Постанова від 31.01.2022 по справі 580/4643/21

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 580/4643/21 Суддя (судді) першої інстанції: Білоноженко М.А.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2022 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Єгорової Н.М.,

суддів - Федотова І.В., Чаку Є.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Корсунь-Шевченківської міської ради про визнання протиправним, скасування рішення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИЛА:

У липні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до Корсунь-Шевченківської міської ради, яким просив:

- визнати протиправними та скасувати рішення сесії Корсунь-Шевченківської міської ради від 08 червня 2021 року №8-1/VIII "Про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 " та розпорядження від 09 червня 2021 року №126 "Про звільнення ОСОБА_1 ";

- визнати незаконним звільнення ОСОБА_1 , з публічної служби в органах місцевого самоврядування - з виборної посади Корсунь-Шевченківського міського голови;

- поновити ОСОБА_1 , на посаді Корсунь-Шевченківського міського голови з 08 червня 2021 року та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 09 червня 2021 року;

- стягнути з Корсунь-ШевченкІвської міської ради на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 09 червня 2021 року по день ухвалення рішення суду без урахування належних до сплати податків і зборів, що підлягають відрахуванню із заробітної плати;

- допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення позивача на посаді Корсунь-Шевченківського міського голови та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу в межах суми стягнення за один місяць з врахуванням належних до сплати податків і зборів;

- зобов'язати в.о. Корсунь-Шевченківського міського голову (секретаря міської ради) в порядку ст. 382 КАС України подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2021 року відмовлено у задоволенні позову.

Не погодившись з таким рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати його та ухвалити нове рішення про задоволення позову.

В обґрунтування апеляційної скарги апелянт зазначив, що судом першої інстанції не було всебічно та повно з'ясовано обставини на які позивач посилався, в матеріалах справи відсутні докази порушення позивачем Конституції або законів України, прав і свобод громадян та/або не забезпечення здійснення наданих йому повноважень, що є передумовою для розгляду питання про дострокове припинення повноважень.

Позивач наголосив, що судом першої інстанції не було всебічно, повно та об'єктивно досліджено надані ним докази, не було досліджено і оцінено взаємний зв'язок наданих доказів у їх сукупності. Крім того на сесіях 22 лютого, 26 березня і 8 червня 2021 року депутати ініціювали дострокове припинення його повноважень з одних і тих самих підстав, хоча обставини змінювалися і ніяких порушень закону не було.

Також апелянт зазначив, що судом першої інстанції протиправно враховано результати розгляду у справах № 699/705/21 та № 706/21, оскільки на дату прийняття рішення вони не набрали законної сили.

Корсунь-Шевченківська міська рада подала до суду відзив на апеляційну скаргу, відповідно до якого останній просить залишити апеляційну скаргу без задоволення, оскільки проект рішення про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 був поданий із відповідним обґрунтуванням підстав для його прийняття, та у строки встановлені регламентом Корсунь-Шевченківської міської ради VII скликання, затвердженого рішенням міської ради від 03 грудня 2015 року №1-3, а також здійснена його реєстрація у міській раді, а тому проект зазначеного рішення правомірно включено в порядок денний Восьмої позачергової сесії міської ради 8 скликання.

Представником позивача 18 січня 2022 року подано до апеляційного суду заяву про відкладення розгляду справи, обґрунтовану тим, що останній 19 січня 2022 року перебуватиме на невідкладних слідчих діях, а позивач захворів.

Відповідно до ч. 2 ст. 313 КАС України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Оскільки позивач належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, його явка не визнавалась обов'язковою, представником позивача не надано доказів на підтвердження обставин викладених в заяві від 18 січня 2022 року про відкладення розгляду справи, колегія суддів дійшла висновку про можливість розгляду справи за його відсутності

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.

Як встановлено судом першої інстанції рішення Корсунь-Шевченківської міської ради від 08 грудня 2020 року №1-11, визнано повноваження Корсунь-Шевченківського міського голови Черкаського району Черкаської області Березового М.І. .

Рішенням Корсунь-Шевченківської міської ради від 08 грудня 2020 року №1-16, обрано головами постійних комісій міської ради депутатів:

- постійна комісія з питань регламенту, етики, законності і правопорядку, діяльності органів місцевого самоврядування - ОСОБА_2 ;

- постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів - ОСОБА_3 ;

- постійна комісія з питань управління комунальним майном, житлово-комунального господарства, торгівлі, підприємництва, промисловості, транспорту і зв'язку, будівництва та архітектури - ОСОБА_4 ;

- постійна комісія з питань регулювання земельних відносин, екології та контролю за санітарним станом міста - Темненко О.О.;

- постійна комісія з питань освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, молоді, спорту, туризму та партнерських зв'язків - Федоренко С.О.

04 червня 2021 року депутати Корсунь-Шевченківської міської ради подали на ім'я Корсунь-Шевченківського міського голови Березового М.І. депутатське звернення про скликання 8-ї позачергової сесії міської ради з пропозицією розглянути ряд питань, в тому числі і про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 .

До даного звернення додано проект рішення і письмове обґрунтування підстав дострокового припинення повноважень міського голови.

В тексті вказаного проекту зазначено:

1. звільнити з посади Корсунь-Шевченківського міського голову ОСОБА_1 з 08 червня 2021 року у зв'язку з достроковим припиненням повноважень;

2. з 08 червня 2021 року повноваження Корсунь-Шевченківського міського голови здійснює секретар Корсунь-Шевченківської міської ради Мацюк В.С.

Згідно Протоколу спільного засідання постійних комісій міської ради з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів, з питань управління комунальним майном, житлово-комунального господарства, торгівлі, підприємництва, промисловості, транспорту і зв'язку, будівництва та архітектури, з питань регулювання земельних відносин, екології та контролю за санітарним станом міста, з питань освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, молоді, спорту, туризму та партнерських зав'язків від 07 червня 2021 року запропоновано внести зміни до п. 2 вирішальної частини проекту Рішення "Про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 ", замінивши цифри "08" на "09" і винести на розгляд 8-ї позачергової сесії 08 червня 2021 року "Проект рішення" з вказаними змінами.

За наслідками голосування, погоджено проект Рішення "Про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 " із внесеними змінами.

Згідно висновку спільного засідання вказаних постійних комісій міської ради від 07 червня 2021 року, постійні комісії пропонують винести на розгляд 8-ї позачергової сесії проект рішення із вказаними змінами.

Згідно Протоколу засідання постійної комісії з питань регламенту, етики, законності і правопорядку, діяльності органів місцевого самоврядування від 08 червня 2021 року, розглянувши депутатське звернення про скликання 8-ї позачергової сесії міської ради з пропозицією розглянути ряд питань, в тому числі і про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 , вирішили - не погодити винесення питань порядку денного та попереджено секретаря міської ради ОСОБА_5 про наявність конфлікту інтересів під час голосування за відставку міського голови.

Згідно протоколу Восьмої позачергової сесії міської ради 8 скликання, до порядку денного, внесено проект рішення "Про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 ", прийнято рішення про затвердження бюлетеня для таємного голосування.

Відповідно до Протоколу №2 засідання лічильної комісії по таємному голосуванню про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 , за результатами таємного голосування встановлено: за дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 - 18 депутатів, проти - 0, утримались - 0.

Рішенням сесії Корсунь-Шевченківської міської ради від 08 червня 2021 року №8-1/VIII "Про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 " звільнено з посади Корсунь-Шевченківського міського голову ОСОБА_1 з 08 червня 2021 року, в зв'язку із достроковим припиненням його повноважень. З 09 червня 2021 року повноваження Корсунь-Шевченківського міського голови здійснює секретар Корсунь-Шевченківської міської ради ОСОБА_5 .

Розпорядженням від 09 червня 2021 року №126 "Про звільнення ОСОБА_1 " позивача звільнено з посади міського голови, у зв'язку із достроковим припиненням його повноважень.

Вважаючи вказані рішення та розпорядження протиправними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Приймаючи оскаржуване рішення суд першої інстанції дійшов висновку, що депутати міської ради проголосували у своїй більшості за необхідність дострокового припинення повноважень міського голови, реалізувавши таким чином свої дискреційні повноваження, при цьому ними прийнято рішення у порядку, визначеному Законом №280/97-ВР та Регламентом, водночас процедурних порушень, які б вплинули на правомірність прийнятого рішення, в ході розгляду даної справи судом не встановлено.

Надаючи правову оцінку обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів виходить з наступного.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до Конституції України визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно з ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження сільського, селищного, міського голови починається з моменту оголошення відповідною сільською, селищною, міською виборчою комісією на пленарному засіданні ради рішення про його обрання. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частини першої та другої статті 79 цього Закону (ч. 1).

Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону, що має наслідком звільнення його з посади (ч. 3).

Відповідно до ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень (ч. 2).

Повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених частиною другою цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради (ч. 3).

Згідно з п. 16 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" прийняття рішення про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених цим Законом, вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Відповідно ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради (ч. 1).

Наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою; районної у місті, районної, обласної - головою відповідної ради (ч. 4).

Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць (ч. 5).

Сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, а сесія районної, обласної ради - також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації (ч. 7).

Отже відповідно до положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Як вірно зазначено судом першої інстанції голова відповідної ради є головною посадовою особою територіальної громади відповідної адміністративно - територіальної одиниці та виконує роль її представника. З цією метою Закон наділяє голову відповідної ради широким колом повноважень, але, водночас, і передбачає можливість дострокового припинення його повноважень у разі, коли він з тих чи інших причин неналежно виконує покладені на нього обов'язки. За своєю правовою суттю можливість дострокового припинення повноважень виступає гарантією ефективності здійснення покладених на голову відповідної ради повноважень, а з іншої - грає роль дієвого заходу щодо попередження зловживання ним своїм службовим становищем, створює юридичну можливість здійснення контролю за його діяльністю.

Водночас підстави для дострокового припинення повноважень міського голови у порядку, визначеному ч. 2 статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", є вичерпними.

Прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень міського голови у випадках, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", належить до виключних повноважень відповідної ради.

Апелянт в апеляційній скарзі зазначає про помилковість висновків суду першої інстанції про дискреційнійсть повноважень депутатів міської ради .

Водночас як вірно зазначено судом першої інстанції в постанові від 25 листопада 2020 року по справі №360/4114/19 в аналогічних правовідносинах Верховний Суд дійшов висновку що прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень міського голови у випадках, передбачених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", належить до виключних повноважень відповідної ради. Такі повноваження ради є дискреційними, а тому адміністративний суд при розгляді цієї справи по суті спору не може здійснювати повторну перевірку роботи голови міської ради щодо належного чи неналежного здійснення наданих йому повноважень, допущення ним у своїй діяльності порушень законодавства України, прав і свобод громадян, як і не може будь-яким чином переоцінювати позицію (волевиявлення) депутатів міської райради, які проголосували за необхідність дострокового припинення повноважень міського голови.

Отже, спірні рішення відповідача повинні бути перевірені адміністративним судом лише на предмет законності та легітимності, а не доцільності їх прийняття.

Згідно з висновками Верховного Суду у постанові від 02 липня 2020 року у справі №806/1159/18, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначив порядок і підстави/умови для дострокового припинення повноважень, посадової особи місцевого самоврядування, тому при вирішенні спору про правомірність рішення про дострокове припинення повноважень на такій виборній посаді, потрібно надати правову оцінку чи дотримано визначений вказаним Законом порядок, відтак наскільки істотними були допущені порушення (якщо такі були) та чи вплинули вони на остаточне рішення.

З урахуванням викладеного колегія суддів вважає безпідставним посилання апелянта на відсутність в матеріалах справи доказів порушення Конституції або законів України, прав і свобод громадян та/або незабезпечення здійснення наданих позивачу повноважень, оскільки предметом перевірки в межах спірних правовідносин є дотримання відповідачем при прийнятті рішення від 08 червня 2021 року №8-1/VIII "Про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови Березового М.І.", визначеного Законом, порядку його прийняття.

Відповідно до ч. 15 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.

Відповідно до ст. 18 Регламенту Корсунь-Шевченківської міської ради VII скликання, затверджений рішенням 1-ї сесії Корсунь-Шевченківської міської ради 7 скликання IV пленарне засідання від 03 грудня 2015р. №1-3 (далі - Регламент), засідання постійної комісії є основною формою її роботи і скликається головою комісії відповідно до цього регламенту та Положення про постійні комісії ради.

Відповідно до статті 19 Регламенту, рішення комісії приймаються після всебічного обговорення та вивчення питання, що розглядається шляхом голосування.

Рішення комісії ухвалюються у формі висновків та рекомендацій.

Відповідно до статті 36 Регламенту, включенню питання до проекту порядку денного та його винесенню на розгляд пленарного засідання ради для прийняття не процедурного рішення передує попередній розгляд проекту цього рішення у постійних комісіях ради, до сфери повноважень яких належать ці питання.

Згідно п.п. 3, 4 ст. 38 Регламенту, секретар ради підписує та передає підготовлений проект рішення ради для включення до проекту порядку денного у випадку, коли проект пройде передбачені цим регламентом попередні розгляди та візування і на якому будуть погоджувальні підписи (візи): автора проекту; юридичного відділу (юриста міської ради); голів відповідних постійних комісій; секретаря ради.

Візування проекту рішення є обов'язковим. Відсутність на проекті рішення відповідних віз є підставою для виключення з порядку денного питання про прийняття такого рішення або залишення його без розгляду.

Відповідно до п.п. 7 та 8 ст. 38 Регламенту Корсунь-Шевченківської міської ради висновки і рекомендації комісій щодо проекту рішення подаються у письмовій формі.

Згідно з п. 6 ст. 79 Регламенту, пропозиція про включення до порядку денного пленарного засідання ради питання про дострокове припинення повноважень міського голови за рішенням ради подається у письмовій формі та має містити обґрунтування підстав для прийняття рішення про дострокове припинення повноважень міського голови.

Пропозиція подається з відповідним проектом рішення до міської ради не пізніше ніж за три дні до дати проведення пленарного засідання сесії міської ради. Пропозиція про включення до порядку денного пленарного засідання ради питання про дострокове припинення повноважень міського голови за рішенням ради підлягає обов'язковій та негайній реєстрації у міській раді.

Після реєстрації вказаної пропозиції питання про дострокове припинення повноважень міського голови вважається таким, що включене в порядок денний найближчого пленарного засідання сесії і не підлягає додатковому затвердженню.

Після реєстрації пропозиції про включення до порядку денного пленарного засідання ради питання про дострокове припинення повноважень міського голови за рішенням ради, поданої у відповідності до цього Регламенту така пропозиція з доданими документами невідкладно передається секретарю міської ради для організації попереднього розгляду проекту відповідного рішення комісією з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності і правопорядку, діяльності органів місцевого самоврядування.

Відповідно до вимог п. 3.1, 3.2, 3.3, Положення про постійні комісії Корсунь-Шевченківської міської ради, затвердженого рішенням сесії від 08 грудня 2020 року №1-14 (далі Положення про постійні комісії),постійні комісії ради проводять свою роботу у формі засідань, які відбуваються у визначені ними дні і години; За результатами вивчення і розгляду питань постійної комісії ради протягом десяти днів готують висновки (у тому числі щодо питань, які ними погоджені) і рекомендації, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії, і які підписує голова постійної комісії ради. Окремі думки членів постійної комісії ради, сформульовані письмово, долучаються до протоколу. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій ради, можуть розглядатись постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті на спільних засіданнях, підписують голови відповідних постійних комісій ради.

Пунктом 5.1.6 Положення про постійні комісії передбачено, що питання щодо дострокового припинення повноважень міського голови належить до спільної компетенції всіх постійних комісії міської ради.

Отже включенню питання дострокового припинення повноважень міського голови до проекту порядку денного, передує подання пропозиції у письмовій формі, яка має містити обґрунтування підстав, та подається з відповідним проектом рішення до міської ради не пізніше ніж за три дні до дати проведення пленарного засідання. При цьому, реєстрація такої пропозиції зумовлює включення питання про дострокове припинення повноважень міського голови в порядок денний найближчого пленарного засідання сесії і не підлягає додатковому затвердженню, разом з тим, має бути здійснений попередній розгляд проекту цього рішення всіма постійними комісіями ради, а також його візування уповноваженими особами.

Як встановлено судом, 04 червня 2021 року депутати Корсунь-Шевченківської міської ради подали на ім'я Корсунь-Шевченківського міського голови Березового М.І. депутатське звернення (вх.1047/02-09 від 04 червня 2021року) про скликання 8-ї позачергової сесії міської ради з пропозицією розглянути ряд питань, в тому числі і про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови Березового М.І.

До даного звернення додано проект рішення і письмове обґрунтування підстав дострокового припинення повноважень міського голови.

Таким чином, оскільки проект рішення про дострокове припинення повноважень Корсунь-Шевченківського міського голови ОСОБА_1 був поданий із відповідним обґрунтуванням підстав для його прийняття, та у строки встановлені Регламентом, а також здійснена його реєстрація у міській раді, вбачається, що проект зазначеного рішення було правомірно включено в порядок денний Восьмої позачергової сесії міської ради 8 скликання.

При цьому, застосування положень ст. 79 Регламенту до спірних правовідносин є пріоритетним, оскільки саме нею врегульовано особливості процедури дострокового припинення повноважень міського голови.

Враховуючи вище викладене колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що включення до порядку денного Восьмої позачергової сесії міської ради 8 скликання, проекту спірного рішення здійснено з дотриманням вимог Регламенту.

При цьому, судом враховано, що проект спірного рішення був предметом розгляду всіх постійних комісій міської ради та містить резолюції всіх голів постійних комісій.

Щодо доводів апелянта про протиправність врахування судом першої інстанції результатів розгляду у справах №699/705/21 та № 699/706/21 то колегія суддів зазначає наступне.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на порушення секретарем міської ради ОСОБА_5 вимог Закону України "Про запобігання корупції", оскільки під час голосування 08 червня 2021 року Корсунь-Шевченківською міською радою по проекту спірного рішення позитивно проголосував секретар міської ради ОСОБА_5 , голос якого й став вирішальним під час даного голосування, так як склав більшість необхідних голосів для прийняття рішення про відставку міського голови, що свідчить про наявність у діях секретаря міської ради конфлікту інтересів, у зв'язку із чим відносно ОСОБА_5 складено два адміністративні протоколи в сфері корупції щодо конфлікту інтересів, які наразі перебувають на розгляді Корсунь-Шевченківського районного суду (справи №699/705/21 та № 699/706/21).

Суд першої інстанції в оскаржуваному рішенні зазначив, що постановами Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 15 вересня 2021 року провадження у справах за протоколами про адміністративне правопорушення від 08 липня 2021 року №268/2021, №267/2021 - закрито, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-7 КУпАП.

Також суд першої інстанції додатково зазначив, що рішення у справах №699/705/21 та № 699/706/21 станом на дату прийняття рішення судом першої інстанції, не набрали законної сили, отже посилання апелянта на порушення судом першої інстанції вимог ст. 74 КАС України є безпідставними.

Окрім того колегія суддів звертає увагу, що станом на час розгляду апеляційної скарги згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень рішення від 15 вересня 2021 року у справах №699/705/21 та № 699/706/21 набрали законної сили 25 вересня 2021 року.

Враховуючи вище викладене обґрунтованими є висновки суду першої інстанції, що депутати міської ради проголосували у своїй більшості за необхідність дострокового припинення повноважень міського голови, реалізувавши таким чином свої дискреційні повноваження, при цьому ними прийнято рішення у порядку, визначеному Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Регламентом, процедурних порушень, які б вплинули на правомірність прийнятого рішення, в ході розгляду даної справи судом не встановлено.

Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Приписи ст. 316 КАС України визначають, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції з додержанням норм матеріального і процесуального права, на підставі правильно встановлених обставин справи, а доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржуване судове рішення - без змін.

Керуючись ст. ст. 242-244, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2021 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів, з урахуванням положень ст. 329 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Н.М. Єгорова

Судді І.В. Федотов

Є.В. Чаку