22 листопада 2021 року Справа № 160/16484/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Врони О. В.
розглянувши розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику учасників справи у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 912100180680 від 01.04.2021 р. про перерахунок пенсії в частині (зменшення) процентного розміру пенсії за вислугу років з 90% до 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати та застосування обмеження суми пенсії максимальним розміром;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити з 01 квітня 2021 року ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років із врахуванням 90% від суми місячної заробітної плати за відповідною (прирівняною) посадою працюючого працівника прокуратури - керівника окружної прокуратури на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, щодо оплати праці працівників прокуратури», на підставі ч.ч. 2,3,4,13 та ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції згідно рішення Конституційного Суду України №7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 р.), без обмеження максимального розміру пенсії, на підставі заяви від 01.04.2021 р, згідно із довідкою Дніпропетровської обласної прокуратури від 01.04.2021. №21 -43 вих.21 та виплатити донараховані суми пенсії із урахуванням проведених платежів з 01.04.2021 р. по теперішній час.
Позов обґрунтований тим, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та йому призначено відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1798-ХІІ від 05 листопада 1991 року пенсію за вислугу років у розмірі 90 % від сум заробітку. У зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури позивач звернувся до відповідача із заявою щодо здійснення перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі довідки Дніпропетровської обласної прокуратури від 01.04.2021 року №21-43вих21. Рішенням ГУ ПФУ в Дніпропетровській області № 912100180680 від 06.04.2021 позивачу проведено перерахунок його пенсії з 01 квітня 2021 року, однак з урахуванням 60 % сум заробітку та з урахуванням обмеження максимальним розміром пенсії. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують його соціальні права та суперечать чинному законодавству України.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.09.2021 року відкрито провадження у справі №160/16484/21, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Відповідно до ч.6 ст.12, ч.1, 2 ст. 257, ч.1 ст.260 Кодексу адміністративного судочинства України зазначена справа є справою незначної складності та розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.
Згідно з ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
19.10.2021 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач не погоджується із заявленими позовними вимогами та просить суд відмовити в їх задоволенні виходячи з наступного.
На час звернення позивача до органу Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії, частини 13 і 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789, які визначали право на перерахунок пенсії працівникам прокуратури втратили чинність. З 15.07.2015 підстави та порядок перерахунку пенсії працівників прокуратури передбачені виключно ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697.
Рішенням Конституційного Суду України №7-р(ІІ)2019 від 13.12.2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697 зі змінами.
Головне управління здійснило перерахунок пенсії за вислугу років у розмірі 60% заробітної плати працівники прокуратури, обчисленої відповідно до положень діючого Закону України «Про прокуратуру» №1697.
На момент перерахунку пенсії позивача абз. 6 ч. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» встановлено обмеження розміру виплачуваної пенсії за вислугу років (що не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність), ця норма законодавства неконституційною не визнавалась, є чинною та обов'язковою до виконання органами Пенсійного фонду України.
Хибними вважає відповідач також твердження позивача, що ч. 15 ст. 86 Закону №1697 діяла тимчасово до 31.12.2017 р. Формулювання «тимчасово, по 31 грудня 2017 року» стосується абзаців 2 та 3 ч. 15 ст. 86. Норми абзацу 4 діють з 01.01.2018 року. Перше речення абзацу 6 ч. 15, що саме закріплює «максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність» не встановлює часового обмеження щодо його застосування, тому відповідно, діє з моменту набрання чинності Закону в цілому. Друге речення абз. 6 ч. 15 встановлює, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10740 грн. - і саме це положення діє тимчасово, по 31 грудня 2017 року.
У відповіді на відзив, яка надійшла до суду 05.11.2021 позивач звертає увагу, що його право на перерахунок пенсії без обмеження граничного розміру не підлягає доказуванню, оскільки таке право вже було встановлено судовими рішеннями, а саме рішеннями Жовтневого районного суду м. Кривий Ріг Дніпропетровської області у справах №№212/6542/14, 2-а/212/166/14 від 15.07.2014, №№212/2939/16-а, 2-а/212/85/16 від 21.06.2016.
Новий порядок призначення (перерахунку) та виплати пенсій, встановлений Законами №1697-VІІ, №213-VІІ від 02.03.2015, №3668-VІ від 08.07.2011, №911-VІІІ від 24.12.2015 не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності. Отже, у даному випадку до розміру пенсії позивача не можуть застосовуватися обмеження максимального (граничного) розміру пенсії.
Позивач посилається на постанову Верховного Суду у зразковій справі №240/5401/18 від 04.02.2019 (залишена в силі Великою Палатою Верховного Суду), в якій зазначено, що відсотки, які були при призначенні пенсії, повинні зберігатись і в подальшому при проведенні перерахунку.
Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.
Позивач, ОСОБА_1 з 18.03.2003 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру».
01.04.2021 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про здійснення на підставі довідки Дніпропетровської прокуратури від 01.04.2021 №21-43вих-21 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.
Рішенням №912100180680 від 06.04.2021 відповідач зменшив пенсію позивача, перерахувавши не 90%, а 60% від суми складових заробітної плати та обмежив її максимальний розмір сумою 17690,00 грн.
27.05.2021 позивач подав до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області звернення відповідно до ст.ст. 7,20 Закону України «Про звернення громадян» , в якому просив надати відповідь про розгляд заяви від 01.04.2021; скасувати рішення про проведення перерахунку пенсії за вислугу років, яке привело до протиправного її зменшення та здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років, відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VІІ в первинній редакції, виходячи з розрахунку 90% від суми складових місячного заробітку, на підставі заяви та довідки прокуратури Дніпропетровської області від 01.04.2021, про розмір заробітної плати без обмеження її максимального розміру, починаючи з 15.03.2021 року, та виплатити донараховані суми пенсії із врахуванням проведених платежів.
Листом №20329-15474/Ш-01/8-0400/21 від 23.06.2021 відповідач відповів, що органи Пенсійного фонду України, які здійснюють перерахунки вже призначених пенсій працівникам прокуратури керуються діючою на момент перерахунку статтею 86 Закону №1697, яка регулює питання пенсійного забезпечення працівників прокуратури. Зокрема, частиною 2 зазначеної статті передбачено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Позивач вважає протиправним рішення відповідача, яким зменшено основний розмір пенсії з 90 відсотків до 60 відсотків грошового забезпечення та обмежено виплату максимальним розміром, врахованого для обчислення пенсії.
Вирішуючи спір по суті суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За змістом статті 46 Конституції України громадяни наділені правом на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробітті з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови пенсійного забезпечення відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників до 15 липня 2015 року визначалися Законом України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991( чинного на час призначення позивачу пенсії).
Відповідно до положень ч.ч.1, 2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 (Закон №1789-ХІІ ) від 05.11.1991прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку. Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Частиною 12 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ встановлено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
За ч. 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Судом встановлено, що позивач працював в органах прокуратури та набув права на пенсійне забезпечення у 2003 році на підставі статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 (в редакції, чинній на час набуття такого права).
Станом на час призначення пенсії позивачу порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у частинах 12 і 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ.
В подальшому до ст. 50-1 Закону № 1789-XII вносилися зміни Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI, внаслідок яких наведена вище частина сімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-XII з 01.10.2011 стала вісімнадцятою. Тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.
Щодо умов та порядку перерахунку такої пенсії, суд зазначає, що з 01.01.2015 року ч. 18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ викладено у новій редакції відповідно до Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 76-VIII), згідно з якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином законодавець повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури після 1 січня 2015 року делегував Кабінету Міністрів України.
Крім того, 15.07.2015 набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII (далі - Закон № 1697-VII), на підставі якого частина вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ втратила чинність.
Порядок пенсійного забезпечення працівників органів прокуратури урегульовано статтею 86 Закону № 1697-VII. Відповідно до частини двадцятої цієї статті (у редакції Закону №76-VIII) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 16 Прикінцевих положень Закону № 76-VIII зобов'язано Кабінет Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом, тобто до кінця січня 2015 року, забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону, у тому числі щодо визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури.
Впродовж 2015 - 2019 років Кабінетом Міністрів України не було визначено умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.
За результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) Конституційний Суд України ухвалив рішення від 13.12.2019 №7-р(II)/2019, яким положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).
Конституційним Судом України встановлено такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:
частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;
частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 підлягає застосуванню в первинній редакції: « 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».
Суд також враховує рішення Верховного Суду від 14.09.2020 за результатами розгляду зразкової справи №560/2120/20. За висновками Верховного Суду твердження Пенсійного органу про той факт, що для реалізації пенсіонерами права на перерахунок пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VІІ (у редакції, що діє з 13.12.2019), обов'язковою умовою є прийняття урядом нової постанови про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам, є хибним з огляду на те, що на момент прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів., і така нерівність має усуватись Пенсійним Фондом України шляхом беззастережного (відносно дати ухвалення рішення про збільшення заробітку діючих працівників прокуратури) задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13.12.2019.
Верховний Суд у рішенні від 14.09.2020 по справі № 560/2120/20 зазначив, що частина 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII (в первинній редакції, якою визначено умови та порядок перерахунку пенсії за вислугу років працівникам прокуратури) на підставі Рішення КСУ № 7-р(ІІ)/2019 набрало чинності 13 грудня 2019 року та підлягає застосуванню починаючи з цієї дати.
Отже, у зв'язку з прийняттям Конституційним Судом України рішень №7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 та №6-р/2020 від 26.03.2020 у позивача виникло право на звернення за перерахунком пенсії в порядку, визначеному частиною 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII, з дня підвищення заробітної плати працівникам прокуратури на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.
Статтею 81 Закону України Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII врегульовані питання заробітної плати прокурора.
Згідно частини 1 цієї статті заробітна плата прокурора регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
Щодо відсотку заробітної плати, з якого відбувається перерахунок пенсії, та вимоги щодо здійснення перерахунку пенсій без обмеження їх граничного розміру, щодо яких також виник спір при зверненні позивача у квітні 2021 року до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, суд зазначає, наступне.
Постановами Жовтневого районного суду м. Кривий Ріг Дніпропетровської області від 15.07.2014 у справі №212/6542/14-а від 15.07.2014 і від 21.06.2016 у справі №212/2939/16-а між ОСОБА_1 і органом Пенсійного фонду визнано протиправними дії Пенсійного фонду щодо відмови у перерахунку і виплаті пенсі відповідно до ст. 50-1 Закону України №1789 у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати без обмеження максимального розміру пенсії.
Таким чином, судовим рішенням вже встановлено право позивача на перерахунок і виплату пенсії у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати без обмеження максимального розміру пенсії.
У Рішенні Конституційного Суду України від 22.05.2018 № 5-р/2018 зазначено, що положення частини 1 статті 22 Конституції України необхідно розуміти так, що при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих конституційних прав і свобод людини, якщо таке звуження призводить до порушення їх сутності (підпункт 2.2 пункту 2). Зміст права громадян на соціальний захист, гарантований статтею 46 Конституції України, узгоджується із її приписами, за якими, зокрема, людина її життя і здоров'я, честь і гідність визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (частина 1 статті 3); кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (стаття 48). На думку Конституційного Суду України, держава виходячи з існуючих фінансово-економічних можливостей має право вирішувати соціальні питання на власний розсуд. У разі значного погіршення фінансово-економічної ситуації, виникнення умов воєнного або надзвичайного стану, необхідності забезпечення національної безпеки України, модернізації системи соціального захисту тощо держава може здійснити відповідний перерозподіл своїх видатків з метою збереження справедливого балансу між інтересами особи та суспільства. Держава не може вдаватися до обмежень, що порушують сутність конституційних соціальних прав осіб (підпункт 2.3 пункту 2).
Отже, новий порядок призначення та виплати пенсій, встановлений Законом №1697-VІ, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ним чинності, а тому до таких спірних правовідносин слід застосовувати норми статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії), оскільки редакції вказаного закону звужують права позивача в частині розміру пенсії.
Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Пенсія як гарантована щомісячна грошова виплата та вид соціального забезпечення є джерелом існування, доходом та власністю (матеріальним інтересом, захищеним статтею 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод).
Стаття 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, у редакції протоколів № 11 та № 14 від 04.11.1950, визначає, що Високі Договірні Сторони гарантують кожному, хто перебуває під їхньою юрисдикцією, права і свободи, визначені в розділі I цієї Конвенції.
Стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Суханов та Ільченко проти України" (заяви № 68385/10 та № 71378/10) від 26.06.2014 Європейський суд з прав людини зазначив, що зменшення розміру або припинення виплати належним чином встановленої соціальної допомоги може становити втручання у право власності (пункт 52).
Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що оскільки перерахунок пенсії позивача пов'язаний з переглядом розміру вже призначеної пенсії, то при визначенні розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища позивача.
Суд враховує висновки, викладені Конституційним Судом України у рішеннях від 08.06.2016 року № 4-рп/2016, від 20.12.2016 року № 7-рп/2016, відповідно до яких обмеження пенсії максимальним розміром не може застосовуватись до окремих категорій працівників.
Отже, передбачені вищенаведеними нормами законів №1697-VII та №3668-VI обмеження пенсій максимальним розміром застосовується лише до пенсій, які призначаються починаючи з 01.01.2016 року, в той же час як пенсія позивачу вперше призначена ще в 2003 році, у зв'язку з чим дії відповідача щодо відмови позивачу у здійсненні виплати пенсії без обмежень його граничного розміру є протиправними.
Аналогічний висновок містять постанови Верховного Суду від 16.10.2018 року у справі №522/16882/17, від 12.03.2019 року у справі №522/3049/17, від 15.04.2019 року у справі №127/4270/17 та від 30.10.2019 року у справі №826/17744/17.
Враховуючи викладене, суд вважає заявлені позивачем позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню відповідно до змісту заявлених вимог.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Сплата позивачем судового збору у сумі 908 грн. підтверджується квитанцією №5 від 08.09.2021
Оскільки позовну заяву задоволено, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 908,00 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 139, 241-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії -задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 912100180680 від 01.04.2021 р. про перерахунок пенсії в частині (зменшення) процентного розміру пенсії за вислугу років з 90% до 60% від суми місячної (чинної) заробітної плати та застосування обмеження суми пенсії максимальним розміром.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, код ЄДРПОУ 21910427) здійснити з 01 квітня 2021 року ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) перерахунок пенсії за вислугу років із врахуванням 90% від суми місячної заробітної плати за відповідною (прирівняною) посадою працюючого працівника прокуратури - керівника окружної прокуратури на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, щодо оплати праці працівників прокуратури», на підставі ч.ч. 2,3,4,13 та ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції згідно рішення Конституційного Суду України №7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 р.), без обмеження максимального розміру пенсії, на підставі заяви від 01.04.2021 р, згідно із довідкою Дніпропетровської обласної прокуратури від 01.04.2021. №21-43 вих.21 та виплатити донараховані суми пенсії із урахуванням проведених платежів з 01.04.2021 р. по теперішній час.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати з оплати судового збору у сумі 908,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Врона