Справа № 945/127/22
Провадження № 1-в/945/67/22
Постанова
10 лютого 2022 року суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві подання начальника відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Катеринівка Миколаївського району Миколаївської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
встановив:
Начальник відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області звернувся з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 посилаючись на те, що він неодноразово вчиняв адміністративні правопорушення, за місцем проживання характеризується негативно, не працює, веде аморальний спосіб життя.
У судовому засіданні ОСОБА_3 пояснив, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Заслухавши особу, щодо якої розглядається подання, вивчивши матеріали справи, суд дійшов такого.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
До завдань адміністративного нагляду, віднесено запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону).
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 5 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
З подання про встановлення адміністративного нагляду вбачається, що ОСОБА_3 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року №807 - ІХ у Миколаївській області було утворено Миколаївський район (з адміністративним центром у місті Миколаїв) у складі територій Березанської селищної, Веснянської сільської, Воскресенської селищної, Галицинівської сільської, Коблівської сільської, Костянтинівської сільської, Куцурубської сільської, Миколаївської міської, Мішково-Погорілівської сільської, Нечаянської сільської, Новоодеської міської, Ольшанської селищної, Очаківської міської, Первомайської селищної, Радсадівської сільської, Степівської сільської, Сухоєланецької сільської, Чорноморської сільської, Шевченківської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. А також ліквідовано у Миколаївській області: Арбузинський; Баштанський; Березанський; Березнегуватський; Братський; Веселинівський; Вітовський; Вознесенський; Врадіївський; Доманівський; Єланецький; Казанківський; Кривоозерський; Миколаївський; Новобузький; Новоодеський; Очаківський; Первомайський; Снігурівський райони.
Місце проживання ОСОБА_3 - село Катеринівка територіально відноситься до ліквідованого Веселинівського району.
При цьому, пунктами 3, 3-1 розділу ХII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України «Про судоустрій і статус суддів” передбачено, що районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
До набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2023 року.
З огляду на те, що ОСОБА_3 проживає за адресою: АДРЕСА_1 , і Веселинівський районний суд Миколаївської області продовжує здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, суд вважає, що дане подання щодо ОСОБА_3 не підлягає розгляду у Миколаївському районному суді Миколаївської області.
За вказаних обставин, суд вважає, що подання слід повернути до відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області, для подання до належного суду.
Керуючись ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
постановив:
Подання начальника відділення поліції № 5 Миколаївського РУП ГУНП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , - повернути.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Миколаївської області протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
10.02.2022