Справа № 148/201/22
11 лютого 2022 року Тульчинський районний суд
Вінницької області
В складі головуючого судді Ковганича С.В.
при секретарі Мрочко Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тульчинаматеріали, які надійшли з Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області про встановленого адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Маньківка Сватовського району Луганського області, проживаючого, за адресою: АДРЕСА_1 , неодруженого, непрацюючого, раніше судимого,-
До Тульчинського районного суду Вінницької області надійшло подання начальника Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області Костишена В.І. про встановленого адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 .
Подання про встановлення адміністративного нагляду мотивовано тим, що ОСОБА_1 після звільнення із місць позбавлення волі 29.03.2017 на шлях виправлення не став, 15.04.2021, притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 175-1 ч.1 КУпАП, 10.11.2021 притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 177 КУпАП, 11.08.2021 притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173-2 ч.1 КУпАП, 15.01.2022 притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ст. 175-1 ч.2, 178 ч.2, 182 КУпАП, 27.01.2022 притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 177 КУпАП.
На підставі зазначеного, начальник Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області просить суд встановити щодо ОСОБА_1 адміністративний нагляд з встановленням обмежень адміністративного нагляду.
ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечив, щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду та пояснив, що дані адміністративні протоколи відносно нього складенні поліцейськими безпідставно, дані правопорушення не вчиняв.
Дослідивши подання, додані до нього документи, вважаю за необхідне відмовити в задоволенні подання по наступних підставах:
Адміністративний нагляд це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ст. 3 п. «в» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст.. 6 ч. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за подання відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого Законом для погашення або зняття судимості.
При цьому, у порядку ст. 6 ч. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Між тим, в поданні про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 , не вказано термін на який необхідно застосувати даний нагляд, що є порушенням ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Оскільки подання не містить строк необхідний для застосування адміністративного нагляду ОСОБА_1 , тому суд позбавлений можливості застосувати адміністративний нагляд, так як відсутні дані щодо терміну обмеження прав особи, що може бути пропорційним необхідності застосування такого виду впливу.
Крім того, не вказано в чому саме полягає небезпека для суспільства від останнього, а також матеріали справи містять протоколи про адміністративні правопорушення які винесенні в один день, що не відносяться до систематичності вчинення адміністративних правопорушень, та в поданні не зазначено обґрунтування доцільності встановлення визначених обмежень, оскільки виходячи зі змісту ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у подані про встановлення або продовження адміністративного нагляду мають міститися обґрунтування доцільності застосування адміністративного нагляду.
Також у поданні про встановлення адміністративного нагляду містяться копії документів які є нечитабельними та незрозумілими, а також належним чином не завіренні.
Обмеження прав ОСОБА_1 , визначених у вказаному поданні, буде порушувати його право на свободу та особисту недоторканність, визначене ст. 5 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а також право на свободу пересування гарантоване ст. 33 Конституції України, ст. 13 Загальної декларації прав людини, ст. 2 Протоколу N 4 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.
Враховуючи вищевикладене, та те, що подання не відповідає нормативним актам, які регулюють питання адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі, що унеможливлює повно, всебічно та об'єктивно розглянути справу і прийняти законне рішення, суд приходить до висновку про необхідність відмовити в задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 .
На підставі викладеного та керуючись п. «в» ст. 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
В задоволенні подання начальника Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області Костишена В.І. про встановленого адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Тульчинський районний суд Вінницької області протягом семи діб з моменту її проголошення.
Суддя: