10 лютого 2022 року справа № 580/6317/21
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В., розглянувши у письмовому провадженні в спрощеному позовному провадженні без виклику сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Уманського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, -
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовною заявою до Уманського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області, в якій просить:
- визнати протиправною відмову у видачі (обміні) паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до постанови Великої Палати Верховного Суду від 19.08.2018 у зразковій справі №806/3265/17 (Пз/9901/2/18, провадження №11-460за18) та відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ;
- зобов'язати відповідача оформити та видати (обміняти) паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до постанови Великої Палати Верховного Суду від 19.08.2018 у зразковій справі №806/3265/17 (Пз/9901/2/18, провадження №11-460за18) та відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ.
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що у зв'язку із укладенням шлюбу змінила прізвище ОСОБА_2 на ОСОБА_3 . 23.06.2021 позивач звернулась до відповідача із заявою про видачу (обмін) нового паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки зразка 1994 року. Проте відповідач відмовив позивачу у видачі такого паспорта з тієї підстави, що оформлення та видача паспорта громадянина України за допомогою засобів Єдиного державного демографічного реєстру регулюється Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 повідомив, що прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразок бланка якого затверджено цією постановою, з 1 листопада 2016 року припиняється.
Управління ДМС України в Черкаській області також надало лист-відповідь від 14.07.2021 вих. №Т-34/6/7101.6.4/ НОМЕР_1 , у якому йшлося про відмову у наданні позивачу такого паспорта з аналогічних підстав. З огляду на зазначене у Управління ДМС України в Черкаській області та її територіальних органів відсутні законні підстави для оформлення та видачі паспорта громадянина України відповідно до постанови Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-Х11.
Позивач вважає відмову у заміні паспорта на паспорт у формі книжечки незаконною, посилаючись на пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 №398, якими передбачено, що Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.
Стверджує, що на сьогодні діють два самостійних закони: Постанова Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-Х11, яка передбачає видачу паспорта у формі книжечки, та Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 №5492-V1 (далі - Закон №5492-V1, який передбачає видачу паспорта у формі картки.
Водночас відповідно до ст. 8 Закону №5492-V1 Єдиний державний демографічний реєстр (далі - Реєстр) створений для обслуговування тих суспільних відносин, які пов'язані із збиранням, накопиченням, захистом, зберіганням, обліком, використанням і поширенням конфіденційної інформації, а стаття 10 вказаного Закону вимагає від громадян особистого звернення та підпису на заяві для включення персональних даних до інформаційно-комунікаційної системи Реєстру та формування з персональних даних людини унікального номера запису в Реєстрі.
Посилаючись на ст. 32 Конституції України та ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних» позивач не надає згоду на збір і обробку її персональних даних і забороняє формування щодо неї будь-яких ідентифікаторів: цифрових, штрих кодових, QR-кодових, біометричних тощо). Стверджує, що сповідує християнство, тому за світоглядними переконаннями вважає принизливим присвоєння людині ідентифікаційного номера, який є аналогом імені, а також нанесення штрих-коду на документ, що посвідчує особу.
Вважає, що збір та обробка персональних даних без її згоди є протиправним втручанням у її приватне життя; держава, зобов'язуючи громадян отримувати біометричні паспорти, обмежує вірян у їх правах та порушує їх конституційні права, передбачені ст. 3, 8, 21-23, 27-29, 31, 32, 34,, 35, 41-43, 46-48, 53, 60, 68 Конституції України.
Просить застосувати правові висновки, викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 19.09.2018 у зразковій справі №806/3265/17.
Відповідач проти позову заперечив. 23.09.2021 надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідно до частини четвертої статті 21 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 №5492-V1 паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. З 01.11.2016 здійснюється оформлення паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302. З 01.11.2016 запроваджено оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, бланк якого затверджений Постановою №302, та із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру. В свою чергу Положення №2503-Х11 також визначає певний порядок та перелік документів для оформлення (видачі) чи обміну паспортів у формі книжечки. Отже передумовою для здійснення обміну паспорта є звернення особи в установленому законом порядку.
Не погоджуючись з доводами позивача про неможливість формування відносно неї УНЗР, передачі будь-яких даних до Єдиного державного демографічного реєстру та присвоєння цифрового ідентифікатора, зазначає, що позивач у 2012 році вже надавала державним органам вичерпну інформацію стосовно себе, як наслідок її персональні дані у встановленому законом порядку було внесено до відповідного Державного реєстру та позивачу вже присвоювався ідентифікаційний номер. З вказаних підставі просив у задоволенні позову відмовити.
Позивач у відповіді на відзив зазначила, що надала відповідачу всі документи, необхідні для обміну паспорта.
Також подала клопотання про залучення до участі у справі Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області.
Ухвалою суду від 30.08.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без виклику учасників справи.
Ухвалою суду від 10.02.2022 у заміні відповідача на належного відповідача - управління Державної міграційної служби України в Черкаській області, відмовлено.
Дослідивши доводи сторін, викладених у заявах по суті, подані письмові докази, суд встановив такі фактичні обставини.
19.09.2011 Уманським РВ УМВС України в Черкаській області позивачу ОСОБА_4 був виданий паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 у формі паспортної книжечки.
Згідно свідоцтва серії НОМЕР_3 від 11.06.2021 позивач 11.06.2021 уклала із ОСОБА_5 шлюб. Після державної реєстрації шлюбу позивач змінила прізвище на ОСОБА_3 .
23.06.2021 позивач звернулась до Уманського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області із заявою, в якій у зв'язку із зміною прізвища просила забезпечити оформлення та видачу паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки.
Уманський районний відділ Управління Державної міграційної служби у Черкаській області листом №7113-652/7113.1-21 від 07.07.2021 відмовив позивачу у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки.
Вважаючи відмову у видачі паспорта у формі книжечки протиправною, позивач звернулась до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
За змістом частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України, зокрема, визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина; громадянство, правосуб'єктність громадян, засади регулювання демографічних та міграційних процесів.
Згідно з частиною другою статті 32 Конституції України не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Згідно частини першої статті 4 Закону №5492-VI Єдиний державний демографічний реєстр - це електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, захисту, обробки, використання і поширення визначеної цим Законом інформації про особу та про документи, що оформлюються із застосуванням засобів Реєстру, із забезпеченням дотримання гарантованих Конституцією України свободи пересування і вільного вибору місця проживання, заборони втручання в особисте та сімейне життя, інших прав і свобод людини та громадянина.
Єдиний державний демографічний реєстр ведеться з метою ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсними та знищення передбачених цим Законом документів.
Відповідно до частини першої ст. 13 Закону №5492-VI, документами, оформлення яких встановлено цим Законом із застосуванням засобів Реєстру, відповідно до їх функціонального призначення, є документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, яким є, зокрема, паспорт громадянина України.
За приписами частини третьої ст. 13 Закону №5492-VI, паспорт громадянина України містить безконтактний електронний носій.
Згідно з частинами першою, другою статті 21 Закону №5492-VI паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України. Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини четвертої статті 21 Закону № 5492-VI паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.
Перелік інформації, яка вноситься до паспорта громадянина України, визначено у частині сьомій статті 21 Закону № 5492-VI, відповідно до якої такий містить, зокрема, унікальний номер запису в Реєстрі; відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи.
Відповідно до пунктів 1, 2, Положення №2503-ХІІ паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу власника та підтверджує громадянство України.
Паспорт громадянина України видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.
Згідно з пунктами 12, 13 Положення №2503-ХІІ видача та обмін паспорта провадиться у місячний термін за місцем постійного проживання громадянина.
Пунктом 16 Положення №2503-Х11 визначено, що обмін паспорта провадиться у разі:
- зміни (переміни) прізвища, мені або по-батькові;
- встановлення розбіжностей у записах;
- непридатності для користування.
За правилами, встановленими пунктом 17 Положення №2503-Х11, для обміну паспорта громадянин подає:
- заяву за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України;
- паспорт, що підлягає обміну;
- дві фотокартки розміром 35х45 мм
Для обміну паспорта у зв'язку із зміною (переміною) прізвища, імені чи по-батькові або встановленням розбіжностей у записах подаються також документи, що підтверджують ці обставини.
25 березня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».
26 жовтня 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 745, якою внесено відповідні зміни до Постанови № 302. Указана постанова набрала чинності з 1 листопада 2016 року, і з цієї ж дати паспорт громадянина України оформляється у формі картки з безконтактним електронним носієм з використанням бланка, затвердженого Постановою № 302.
Згідно з підпунктом 1 пункту 7 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого Постановою № 302 оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта здійснюються особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто.
Пунктом 131 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України, затвердженого Постановою № 302 також передбачено, що до безконтактного електронного носія, який міститься у паспорті, вноситься така інформація, зокрема, як: біометричні дані, параметри особи (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, відцифровані відбитки пальців рук) виключно за згодою особи. Безконтактний електронний носій паспорта громадянина України нового зразку містить відцифровані персональні дані особи.
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.2019 №398 внесено зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302" (далі - Постанова № 398), що Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України" від 06.06.2019 №456 відповідно до абзацу 5 пункту 3 Постанови № 302, Постанови № 398 затверджено Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України.
Згідно з п.1 Порядку №456 цей Тимчасовий порядок, розроблений відповідно до Постанови №302, Постанови №398, Положення №2503-XII, визначає порядок подання документів, їх розгляду і прийняття рішення про оформлення та видачу паспорта громадянина України зразка 1994 року (далі - паспорт) особі, щодо якої прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року (далі - рішення суду), засвідчене в установленому законодавством порядку.
Відповідно до п.2 Тимчасового порядку №456, паспорт оформлюється з використанням бланка паспорта громадянина України зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 1994 року № 353 «Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України», дію якого відновлено постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2013 року №415 «Про зупинення дії постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 р. № 185».
Пунктом 3 Тимчасового порядку №456 передбачено, що оформлення і видачу паспорта здійснюють територіальні підрозділи Державної міграційної служби України (далі - територіальні підрозділи ДМС) на підставі заяви про видачу паспорта громадянина України (далі - заява) за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Тимчасового порядку, поданої нею особисто.
За приписами п.п. 4, 5 Тимчасового порядку №456 оформлення і видача паспорта здійснюються протягом 30 календарних днів з дня подання особою до територіального підрозділу ДМС заяви та документів для оформлення і видачі паспорта. Заява та документи для оформлення і видачі паспорта (у тому числі для вклеювання фотокартки) подаються заявником до територіального підрозділу ДМС за зареєстрованим місцем проживання особи.
Спір у справі, що розглядається, виник у зв'язку з відмовою відповідача замінити паспорт позивача на новий паспорт у зв'язку із зміною прізвища позивача відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-XII.
Питання щодо права особи на отримання паспорта України у формі книжечки відповідно до Положення №2503-ХІІ, у зв'язку з ненаданням нею згоди на обробку персональних даних було предметом розгляду Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі, за результатами розгляду якої 19.09.2018 була винесена постанова у справі №806/3265/17 (Пз/9901/2/18).
У вказаній справі Верховний Суд зробив висновок, що норми Закону № 5492-VI на відміну від норм Положення № 2503-XII (теж діючого на момент виникнення правовідносин) не тільки звужують, але фактично скасовують право громадянина на отримання паспорту у вигляді паспортної книжечки без безконтактного електронного носія персональних даних, який містить кодування його прізвища, ім'я та по-батькові, та залишають тільки право на отримання паспорта громадянина України, який містить безконтактний електронний носій, що є безумовним порушенням вимог статті 22 Конституції України, яка забороняє при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, не відповідає вимогам якості закону (тобто втручання не було «встановлене законом») не було «необхідним у демократичному суспільстві» у тому сенсі, що воно було непропорційним цілям, які мали бути досягнуті, не покладаючи на особу особистий надмірний тягар. Зазначене допускає свавільне втручання у право на приватне життя, у контексті неможливості реалізації права на власне ім'я, що становить порушення статті 8 Конвенції.
Так, згідно з п.21 частини першої статті 2 КАС України типові адміністративні справи - адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
У постанові Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №806/3265/17 (Пз/9901/2/18) визначені наступні ознаки типових справ:
а) позивач - фізична особа, якій територіальним органом ДМС України відмовлено у видачі паспорту у формі книжечки, у відповідності до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ;
б) відповідач - територіальні органи ДМС України;
в) предмет спору - вимоги щодо неправомірної відмови відповідача у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки у зв'язку з ненаданням особою згоди на обробку персональних даних та зобов'язання відповідача видати позивачеві паспорт у формі книжечки, у відповідності до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ.
Судом встановлено, що сторони та заявлені у справі позовні вимоги містять визначені Верховним Судом ознаки типової справи.
Матеріалами справи підтверджується, що позивач у зв'язку зі зміною прізвища звернулась до Уманського РВ УДМС України у Черкаській області із заявою про обмін паспорта від 23.06.2021, написаною у довільній формі, у якій просила оформити та видати на підставі Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ паспорт у вигляді книжечки, а не у формі пластикової картки типу ID.
До заяви позивач додала: дві фотокартки розміром 35х45 мм, копію свідоцтва про шлюб, копію паспорта, який підлягає обміну до 11.07.2021, копію Довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідку про реєстрацію місця проживання, копію свідоцтва про народження, Додаток №1 до порядку оформлення та видачі паспорта громадянина України.
Як убачається з листа Уманського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області №7113-652/7113.1-21 від 07.07.2021, підставою для відмови у обміні паспорта є та обставина, що паспорт видається у формі ID-картки відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 за №5492-V1 та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 №302 та за умови обробки персональних даних особи на підставі заяви про видачу паспорта, що підтверджує волевиявлення фізичної особи щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки.
З огляду на вказані нормативні акти вважає, що правові підстави для обміну паспорта позивачки на паспорт зразка 1994 року у формі книжечки відсутні, тому рекомендував позивачу звернутись із заявою про обмін паспорта відповідно до Порядку №302.
Відмова у обміні паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до постанови Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-XII була предметом розгляду у зразковій справі №806/3265/17 та була визнана неправомірною.
За правилами статті 291 КАС України правові висновки Великої Палати Верховного Суду, викладені в постанові від 19.09.2018 у згаданій зразковій справі, є обов'язковими для судів при ухваленні рішень у типових справах.
Тому, з огляду на викладене, відмова відповідача у обміні паспорта позивача, виданого у 2011 році, у зв'язку зі зміною прізвища на паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року № 2503-ХІІ є протиправною.
Щодо дотримання позивачем порядку обміну паспорта суд зазначає, що до заяви про видачу паспорта у формі книжечки від 23.06.2021 позивач додала: дві фотокартки розміром 35х45 мм, копію свідоцтва про шлюб, копію паспорта, який підлягає обміну до 11.07.2021, копію Довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, довідку про реєстрацію місця проживання, копію свідоцтва про народження, заяву про обмін паспорта за формою, затвердженою наказом МВС України №320 від 13.04.2012 та наказом МВС України №456 від 06.06.2019.
Вказане свідчить, що документи, передбачені пунктом 17 Положення №2503-ХІІ, були надані у повному обсязі, тому підстави для відмови позивачу у обміні паспорта на паспорт у формі книжечки були відсутні.
Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати зі сплати судового збору у сумі 908 грн підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати протиправною відмову Уманського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області (бул. Шевченка, 117, м. Черкаси, 18002, код ЄДРПОУ 37852733) ОСОБА_1 (вул. Садова, 1, с. Свинарка, Уманський район, Черкаська область, 20351, РНОКПП НОМЕР_4 ) у обміні паспорта серії НОМЕР_5 , виданого Уманським РВ УМВС України в Черкаській області 19.09.2011 року, у зв'язку із зміною прізвища, на паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки зразка 1994 року, викладену в листі №7113-652/7113.1-21 від 07.07.2021.
Зобов'язати Уманський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області (бул. Шевченка, 117, м. Черкаси, 18002, код ЄДРПОУ 37852733) обміняти паспорт серії НОМЕР_5 , виданий Уманським РВ УМВС України в Черкаській області 19.09.2011 року та оформити і видати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) паспорт громадянина України зразка 1994 року у формі книжечки.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної міграційної служби України в Черкаській області (бул. Шевченка, 117, м. Черкаси, 18002, код ЄДРПОУ 37852733) на користь ОСОБА_6 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 908 (дев'ятсот вісім) гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційного суду за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення.
Головуючий Алла РУДЕНКО