09.02.2022 Справа № 914/1877/21
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Матвіїва Р.І. за участю секретаря судового засідання Бернацької Л.В., розглянув матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Вест Ойл Груп”, м. Луцьк,
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю “Автопорт Краковець”, Львівська область, Яворівський район, селище міського типу Краковець,
до відповідача 2: Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, м. Львів,
до відповідача 3: Приватного підприємства "Центр Ринкових Досліджень", Львівська область, Жовківський район, місто Дубляни,
предмет позову: визнання протиправною та скасування державної реєстрації земельної ділянки; припинення права постійного користування земельною ділянкою; визнання протиправним і незаконними дій щодо розробки технічної документації із землеустрою,
підстава позову: порушення порядку надання земель в користування,
за участю представників:
позивача: не з'явився,
відповідача 1: не з'явився,
відповідача 2: не з'явився,
відповідача 3: не з'явився,
встановив:
29.06.2021 року до Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Вест Ойл Груп» до відповідача 1 Товариства з обмеженою відповідальністю «Автопорт Краковець», до відповідача 2 Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, до відповідача 3 Приватного підприємства "Центр Ринкових Досліджень" про визнання протиправною та скасування державної реєстрації земельної ділянки; припинення права постійного користування земельною ділянкою; визнання протиправним і незаконними дій щодо розробки технічної документації із землеустрою.
Ухвалою суду від 05.07.2021 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, у судовому засіданні 17.11.2021 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті. Хід судових зсідань відображено в ухвалах суду та протоколах судових засідань. Зокрема, в судовому засіданні 26.01.2022 оголошено перерву до 09.02.2022.
08.02.2022 від представників позивача та відповідача 2 надійшли клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку із неможливістю заперечення їх явки через тимчасову непрацездатність та через перебування на самоізоляції внаслідок наявності ознак гострої респіраторної інфекції.
09.02.2022 відповідача 3 надійшло клопотання про долучення до матеріалів доказів понесення судових витрат.
Відповідно до ст. 194 Господарського процесуального кодексу України завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.
Відповідно до ст. 210 Господарського процесуального кодексу України учасники справи можуть давати свої пояснення з приводу письмових, речових та електронних доказів або протоколів їх огляду. А відповідно до ст. 218 Господарського процесуального кодексу України учасники справи виступають з промовами (заключним словом) у судових дебатах.
Суд звертає увагу на приписи ч. ч. 1, 2 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України стосовно того, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Серед принципів господарського судочинства є, зокрема, верховенство права; змагальність сторін; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; розумність строків розгляду справи судом.
Також суд зауважує, що упродовж розгляду справи сторони обговорювали можливість мирного врегулювання спору. Відповідно до ст. 196 Господарського процесуального кодексу України під час розгляду справи по суті суд сприяє примиренню сторін.
Враховуючи наведене, суд вважає клопотання сторін про відкладення судового засідання такими, що підлягають задоволенню. Суд вважає, що доцільним є відкладення судового засідання в межах розумних строків для забезпечення сторонами можливості взяти участь в судовому засіданні та з дотриманням принципів змагальності надати суду пояснення стосовно обставин справи, які підлягають встановленню.
Керуючись ст. ст. 2, 202, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Відкласти судове засідання у справі № 914/1877/21 на 23.02.2022 до 12:50 год.
2. Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області адресою 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх.
3. Явка представників сторін у судове засідання визнаються обов'язковою.
4. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Суд повідомляє, що учасники справи, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та інші особи мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі "Електронний суд" після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України. Детальнішу інформацію про переваги «Електронного суду» можна отримати на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015 /.
Для осіб, які зареєстровані в системі «Електронний суд», повідомлення, повістки, судові рішення та інші процесуальні документи надсилаються в електронному вигляді автоматично.
Для забезпечення належного та своєчасного обміну процесуальними документами в електронному вигляді учасникам справи необхідно повідомити суду свої електронні адреси одночасно із поданням відповідної письмової заяви про надіслання документів виключно в електронному вигляді, а державним (місцевим) органам влади - надати згоду на можливість надсилання судових рішень на електронні адреси, вказані на їх офіційних сайтах чи на бланках документів.
Суддя Матвіїв Р.І.