Справа №601/240/22
Провадження № 3/601/147/2022
14 лютого 2022 року м. Кременець
Суддя Кременецького районного суду Тернопільської області Мочальська В.М., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Головного Управління ДПС у Тернопільській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , керівника Комарівської гімназії Почаївської міської ради Тернопільської області, про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-4 КУпАП,-
Згідно протоколу № 38/19/00-24-05 від 11.01.2022 за результатами камеральної перевірки Комарівської гімназії Почаївської міської ради Тернопільської області встановлено, що ОСОБА_1 , яка є керівником Комарівської гімназії Почаївської міської ради Тернопільської області, не подала своєчасно податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за ІІІ квартал 2021 року термін подачі до 09.11.2021, а фактичного подано 11.11.2021, чим було порушено п.49.2, п.п.49.18.2, п.49.18 ст.49 та п. 176.2 ст 176 ПК України, чим вчинив правопорушення за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 163-4 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що вона вже подала податковий розрахунок. Просила суворо не карати.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 КУпАП виходячи з наступного.
Відповідно до диспозиції частини 1 статті 163-4 КУпАП передбачена відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Відповідно до статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до вимог статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, у відповідності до положень статті 251КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа)встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255цього Кодексу.
Відповідно до статті 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до частини 2 статті 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні встановлено, що належні та допустимі докази (пояснення особи, свідків, інше) на підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 КУпАП, особою, яка складала протокол про адміністративне правопорушення не надані.
Крім того, ОСОБА_1 не ознайомлена з актом «Про результати камеральної перевірки щодо неподання з порушенням встановлених строків Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 3-й квартал 2021 року Комарівської гімназії Почаївської міської ради Тернопільської області.
Складений відносно ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення, є недопустимим доказом вчинення нею правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 КУпАП.
Встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення № 38/19/00-24-05 від 11.01.2022 не відповідає вимогам статтей 254, 256 КУпАП. З матеріалів адміністративної справи слідує, що під час оформлення протоколу про адміністративне правопорушення особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не була опитана, її не було вручено копію протоколу про адміністративне правопорушення, а отже ОСОБА_1 не була ознайомлена з пред'явленим її звинуваченням належним чином. Протокол про адміністративне правопорушення відносно неї було складеного за її відсутності. Не містить протокол і відомостей про відмову ОСОБА_1 від підпису протоколу.
Згідно частини 1 статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
За таких обставин приходжу до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю, так як в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 КУпАП. Суддя не вправі самостійно вносити доповнення, зміни у протоколи про адміністративні правопорушення, витребувати додаткові докази у справі, оскільки це є недопустимим та буде свідчити про необ'єктивність, упередженість судді при розгляді справи, порушенням права на захист, рівності сторін процесу.
Оскільки не надано належних та допустимих доказів, провадження у справі підлягає закриттю на підставі пункту 1 статті 247 КУпАП за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-4 КУпАП.
Керуючись ст. 7, 9, 10КУпАП, частиною 1 статті 163-4, 221, 245, 247, 251, 280, 284 КУпАП, суддя,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-4 КУпАП закрити на підставі пункту 1 статті 247 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Кременецький районний суд Тернопільської області.
Суддя: