Постанова від 10.02.2022 по справі 400/3759/21

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2022 р.м.ОдесаСправа № 400/3759/21

Головуючий в 1 інстанції: Лебедєва Г. В.

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

доповідача - судді Турецької І. О.,

суддів - Шевчук О. А., Шеметенко Л. П.

за участі секретаря - Скоріної Т.С.

представника позивача - Сторчака П. О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління МВС України в Миколаївській області на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Миколаївській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Короткий зміст позовних вимог.

У травні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області в якому просив:

- визнати протиправними дії щодо відмови у проведенні розрахунку розміру грошового забезпечення та оформленні всіх необхідних документів для призначення пільгової пенсії за вислугу років відповідно до вимог пункту «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ).

- зобов'язати провести розрахунок розміру його грошового забезпечення, оформити всі необхідні документи та направити їх до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області для призначення пенсії за вислугу років, відповідно до пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ із зарахуванням до вислуги років для призначення такої пенсії часу проходження служби на посадах оперуповноваженого відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх та оперуповноваженого карного розшуку на пільгових умовах - один місяць служби за півтора місяця.

Обґрунтовуючи заявлені вимоги ОСОБА_1 зазначив, що з 14.08.1995 по 16.02.2015 проходив службу в Міністерстві внутрішніх справ України.

На день звільнення з органів внутрішніх справ календарна вислуга років складала 19 років 6 місяців 02 дні.

Покликаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (далі - Постанова №393) позивач вважав, що час проходження ним служби на посадах оперуповноваженого відділення кримінальної поліції у справах неповнолітніх та оперуповноваженого карного розшуку повинен бути зарахований із розрахунку один місяць служби за півтора до календарної вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах.

Як стверджує позивач, він близько 08 років 11 місяців перебував на посадах оперуповноваженого відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх та оперуповноваженого карного розшуку, тому має пільгову вислугу років близько 04 років 05 місяців 15 днів. Підсумовуючи календарну вислугу років, позивач вважає, що вона складає, на час звільнення з органів внутрішніх справ (16.02.2015) 23 роки 11 місяців 17 днів.

Ліквідаційна комісія УМВС в Миколаївській області відмовила йому в задоволенні заяви про призначення пенсії за вислугу років, не погодилася перерахувати вислугу років, яка була йому встановлена при звільненні, а також відмовила в оформленні та поданні відповідних документів до Пенсійного фонду для призначення пенсії за вислугу років.

Дана відмова мотивувалася тим, що Ліквідаційна комісія діє виключно з метою забезпечення ліквідації УМВС в Миколаївській області і не має інших повноважень, зокрема, для оформлення документів для призначення пенсії та направлення відповідної інформації до Пенсійного фонду.

Одночасно з цим, Ліквідаційна комісія УМВС в Миколаївській області повідомила, що згідно архівної особової справи позивача його вислуга на день звільнення в календарному обчисленні складає 19 років, 06 місяців, 02 дні.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції.

Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2021 року, ухваленого за правилами загального позовного провадження, позов задоволено частково.

Суд визнав протиправними дії щодо відмови Ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області зарахувати ОСОБА_1 до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу у пільговому обчисленні, сформовану за період з 25.05.1998 року по 18.03.2002 року та з 01.06.2005 року по 20.07.2010 року у загальній кількості 04 роки 05 місяців 21 день.

Також суд зобов'язав Ліквідаційну комісію УМВС України в Миколаївській області здійснити перерахунок та зарахувати позивачу, відповідно до статті 12 Закону №2262-ХІІ, пункту 3 Постанови №393, до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу у пільговому обчисленні, сформовану за період з 25.05.1998 року по 18.03.2002 року та з 01.06.2005 року по 20.07.2010 року у загальній кількості 04 роки 05 місяців 21 день.

У задоволенні вимог ОСОБА_1 про обов'язок Ліквідаційної комісії УМВС в Миколаївській області оформити всі необхідні документи та направити їх до Головного Управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області для призначення пенсії за вислугу років, відповідно до пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ, суд - відмовив.

Ухвалюючи таке рішення, суд першої інстанції на підставі наведених вище нормативних актів, а також ураховуючи послужний список ОСОБА_1 , дійшов висновку, про наявність у позивача права призначення пенсії за вислугу років з урахуванням пільгової вислуги років. Суд вважав, що до календарної вислуги років слід зарахувати, вислугу у пільговому обчисленні, що сформована за період з 25.05.1998 по 18.03.2002 та з 01.06.2005 по 20.07.2010 у загальній кількості 04 роки 05 місяців 21 день.

Суд вважав, що належним способом захисту позивача є обов'язок Ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області здійснити перерахунок вислугу років та зарахувати позивачу, відповідно до статті 12 Закону №2262-ХІІ, пункту 3 Постанови №393 до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислугу у пільговому обчисленні - 04 роки 05 місяців 21 день.

Суд, керуючись частиною першої статті 58 Конституції України, відкинув доводи Ліквідаційної комісія УМВС в Миколаївській області, що на час звільнення позивача зі служби пункт «в» частини 3 Постанови № 393, який врегульовує обчислення пільгової вислуги років один місяць за півтора, не містив у переліку посад та видів служби посади оперуповноважених відділів кримінальної міліції у справах неповнолітніх та оперуповноважених карного розшуку.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог про зобов'язання Ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області оформити всі необхідні документи та направити їх до ГУ ПФУ в Миколаївській області для призначення позивачу пенсії за вислугу років, відповідно до п. «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ, суд покликався на наказ МВС України від 25.02.2019 року № 129, де уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до ПФУ документів про призначення пенсії є Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України з покладанням таких функцій на управління координації.

Далі, суд зазначив, що, відповідно до вказівки МВС України № 2537/05/22-2019 від 25.02.2019 року, з метою своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів, в штатах МВС створені сектори із соціально-гуманітарних питань при ТМО МВС України по областях.

До повноважень секторів із соціально-гуманітарних питань при ТМО МВС України по областях входить: прийом від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону, заяви та документів для призначення та перерахунку пенсії; перевірка правильності оформлення документів; надання до уповноваженого органу МВС матеріалів щодо призначення пенсій пенсіонерам МВС; розгляд звернень, заяв і скарг з питань пенсійного забезпечення пенсіонерів МВС.

Також суд першої інстанції встановив, що у 2019 році Ліквідаційні комісії ГУМВС в областях, на підставі актів приймання-передачі, передали секторам ТМО МВС в областях усі пенсійні справи.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги та відзиву (заперечень).

УМВС в Миколаївській області, вважаючи рішення суду незаконним та необґрунтованим, в частині задоволення вимог, в апеляційній скарзі, просить його скасувати та ухвалити нове про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

Обґрунтовуючи вимоги апеляції, скаржник, насамперед, звертає увагу на відсутність у нього компетенції для оформлення документів, що необхідні для призначення пенсії.

Покликаючись на наказ МВС України від 25.02.2019 року № 129, скаржник указує, що уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до ПФУ документів про призначення пенсії є Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України з покладанням таких функцій на управління координації.

Далі, на думку УМВС України в Миколаївській області, суд першої інстанції не звернув увагу, що Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1) встановлює, що розрахунок вислуги років для призначення пенсії проводиться тільки після того, як особа подасть заяву до органів Пенсійного фонду через уповноважений структурний підрозділ МВС, а той проінформує про необхідність виготовлення документів, необхідних для призначення пенсії.

Водночас, як пояснює скаржник, заяву про призначення пенсії ОСОБА_1 направив безпосередньо на адресу Ліквідаційної комісії УМВС в Миколаївській області, у якої немає компетенції ані призначати пенсії, ані вирішувати питання організації оформлення документів на призначення пенсії.

Поряд з цим, скаржник висловив свою думку щодо відсутності у позивача права на зарахування в пільговий стаж його служби на посаді оперуповноваженого відділу кримінальної міліції у справах неповнолітніх та оперуповноваженого карного розшуку.

Як заявив скаржник, пункт «в» частини 3 Постанови №393, в редакції, на момент звільнення позивача зі служби, не включав ці посади у перелік посад на яких розповсюджувалося пільгове обчислення вислуги років.

Представник апелянта в судове засідання суду апеляційної інстанції не з'явився, належним чином сповіщений про дату, час та місце судового розгляду справи.

Представник позивача в судовому засіданні суду апеляційної інстанції проти апеляційної скарги заперечив та просив рішення суду залишити без змін.

Відповідно до ч.2 ст.313 КАС України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Фактичні обставини справи.

ОСОБА_1 з травня 1998 року по лютий 2015 року проходив службу в органах Міністерства внутрішніх справ України.

Наказом УМВС України в Миколаївської області від 16.02.2015 № 35 о/с позивача звільнено з посади начальника Вознесенського міського відділу (з обслуговування міста Вознесенськ та Вознесенського району).

Згідно вказаного наказу, календарна вислуга років ОСОБА_1 складає 19 років 06 місяців 02 дні.

26 березня 2021 року позивач звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС в Миколаївській області із заявою про призначення пенсії за вислугою років у зв'язку з наявністю стажу вислуги років у пільговому обчисленні, та просив провести розрахунок розміру грошового забезпечення, оформити всі необхідні документи та подати їх до ГУ ПФУ в Миколаївській області для призначення пільгової пенсії за вислугою років відповідно до пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ.

20.04.2021 Ліквідаційна комісія УМВС в Миколаївській області листом № 4-14/28/14-2021 відмовила ОСОБА_1 у складанні розрахунку вислуги років для призначення пенсії, у зв'язку з відсутністю повноважень.

Додатково Ліквідаційна комісія УМВС в Миколаївській області повідомила, що право на призначення пенсії згідно пункту «а» статті 12 Закону №2262-ХІІ ОСОБА_1 не має, у зв'язку з відсутністю необхідної календарної вислуги років на день звільнення.

Джерела правового регулювання (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) та правова оцінка суду апеляційної інстанції доводів учасників справи та висновків суду першої інстанції.

Переглянувши справу за наявними у ній доказами та перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновків про наявність підстав для її задоволення, з огляду на таке.

Як випливає з доводів апеляції, ключовим є довід, що УМВС в Миколаївській області не є уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання документів, необхідних для призначення пенсій, до територіальних органів Пенсійного фонду України.

Досліджуючи даний довід скаржника колегія суддів встановила таке.

Умови, норми та порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію та членів їх сімей визначено Законом №2262-ХІІ.

Умови призначення пенсії за вислугу років визначено статтею 12 Закону.

Відповідно до пункту «а» частини першої статті 12 Закону №2262-ХІІ пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д", "ж" статті 1 - 2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше.

Статтею 48 Закону №2262-ХІІ унормовано, що заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення.

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику роз'яснюється, які документи він повинен надати додатково. При наданні ним цих документів до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз'яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою, зазначені в частині першій цієї статті.

Особа, яка звернулася за призначенням пенсії, пред'являє паспорт або інший документ, що засвідчує особу.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ врегульовано Порядком №3-1.

Пунктом 1 даного Порядку передбачено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Згідно із пунктом 12 Порядку уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.

Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії.

У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.

Як правильно встановив суд першої інстанції, наказом МВС України від 17.09.2018 №760 затверджено Інструкцію про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та з інших соціальних питань (далі по тексту Інструкція).

Відповідно до пункту 1 частини 1 розділу І дана Інструкція визначає процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно пункту 3 розділу І Інструкції уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.

Пункти 1, 2, 4 розділу II Інструкції встановлюють, що уповноважені структурні підрозділи, організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій.

Розділом III Інструкції визначено порядок організації роботи з оформлення документів для призначення пенсії.

Відповідно до частини 1 розділу III Інструкції уповноважені структурні підрозділи:

1) приймають від особи, яка набула право на пенсію відповідно до Закону, заяву про призначення пенсії, документи згідно з Порядком. Не пізніше наступного робочого дня інформують письмово в довільній формі підрозділи персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерські підрозділи) про необхідність оформлення та подання уповноваженому структурному підрозділу документів для призначення (перерахунку) пенсії;

2) здійснюють перевірку обчислення вислуги років (страхового стажу) для призначення пенсії;

3) здійснюють перевірку поданих для призначення пенсії документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та інших документів;

4) у разі якщо до заяви про призначення пенсії не додано необхідних для цього документів, витребовують їх від відповідного підрозділу персоналу (кадрового забезпечення) та підрозділу фінансового забезпечення (бухгалтерського підрозділу). Витребовувати документи, подання яких не передбачено Порядком забороняється;

5) у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії та всіх необхідних документів оформлюють особі, якій оформлюється пенсія, подання про призначення пенсії за формою, установленою Порядком, та направляють до органу, що призначає пенсії, за місцем проживання особи;

6) долучають до облікової справи особи отриману від органів, що призначають пенсії, розписку-повідомлення.

Суд першої інстанції, дослідивши наведені положення Інструкції, зробив обґрунтований висновок, що Ліквідаційна комісія УМВС України в Миколаївській області не є уповноваженим органом для вирішення питань по прийманню заяв на призначення пенсії працівникам ОВС, оформлення документів та направленню їх до органів ПФУ для вирішення питання по призначенню пенсії.

Проте, наступний висновок суду першої інстанції, про існування у Ліквідаційної комісії УМВС в Миколаївській області обов'язку здійснити, на запит позивача, обчислення його вислуги років для призначення пенсії, є, на думку суду апеляційної інстанції нелогічним, адже суперечить попередньому висновку, в якому наголошувалося про відсутність такої компетенції.

Як правильно зазначив скаржник, якщо суд першої інстанції встановив відсутність у нього компетенції щодо прийняття заяви на призначення пенсії, оформлення документів та направлення їх до ГУ ПФУ в Миколаївській області, то він, відповідно, не мав право на висновок про визнання протиправними дії щодо нездійснення перерахунку вислуги років.

До того ж, суд першої інстанції не надав жодної правової оцінки тому факту, що ОСОБА_1 звернувся із заявою про призначення пенсії саме до Ліквідаційної комісії УМВС в Миколаївській області, а не до Пенсійного фонду, через уповноважені структурні підрозділи МВС України.

Водночас, зі змісту проаналізованої вище Інструкції випливає, що саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку обчислення вислуги років та при необхідності можуть отримати додаткову інформацію про це від УМВС України в Миколаївській області, де проходив службу позивач.

Іншими словами, УМВС України в Миколаївській області повинно надати на інформаційний запит уповноваженого органу, що проводить роботу по обчисленню вислуги років, відповідні для цього документи.

Колегія суддів погоджується з позицією скаржника, що такі правила розрахунку вислугу років для призначення пенсії також підтверджуються Додатком №3 до Інструкції.

Даний документ виключає можливість УМВС України в Миколаївській області виготовляти такий документ на запит позивача.

Резюмуючи викладене, колегія суддів вважає, що позивач обрав неналежний спосіб захисту, звернувшись до суду з вимогами про обов'язок Ліквідаційної комісії УМВС в Миколаївській області зробити йому перерахунок вислуги років та зарахувати пільгову вислугу років.

Неналежний спосіб захисту, як вважає суд апеляційної інстанції, виразився у порушенні процедури звернення за призначенням пенсії за вислугу років.

За таких умов, на думку суду апеляційної інстанції, досліджувати обґрунтованість доводів скаржника, в особі УМВС України в Миколаївській області, про наявність або відсутність у ОСОБА_1 пільгової вислуги років для призначення пенсії є недоцільним.

Позивач не позбавлений можливості звернутися до уповноважених органів, відповідно до Закону №2262-ХІІ, Порядку №3-1, Інструкції, із заявою про призначення пенсії за вислугу років і у випадку відмови в її задоволенні оскаржити таку відмову до суду. У такому випадку є підстави для дослідження обставин наявності у позивача підстав призначення пенсії за вислугу років з урахуванням пільгової вислуги років.

Підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення, відповідно до статті 317 КАС України є, зокрема, неправильне застосуванням норм матеріального права.

На думку суду апеляційної інстанції, суд першої інстанції неправильно розтлумачив законодавство, яким регулювалися спірні правовідносини.

Керуючись ст. ст. 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління МВС України в Миколаївській області - задовольнити.

Рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2021 року - скасувати.

Ухвалити у справі за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Миколаївській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії нове рішення про відмову в задоволенні позову в повному обсязі.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Доповідач - суддя І. О. Турецька

суддя О. А. Шевчук

суддя Л. П. Шеметенко

Повне судове рішення складено 10.02.2022.