26 січня 2022 року Справа №160/25488/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Серьогіної О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпрі клопотання Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради "АУЛЬСЬКИЙ ВОДОВІД" про розгляд за правилами загального позовного провадження справи №160/25488/21 за позовом Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради "АУЛЬСЬКИЙ ВОДОВІД" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
14.12.2021 року Комунальне підприємство Дніпропетровської обласної ради "АУЛЬСЬКИЙ ВОДОВІД" звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якому просить суд:
- визнати противоправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0013535530 від 19.02.2020 року.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.12.2021 року позовну заяву було залишено без руху та надано строк протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.01.2022 року відкрито провадження у даній справі та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами з 09.02.2022 року.
25.01.2022 року на адресу суду від Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради "АУЛЬСЬКИЙ ВОДОВІД" надійшло клопотання, в якому заявник просить суд розгляд справи №160/25488/21 за позовом Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради «Аульський водовід» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення № 0013535530 від 19.02.2020 р., здійснювати в порядку загального позовного провадження.
В обгрунтування поданої заяви позивач посилається на те, що оскарження суми штрафів є важливим методом збереження коштів підприємства задля забезпечення безперервного надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення населенню та юридичним особам. Також вважає, що враховуючи предмет спору, обставини та матеріали справи, дана справа не належить до справ незначної складності, так як під час її розгляду підлягають дослідженню велика кількість обставин та фактів, що мають значення для справи, тому дану справу, на думку позивача, недоцільно розглядати у порядку спрощеного провадження, а слід перейти до загального провадження.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Приписами п.10 ч. 6 ст. 12 КАС України встановлено, що справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
За правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.ч. 5, 6 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін:
1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу;
2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 260 КАС України, питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
В ухвалі суду від 10.01.2022 року суддя дійшов висновку, що справа є незначної складності, тому провадження у даній справі було відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Позивачем не наведено достатніх доказів в обґрунтування необхідності здійснення розгляду справи №160/25488/21 за правилами загального позовного провадження із викликом сторін.
При цьому, положення Кодексу адміністративного судочинства України гарантують права учасників справи безпосередньо знайомитись з матеріалами справи, зокрема і з аргументами іншої сторони та інших учасників та реагувати на ці аргументи відповідно до процесуального законодавства.
Суд вважає, що позивач, встановленим порядком розгляду даної справи, не обмежений у своїх процесуальних правах, у свободі наданні суду доказів та заперечень щодо доводів відповідача, у доведенні перед судом їх переконливості.
З урахуванням предмету спору, звертаючи увагу на те, що дана справа не належить до категорій справ, розгляд яких здійснюється виключно за правилами загального позовного провадження та/або які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження, та враховуючи, що відповідно до вимог статті 47 КАС України, сторони не позбавлені права подати будь-які письмові пояснення та докази в підтвердження власної позиції, підстав для проведення розгляду справи за правилами загального позовного провадження суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 12, 257, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні клопотання Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради "АУЛЬСЬКИЙ ВОДОВІД" про розгляд за правилами загального позовного провадження справи №160/25488/21 за позовом Комунального підприємства Дніпропетровської обласної ради "АУЛЬСЬКИЙ ВОДОВІД" до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 256 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Серьогіна