Постанова від 14.02.2022 по справі 156/117/22

Справа № 156/117/22

Номер провадження: 3/156/71/22

Рядок статзвіту 289

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2022 року смт Іваничі

Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Федечко М.О., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора Данилюка О.В. розглянувши об'єднані справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , пенсіонера, -

за ст. 172-6 ч.1 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколів, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області, про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 , будучи депутатом Поромівської сільської ради, відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на яку поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення». Також ОСОБА_1 , відповідно до п.п. «б», п.1 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням».

Встановлено, що рішенням Поромівської сільської ради №12-2/1 від 29.12.2018 року «Про підсумки додаткових та проміжних виборів, початок повноважень депутатів Поромівської сільської ради» ОСОБА_1 обрано депутатом Поромівської сільської ради сьомого скликання.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої ст.3 зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому ч.1 статті порядку декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 45 особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції», які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

За таких обставин депутат Поромівської сільської ради сьомого скликання ОСОБА_1 припинивши виконання повноважень депутата сільської ради 19.11.2020 року була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік «після звільнення» до 00 години 00 хвилини 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність, а саме до 01.04.2021 року. Також, депутат Поромівської сільської ради сьомого скликання ОСОБА_1 припиняючи виконання повноважень депутата районної ради 19.11.2020 року була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування "перед звільненням" не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, а саме не пізніше 16.12.2020 року.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларацій.

ОСОБА_1 належним чином була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подала без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому визнала повністю та пояснила, що не подала вчасно декларацій у зв'язку із відсутністю технічної можливості та сімейними проблемами. Просить суворо не карати.

Прокурор Данилюк О.В. в судовому засіданні пояснив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, тому просить визнати її винуватою у вчиненні даних правопорушень та накласти адміністративне стягнення передбачене санкцією статтей за якою вона притягується до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення правопорушника, прокурора, дослідивши всі докази в сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вказані особи зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій підтверджується, що вона подала електронну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з порушенням вимог ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Оскільки ОСОБА_1 без поважних причин несвоєчасно подала електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що підтверджується зібраними та перевіреними в судовому засіданні доказами, тому приходжу до висновку, що в її діях є склад корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Наведені нею причини несвоєчасного подання декларації не є поважними.

У відповідності до ч.2 ст. 33 КУпАП суд при обранні виду та розміру адміністративного стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, що вперше притягається до адміністративної відповідальності, її щире каяття, як пом'якшуючі обставини, відсутність обставин, котрі обтяжують покарання.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 не мала умислу на неподання декларацій і такі декларації були подані нею із запізненням, враховуючи що дані правопорушення не заподіяли істотної шкоди суспільним та державним інтересам, іншим особам, відтак приходжу до висновку про доцільність призначення мінімального стягнення щодо неї.

Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 496,20 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 284 КУпАП, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч.1 КУпАП та на підставі ст. 36 КУпАП піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів : ГУК у м.Києві/ м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.) судовий збір в розмірі 496,20 грн.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.

У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу у порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.

Строк пред'явлення постанови для виконання 3 (три) місяці згідно ЗУ «Про виконавче провадження».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Іваничівський районний суд.

Суддя М. О. Федечко