Ухвала від 01.02.2022 по справі 420/13429/21

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення

01 лютого 2022 р.м. ОдесаСправа № 420/13429/21

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії: судді-доповідача - Єщенка О.В., суддів - Крусяна А.В., Яковлєва О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Овідіопольської селищної ради на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2021 року по справі №420/13429/21 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Овідіопольської селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2021 року задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 .

На зазначене рішення суду Овідіопольська селищна рада подала апеляційну скаргу.

Ухвалою судді П'ятого апеляційного адміністративного суду від 11 січня 2022 року апеляційну скаргу залишено без руху та апелянту наданий десятиденний термін з дня одержання ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом подання шляхом подання заяви про поновлення строку апеляційного оскарження.

17.01.2022 року (згідно штемпелю на конверті) на виконання вимог апеляційного суду апелянтом подано заяву про поновлення строку апеляційного оскарження.

В обґрунтування вказаних вимог зазначено, що рішення суду першої інстанції прийнято у порядку письмового провадження, а тому звернення із апеляційною скаргою протягом тридцяти днів з дня доведення апелянту змісту судового рішення відбулось з поважних причин.

Дослідивши доводи апелянта, апеляційний суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Водночас, згідно із ч.ч. 2, 3 ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Так, рішення суду першої інстанції прийнято у порядку письмового провадження 23.11.2021 року.

Із скаргою на судове рішення апелянт звернувся 29.12.2021 року (згідно штемпелю на конверті), тобто із пропуском строку, визначеного ч. 1 ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційний суд враховує, що повний текст рішення не був вручений апелянту у день складення та одержаний ним 30.11.2021 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Таким чином, оскільки апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня доведення апелянту змісту повного судового рішення, апеляційний суд доходить висновку про наявність підстав для поновлення строку апеляційного оскарження згідно ст.ст. 121, 295 КАС України.

Керуючись ст.ст. 121, 295 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Поновити Овідіопольській селищній раді строк на апеляційне оскарження рішення Одеського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2021 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О.В. Єщенко

Суддя А.В. Крусян

Суддя О.В. Яковлєв

Попередній документ
103200953
Наступний документ
103200955
Інформація про рішення:
№ рішення: 103200954
№ справи: 420/13429/21
Дата рішення: 01.02.2022
Дата публікації: 15.02.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: П'ятий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері; землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (05.01.2022)
Дата надходження: 05.01.2022
Предмет позову: визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЄЩЕНКО О В
суддя-доповідач:
АРАКЕЛЯН М М
ЄЩЕНКО О В
заявник апеляційної інстанції:
Овідіопольська селищна рада
позивач (заявник):
Загорняк Ірина Володимирівна
представник відповідача:
Крутоголова Оксана Олександрівна
представник позивача:
Адвокат Карагяур Віктор Іванович
суддя-учасник колегії:
КРУСЯН А В
ЯКОВЛЄВ О В