню вимог виконавчого листа № 0440/6248/118 від 14.01.2019, виданого Дніпропетровським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати і виплачувати основну пенсію та додаток до пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ч.2 ст.56, ч.3 ст.57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №С-311 виданою архівним відділом Павлоградської міськради Дніпропетровської області із розрахунку заробітної плати за червень місяць 1986 року, починаючи з 04.05.2018.

Відповідно до автоматизованого розподілу, визначеного ст.8 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчий документ про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області переданий на примусове виконання державному виконавцю відділу ОСОБА_2

28 січня 2021 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшла відповідь від 25.01.2021 №0400-010906-8/10444, згідно якої повідомлено про те, що ОСОБА_1 здійснений перерахунок пенсії, розмір пенсії зменшується. Відповідно до ч.4 Прикінцевих положень Розділу XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановлені розміри:

Виконавче провадження №64034393 завершено на підставі п.9 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження», про що 13.04.2021 винесена постанова про закінчення, копії якої направлені сторонам виконавчого провадження за вих.№02.1-33/8469.

Оскільки у виконавчому листі від 14.01.2019 року, за яким Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області виступає боржником, а ОСОБА_1 стягувачем, зазначено вимогу зобов'язального характеру щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати і виплачувати основну пенсію та додаток до пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ч.2 ст.56, ч.3 ст.57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №С-311 виданою архівним відділом Павлоградської міськради Дніпропетровської області із розрахунку заробітної плати за червень місяць 1986 року, починаючи з 04.05.2018, в межах здійснення виконавчого провадження державним виконавцем була проведена перевірка виконання боржником рішення та встановлено, що боржником рішення суду у повному обсязі виконано.

Відтак, на думку представника Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) у даному випадку державний виконавець мав обґрунтовані підстави закінчити виконавче провадження у зв'язку із виконанням боржником вимог виконавчого документу після підтвердження перерахунку пенсії позивача.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт серія НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , ( АДРЕСА_1 ) безпосередньо приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильські АЕС та має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року 2 - категорії (посвідчення 2-ї категорії №238527) відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року №796-12.

17 серпня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якій просив:

визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо надання ОСОБА_1 відмови у перерахунку та виплаті основної пенсії, та додатку до пенсії за понаднормативний стаж на підставі ч.2 ст.56, ч.3 ст.57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №С-311, виданою архівним відділом Павлоградської міськради Дніпропетровської області із розрахунку заробітної плати за червень місяць 1986 року - протиправними;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати і виплачувати основну пенсію та додаток до пенсії ОСОБА_1 на підставі ч.2 ст.56, ч.3 ст. 57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №С-311, виданою архівним відділом Павлоградської міськради Дніпропетровської області із розрахунку заробітної плати за червень місяць 1986 року починаючи з 04.05.2018 року.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2018 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дії протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено та вирішено:

Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо надання ОСОБА_1 відмови у перерахунку та виплаті основної пенсії, та додатку до пенсії за понаднормативний стаж на підставі ч.2 ст.56, ч.3 ст.57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №С-311 виданою архівним відділом Павлоградської міськради Дніпропетровської області із розрахунку заробітної плати за червень місяць 1986 року - протиправними.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати і виплачувати основну пенсію та додаток до пенсії ОСОБА_1 на підставі ч.2 ст.56, ч.3 ст.57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №С-311 виданою архівним відділом Павлоградської міськради Дніпропетровської області із розрахунку заробітної плати за червень місяць 1986 року, починаючи з 04.05.2018.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.09.2018 року по справі №0440/6248/18 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області не оскаржувалось та набрало законної сили 12 жовтня 2018 року.

Виконавчий лист №0440/6248/18 виданий судом 14 січня 2019 року із зазначеним строком пред'явлення виконавчого листа до виконання до 12 жовтня 2021 року.

Листом "Про виконання рішення суду" Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 30.11.2020 року №0400-010310-8/113705 позивача повідомлено, що йому здійснено перерахунок пенсії та зазначено наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.1992 pоку №395 з метою додаткового коригування рівнів державних пенсій розрахунок пенсії проводиться виходячи із заробітку, підвищеного за коефіцієнтами зокрема за 1986 рік - 5,62.

Наведено розрахунок заробітної плати:

0,00446 (заробітна плата за роботу в зоні) х 5,62 = 0,02507 грн.

Наведено розрахунок пенсії по першій складовій:

0,02507 (заробітна плата) х 57% (за 20 років 55% + за 2 років понаднормативного стажу 2%) = 0,01429 грн.

Наведено розрахунок пенсії з коефіцієнтами підвищення:

0,01429*2*1,81*2,875*2*3*2,89855*3*2*6,25*1,108*1,1*1,22*1,11*1,4*1,12 283*1,10256*1,1*1,05708*1,12 = 361,34 грн.

Розмір цієї частини пенсії, обчисленої відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених Законом 1788 для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчим, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності Законом 1058 з підвищенням на 12% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1783 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №312).

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2003 року №544 було встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком з 01.07.2003 становив 50 грн.

Таким чином, з урахуванням цільової грошової допомоги, передбаченою ПКМУ від 11.03.2004 №312 максимальний розмір пенсії по першій складовій не може перевищувати 168 грн. (50x3x1,12), тобто, розмір пенсії з обмеженням становить 168,00 грн.

Наводимо розрахунок пенсії по другій складовій: 168,00 грн. - розмір пенсії по першій складовій 1284,00 грн. - доплата до прожиткового мінімуму (1452,00 грн.) 8,40 грн. - доплата за понаднормовий стаж (ст.28 ч.1 абз.2) (за 5 років) 1460,40 грн. - загальний розмір пенсії по двох складових 170,82 грн. - додаткова пенсія особам, віднесеним до 2 категорії ЧАЕС.

Розмір пенсії з надбавками складає на 04.05.2018 року 1631,22 грн.

У зв'язку із невиконанням рішення по справі №0440/6248/18 від 11.09.2018 року, ОСОБА_1 подав виконавчий лист №0440/6248/18 виданий судом 14 січня 2019 року до примусового виконання до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро).

На виконанні у відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області перебувало виконавче провадження (АСВП 64034393) по виконанню вимог виконавчого листа № 0440/6248/118 від 14.01.2019, виданого Дніпропетровським окружним адміністративним судом, про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати і виплачувати основну пенсію та додаток до пенсії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 на підставі ч.2 ст.56, ч.3 ст.57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №С-311 виданою архівним відділом Павлоградської міськради Дніпропетровської області із розрахунку заробітної плати за червень місяць 1986 року починаючи з 04.05.2018.

Відповідно до автоматизованого розподілу, визначеного ст.8 Закону України «Про виконавче провадження», виконавчий документ про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області передано на примусове виконання державному виконавцю відділу ОСОБА_2

08 січня 2021 року Відділом примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) у виконавчому провадженні №64034393 прийнято постанову «Про відкриття виконавчого провадження».

28 січня 2021 року від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшла відповідь від 25.01.2021 №0400-010906-8/10444, згідно якої повідомлено про те, що ОСОБА_1 здійснений перерахунок пенсії, розмір пенсії зменшується. Відповідно до ч.4 Прикінцевих положень Розділу XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановлені розміри.

Оскільки у виконавчому листі від 14.01.2019 року, за яким Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області виступає боржником, а ОСОБА_1 стягувачем, зазначено вимогу зобов'язального характеру щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати і виплачувати основну пенсію та додаток до пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ч.2 ст.56, ч.3 ст.57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за довідкою №С-311 виданою архівним відділом Павлоградської міськради Дніпропетровської області із розрахунку заробітної плати за червень місяць 1986 року, починаючи з 04.05.2018, то в межах здійснення виконавчого провадження державним виконавцем була проведена перевірка виконання боржником рішення та встановлено, що боржником рішення суду у повному обсязі виконано.

Виконавче провадження №64034393 завершено на підставі п.9 ст.39 Закону України «Про виконавче провадження», про що 13.04.2021 винесена постанова про закінчення, копії якої направлені сторонам виконавчого провадження за вих.№02.1-33/8469.

ОСОБА_1 не згоден із вказаною постановою, оскільки вважає, що рішення суду у справі №0440/6248/18 виконано в частині суми розрахунку не у повному обсязі, з урахуванням листа роз'яснення Відділу перерахунків пенсій №6 Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, яким позивача повідомлено про розрахунок пенсії з коефіцієнтами підвищення, що і стало підставою для звернення до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою.

Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року №1404-VII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) -сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно частини першої статті 5 Закону №1404-VII примусове виконання рішення покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Частиною першою статті 18 Закону №1404-VII визначено, що виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

За змістом приписів пункту 1 частини другої статті 18 Закону №1404-VII виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Заходами примусового виконання рішень, за визначенням частини першої статті 10 Закону №1404-VII, є:

1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами;

2) звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника;

3) вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні;

4) заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов'язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем;

5) інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.

Зокрема, судом з матеріалів виконавчого провадження вбачається, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Дніпропетровській області перебувало виконавче провадження (АСВП 64034393) по виконанню вимог виконавчого листа №0440/6248/118 від 14.01.2019 року, виданого Дніпропетровським окружним адміністративним судом.

Керуючись ст.ст.3,4,24,25,26,27 Закону України «Про виконавче провадження», державним виконавцем відділу примусового виконання рішень 08 січня 2021 року винесена постанову про відкриття виконавчого провадження №64034393, копії якої, згідно з супровідним листом від 08.01.2021 за вих.№021-33/547 направлено сторонам виконавчого провадження.

Відповідно до ч.6 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження», за рішеннями немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною).

При цьому, згідно з ч.4 ст.19 Закону України «Про виконавче провадження», сторони зобов'язані невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після настання відповідних обставин, письмово повідомити виконавцю про повне чи часткове самостійне виконання рішення боржником, а також про виникнення обставин, що обумовлюють обов'язкове зупинення вчинення виконавчих дій, про встановлення відстрочки або розстрочки виконання, зміну способу і порядку виконання рішення, зміну місця проживання чи перебування (у тому числі зміну їх реєстрації) або місцезнаходження, а боржник - фізична особа - також про зміну місця роботи.

Судом також встановлено, що 28 січня 2021 року від Головного управління ПФУ у Дніпропетровській області надійшла відповідь від 25.01.2021 №0400-010906-8/10444, згідно якої ПФУ повідомляє про те, що ОСОБА_1 здійснений перерахунок пенсії, розмір пенсії зменшується. Відповідно до ч.4 Прикінцевих положень Розділу XV Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановлені розміри.

Відтак, виконавче провадження №64034393 завершено на підставі п.9 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», про що 13.04.2021 винесена постанова про закінчення, копії якої направлені сторонам виконавчого провадження за вих.№02.1-33/8469.

Здійснивши аналіз отриманих державним виконавцем документів від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, суд вважає, що у державного виконавця були відсутні підстави вважати, що рішення суду не виконано і боржник здійснив перерахунок з порушенням статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та статей 56,57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», визначених у резолютивній частині рішення.

Відтак, суд у даному випадку погоджується із діями Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), оскільки державний виконавець мав підстави закінчити виконавче провадження у зв'язку з виконанням боржником вимог виконавчого документу після підтвердження перерахунку пенсії позивача.

Приймаючи рішення у справі, суд також враховує той факт, що сума, з якої необхідно було здійснити перерахунок, не була визначена в рішення суду по справі №0440/6248/18, тому Головне управління Пенсійного фонду в Дніпропетровській області в Дніпропетровській області і повідомило відповідача про виконання рішення суду у повному обсязі.

Стосовно посилання позивача, що частиною третьою статті 18 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право, зокрема:

- проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до Закону України «Про виконавче провадження (пункт 1);

- звертатися до суду або органу, який видав виконавчий документ, із заявою (поданням) про роз'яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа у випадках, передбачених цим Законом, до суду, який видав виконавчий документ, - із заявою (поданням) про встановлення чи зміну порядку і способу виконання рішення, про відстрочку чи розстрочку виконання рішення (пункт 10);

- здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом (пункт 22).

Відповідно до ч.2 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції чинній на момент проведення перерахунку позивачу) право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку, у разі призначення пенсії на умовах частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно ч.2 ст.57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції чинній на момент проведення перерахунку позивачу) у разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.

Відповідно до ч.2 ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції чинній на момент проведення перерахунку позивачу) за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону. При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом. Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.

Відтак, з матеріалів виконавчого провадження вбачається, що в межах здійснення виконавчого провадження державним виконавцем була проведена перевірка виконання боржником рішення та встановлено, що боржником рішення суду в повному обсязі виконано.

Згідно до ч.1 ст.72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно до ч.1 ст.72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини першої статті 90 Кодексу адміністративного судочинства суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відтак, за наявними доказами у справі, ґрунтуючись на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини можна дійти висновку, що позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.

Частиною 4 статті 245 КАС України визначено, що у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 06.11.2019 року у справі №509/1350/17 оцінюючи ефективність обраного судом способу захисту (зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву) зазначила, що суд має право визнати бездіяльність суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язати вчинити певні дії. Суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

Водночас, розділом IV КАС України врегульовано окремі процесуальні питання, пов'язані з виконанням судового рішення, та передбачено, що судовий контроль за виконанням судового рішення здійснює суд який його ухвалив. Способи судового контролю за виконанням судового рішення встановлені нормами статей 382 - 383 КАС України.

Так, частиною першою статті 383 КАС України передбачено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Аналіз зазначених норм свідчить, що КАС України передбачає такі види судового контролю за виконанням судового рішення:

- зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення, накладення штрафу (стаття 382 КАС України),

- визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (стаття 383 КАС України),

- оскарження рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, вчинених при примусовому виконанні рішення суду (стаття 287 КАС України).

З огляду на вищенаведене, у разі невиконання, неналежного виконання судового рішення, позивач має право вимагати вжиття спеціальних заходів впливу на боржника, передбачених законодавством про виконавче провадження та КАС України.

Невиконання судового рішення не може бути самостійним предметом окремого судового провадження.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що належним способом захисту порушеного права позивача у даному випадку буде звернення ОСОБА_1 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із заявою про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (стаття 383 КАС України) у межах виконання рішення суду по справі №0440/6248/18 від 11 вересня 2018 року.

Керуючись ст.ст.241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.М. Олійник