Справа №:755/5421/19
Провадження №: 1-в/755/77/22
"15" лютого 2022 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві подання начальника управління Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Києва, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 ,
за участю:
дільничного офіцера поліції ОСОБА_5 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання начальника Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що 20 листопада 2013 року ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі після чого зарекомендував себе з негативної сторони, оскільки неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та вчинив кримінальне правопорушення. Так 06 лютого 2019 року ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185 КК України. Вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 08 травня 2019 року засуджений за ч. 1 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 1 року позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням, іспитовим строком 1 рік.
04 березня 2021 року Дніпровським районним судом м. Києва ОСОБА_4 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік. При цьому встановлено ряд обмежень, а саме: 1) з'являтися на реєстрацію по нагляду з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перший, другий, третій та четвертий четвер, щомісяця; 2) заборонити виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції; 3) заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив; 4) заборонити залишати своє місце проживання з 21 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин, наступного дня; 5) з'являтися за викликом поліції у вказаний термін і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Однак, під час перебування під час перебування під адміністративним наглядом Мельник зарекомендував себе з негативної сторони, 32 рази порушував обмеження адміністративного нагляду, у зв'язку з чим, були складені протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 187 КУпАП.
04 березня 2022 року термін дії ухвали Дніпровського районного суду м. Києва від 04 березня 2021 року про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 закінчується. Тому, необхідно йому встановити адміністративний нагляд строком на 6 місяців та встановити ряд обмежень, а саме: 1) з'являтися на реєстрацію по нагляду з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перший, другий, третій та четвертий четвер, щомісяця; 2) заборонити виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції; 3) заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив; 4) заборонити залишати своє місце проживання з 21 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин, наступного дня; 5) з'являтися за викликом поліції у вказаний термін і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
У судовому засіданні інспектор Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_5 подання підтримав та просив його задовольнити.
ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення подання.
Ознайомившись з поданням та долученими до нього матеріалами, вислухавши учасників судового провадження, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до вимог п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до вимог абз. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Підставою продовження адміністративного нагляду, відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», на даному етапі є матеріали органів Національної поліції.
Продовження адміністративного нагляду не суперечать вимогам ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд, та правилам визначеним ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Запропонований термін дії адміністративного нагляду відповідає вимогам ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Зазначені у поданні обставини, на думку суду, свідчать про те, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став.
За таких обставин, суд, з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про продовження адміністративного нагляду відносно особи, оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-13 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 1-3, 7, 9, 369 - 372, 539 КПК України, ст.ст. 8, 129 Конституції України, суд, -
Задовольнити подання начальника управління Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 6 (шість) місяців із застосуванням наступних обмежень:
1) з'являтись на реєстрацію по нагляду в Дніпровське управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перший, другий, третій та четвертий четвер, щомісяця у період, з 09 години 00 хвилин до 18 години 00 хвилин;
2) заборонити виїзд за межі міста Києва в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України.
3) заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізують спиртні напої на розлив;
4) заборонити залишати своє місце проживання з 21 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин наступного дня.
5) з'являтися за викликом працівників Національної поліції у вказаний термін і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Роз'яснити сторонам, що: у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно і законодавством;
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя : ОСОБА_1