про залишення позову без розгляду
14 лютого 2022 року ЛуцькСправа № 140/12748/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника позивача про залишення позовної заяви без розгляду в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
Головне управління ДПС у Волинській області звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 6 800,00 грн.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 12.11.2021 позовну заяву залишено без руху у зв'язку із невідповідністю вимогам ст. 160, 161 КАС України та наявністю недоліків, а саме позов подано до суду з пропуском тримісячного строку, встановленого частиною другою статті 122 КАС України.
25.11.2021 на адресу суду від позивача надійшло клопотання із зазначенням причин пропуску строку звернення до суду, де в якості поважних причин пропуску строку звернення в суд з позовом зроблено посилання на встановлення КМУ карантину із запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 27.01.2022 позовну заяву залишено без руху згідно частини 13 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства у зв'язку із тим, що позивачем в клопотанні про поновлення строку звернення до суду не було конкретизовано обставини, що призвели до пропущення такого строку, не надано доказів поважності причин пропуску та не наведено конкретних причин пропуску даного строку.
08.02.2022 року представником позивача подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду з таких підстав.
Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 №2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017; далі - КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Таким чином, розгляд вказаного клопотання за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, суд дійшов висновку, що клопотання позивача підлягає до задоволення з таких підстав.
Статтею 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист.
Згідно частин 1 - 3статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на порушення провадження в суді та право розпорядження своїми вимогами на свій розсуд.
Отже, підстави для відмови у задоволенні заяви про залишення позову без розгляду законодавством не передбачені, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду з позовом.
Роз'яснити позивачеві, що, в силу частини 4 статті 240 КАС України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Позивач скористалося своїм правом і звернулося до суду із клопотанням щодо залишення позову без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, клопотання представника позивача підлягає задоволенню, а позовна заява Головного управління ДПС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, має бути залишена без розгляду.
Керуючись статтями 240, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Клопотання представника позивача про залишення позовної заяви без розгляду задовольнити.
Позов Головного управління ДПС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання суддею шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені статтями 295, 297 КАС України та з врахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич