справа № 492/912/21
Іменем України
04 лютого 2022 року м.Арциз
Суддя Арцизького районного суду Одеської області Гусєва Н.Д.,
розглянувши справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Відділення поліції № 1 Болградського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Молдови, з середньою освітою, неодруженого, працюючого за наймом, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
08 серпня 2021 року о 21 год. 42 хв. ОСОБА_1 по вул.Надрічна м.Арциз Болградського району Одеської області керував мотоциклом марки «Musstang», державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови), від проходження медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'янінняна місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі відмовився з застосуванням технічних засобів відеозапису, чим порушив п. 2.5. Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також, 16 серпня 2021 року о 15 год. 40 хв. ОСОБА_1 по вул.28 Червня м.Арциз Болградського району Одеської області керував мотоциклом марки «Forte», державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів «Драгер», а саме Alcotest 6810 «ARAM-3597», тест від 16 серпня 2021 року, згідно якого в організмі ОСОБА_1 виявлено вміст алкоголю в кількості 1,51 % проміле, чим порушив вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судові засідання, призначені на 20 вересня 2021 року, 21 вересня 2021 року, 18 жовтня 2021 року, 05 листопада 2021 року, 25 листопада 2021 року, 09 грудня 2021 року, 04 лютого 2022 року ОСОБА_1 не з'явився, але належним чином був сповіщений про день, час та місце розгляду справи за адресою, яку він сам вказав співробітникам поліції при складанні відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення, що підтверджується розпискою про вручення йому судової повістки, а також направленням судової повістки засобами поштового зв'язку, які повернулися до суду відповідно до довідок відділення «Укрпошти» «адресат відсутній за вказаною адресою», що дає суду підстави вважати, що ОСОБА_1 не з'явився до поштового відділення для отримання конвертів з поміткою «судова повістка» у зв'язку з не проживанням за вказаною ним адресою та в такому випадку вважається, що ОСОБА_1 був належним чином повідомлений. Крім того, ОСОБА_1 був повідомлений співробітниками поліції про те, що справа буде розглядатися в Арцизькому районному суді Одеської області про що свідчить його підпис у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, сторони мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (рішення у справі «Шевченко проти України» (AleksandrShevchenko v. Ukraine), заява N 8371/02, п. 27, рішення від 26 квітня 2007 року, та «Трух проти України» (Trukh v. Ukraine) (ухвала), заява N 50966/99, від 14 жовтня 2003 року).
Отже сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
З матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_1 був позбавлений права отримувати інформацію про рух справи, тощо.
Також, слід врахувати про можливість ОСОБА_1 дізнатись про стан судового провадження справи залежить від його волевиявлення, тобто має суб'єктивний характер.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що ОСОБА_1 не повідомив суд про причини своєї неявки в судове засідання, призначене на 04 лютого 2022 року, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав у зв'язку з чим суддя, відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП, вважає за можливе розглянути справу у його відсутність за наявними у справі письмовими доказами, враховуючи скорочені строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 277 КУпАП.
Розглянувши два протоколи про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що притягуваний своїми діями вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а його провина у вчиненні зазначених правопорушень підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 501431 від 08 серпня 2021 року; протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 501466 від 16 серпня 2021 року; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів,згідно якого в організмі ОСОБА_1 виявлено вміст алкоголю в кількості 1,51 % проміле із застосуванням приладу «Драгер», а саме Alcotest 6810 «ARAM-3597»; поясненнями самого притягуваного ОСОБА_1 , який при складанні протоколів про адміністративні правопорушення не заперечував фактів вживання алкоголю та пояснив, що він перед керуванням транспортними засобами дійсно вживав алкогольні напої (горілку, пиво), а потім керував транспортними засобами; відеозаписом, доданим до протоколу та іншими матеріалами справи.
З вищевикладеного та досліджених суддею доказів встановлено, що відповідно до протоколупро адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 501431 від 08 серпня 2021 року, ОСОБА_1 , порушуючи вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, які відповідно передбачають, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, 08 серпня 2021 року о 21 год. 42 хв. по вул.Надрічна м.Арциз Болградського району Одеської області керував мотоциклом марки «Musstang», державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови), на вимогу поліцейського від проходження медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'янінняна місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі відмовився з застосуванням технічних засобів відеозапису. Також, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 501466 від 16 серпня 2021 року, ОСОБА_1 порушуючи вимоги п. 2.9а Правил дорожнього руху України, які передбачають, що водію заборонено керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, 16 серпня 2021 року по вул.28 Червня м.Арциз Болградського району Одеської області керував мотоциклом марки «Forte», державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів «Драгер», а саме Alcotest 6810 «ARAM-3597», тест від 16 серпня 2021 року, згідно якого в організмі ОСОБА_1 виявлено вміст алкоголю в кількості 1,51 % проміле.
Таким чином, з викладеного випливає, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, знайшла своє підтвердження в судовому засіданні, повністю доведена матеріалами справи про адміністративне правопорушення та підтверджена доказами, дослідженими суддею.
Відповідно ст. 16 КУпАП, іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.
При накладенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 суддя враховує обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставин, які відповідно до ст. 34 КУпАП пом?якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені ним адміністративні правопорушення, суддею встановлено не було.
До обставин, які відповідно до ст. 35 КУпАП обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним 16 серпня 2021 року адміністративне правопорушення, суддя відносить вчинення правопорушення в стані сп'яніння.
Також, суддя, при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 враховує, що його протиправні дії могли потягнути за собою тяжкі наслідки.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Згідно п. 1.10 Правил дорожнього руху «водій» особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.
Відповідно до облікових даних ЄДР МВС України ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував, що підтверджується довідками від 12 серпня 2021 року, від 19 серпня 2021 року СРПП ВП № 1 Болградського РВП ГУНП в Одеській області, у зв'язку з чим він не підпадає під поняття «водій».
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на правопорушника за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника: вік, соціальне положення, ступінь його провини та ставлення до вчиненого, наявність пом'якшуючих відповідальність обставин під час вчинення даного адміністративного правопорушення, беручи до уваги, що ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував, суддя вважає за необхідне та достатнє для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень застосувати до правопорушника адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно інших осіб у виді штрафу.
Разом з тим, суддя також вважає, що в даному випадку таке стягнення, як штраф, буде достатнім та таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у зв'язку з винесенням суддею постанови про накладення на правопорушника адміністративного стягнення з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 496,20 грн.
Керуючись ст. ст. 16, 34, 35, 40-1, 130, 221, 268, 277, 283-285, 303 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення за ч. 1 ст. 130 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Арцизький районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення та підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення. В разі ж оскарження постанови перебіг строку давності звернення її до виконання зупиняється до розгляду скарги
Суддя
Арцизького районного суду Гусєва Н.Д.