Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
31 січня 2022 року № 520/22659/21
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зоркіна Ю.В., розглянувши за правилами спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн. НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, ЄДРПОУ 14099344) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
установив:
Позивач звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом, у якому просить суд:
визнати бездіяльність Головного Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області, щодо не нарахування та невиплати компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за період з 01.01.2016 р. по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії протиправною;
зобов'язати Головне Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити нарахування та виплату компенсації втрати частини доходів, разом із сумою індексації з 01 січня 2016 року згідно Закону України від 19.10.2000 р. № 2050-ІІІ "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати", ч. 2 ст. 55 Закону від 09.04.1992 року "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням їх виплати, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 року № 159;
встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання ГУ ПФУ в Харківській області подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішення законної сили, звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України).
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем протиправно не проведено нарахування та виплату компенсації пенсії на підставі Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх від 21.02.2001 №159
Відповідач надав відзив на адміністративний позов, у якому проти задоволення позовних вимог заперечував, зазначивши про відсутність підстав для нарахування та виплати компенсації; позивач не має права на компенсацію втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, оскільки компенсація втрати частини доходів можлива лише в тому разі, коли пенсія нарахована, але не виплачена. Оскільки позивачем заявлена вимога про нарахування компенсації щодо оспорюваних сум, а не нарахованих та несвоєчасно сплачених, підстав для проведення нарахування та виплати компенсації втрати частини доходу немає.
Судовим розглядом встановлено, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 05.04.2018 у справі 820/342/18
визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року ОСОБА_1 відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, № 947 від 18 листопада 2015 року “Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268” та довідки № 100/21534 від 25.05.2017 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області;
зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” і № 947 від 18 листопада 2015 року “Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268”, та довідки № 100/21534 від 25.05.2017 року, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Харківській області починаючи з 1 січня 2016 року.
Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2018 у справі 820/4954/18 визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у зменшенні розміру пенсії ОСОБА_1 з 90 відсотків грошового забезпечення до 70 відсотків грошового забезпечення з 01.01.2016, протиправними; зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням 90 відсотків від розміру грошового забезпечення з 01.01.2016.
Відповідачем у травні 2018 на виконання рішення суду від 05.04.2018 по справі 820/342/18 - розмір пенсії, обчислений на виконання рішення суду був менший ніж розмір пенсії, обчислений відповідно до постанови КМУ № 103, встановлено доплату до попереднього розміру пенсії, підсумок пенсії не змінився.
Також ГУПФУ в Харківській області здійснено перерахунок пенсії на виконання рішення суду від 03.09.2018 по справі 820/4954/18 - пенсію з урахуванням рішення суду та доплату різниці пенсії з 04.10.2018 нараховано та профінансовано у грудні 2018 року, різницю пенсії, обчислену за рішенням суду за період з 01.01.2016 по 03.10.218 у сумі 51712,72 гр. нараховано та профінансовано у серпні 2020.
Долученими до матеріалів справи документами підтверджено, що позивача неодноразово звертався до відповідача із заявами , в тому числі щодо нарахування та виплати компенсації та листами
від 08.06.2018 р. №15012-14/20 зазначено, що перерахунок пенсії зроблений з 01.01.2018 року та розрахунку на доплату пенсії, здійсненого відповідно рішення Харківського окружного адміністративного суду від 05.04.2018 року по справі №820/342/18 в сумі 27524,07 грн., яка фактично нарахована а з 01.01.2016 року по березень 2018 рік, але вказані заборговані кошти виплачувались у порядку, відповідно до Постанови КМУ № 649 від 22.08.2018 року «Про погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду». Вказана сума була нарахована і виплачена по окремій схемі заборгованості з 2018 року по 06.06.2021 рік. Фактично погашено заборгованість 06 червня 2021 року; від 05.07.2018 р. № 3736/Б-14 зазначено, що розрахунок різниці пенсії за період з 01.01.2016 по 31.03.2018 р. обчислені відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103. Сума перерахованої пенсії 27524,07 грн. за період з 01 січня 2016 по 31 грудня 2017 року виплачуватиметься згідно з чинним законодавством;
від 26.09.2018 №4700/Б-14 пенсійний фонд повідомив, що згідно з Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженим Постановою КМУ від 21,02.2001 №159, компенсації підлягають грошові доходи, які не мають разового характеру, і для нарахування компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, немає законних підстав;
від 09.11.2018 № 5435/Б-14 повідомлено, що на виконання постанови Харківського окружного адміністративного суду в Харківській області від 03.09.2018 по справі 820/4954/18 ГУ ПФУ проведений перерахунок пенсії з 01.01.2016 р. з урахуванням 90% від розміру грошового забезпечення, а сума доплати за рішенням суду за період з 01.01.2016 року по 03.10.2018 року буде виплачуватись у порядку, відповідно до Постанови КМУ «Про погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду» від 22.08.2018 р. №649;
від 06.04.2020 року повідомлено, що на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду по справі №820/4954/18 заборгованість складає 51712,72 грн. судові рішення та документи, визначені п.5 Порядку №649, буде опрацьовано комісією з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду Пенсійного фонду України в порядку черговості;
від 09.02.2021 року повідомлено, що будь- які нормативні документи, щодо змін в чинному законодавстві стосовно індексації пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до Головного управління не надходили. Основною умовою для виплати громадянину компенсації втрати частини доходів, передбачені ст. 2 №2050-111 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та Порядку, який передбачений Постановою КМУ від 21.02.2001 № 159 (далі - Порядок) є порушення строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії). За матеріалами пенсійної справи нараховані пенсійні виплати здійснювались своєчасно. Враховуючи викладене вище, для нарахування і виплати компенсації втрати частини доходів, відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та Порядку не мас підстав;
від 28 жовтня 2021 № 14875-23460/Б-02/8-2000/21, яким повідомлено про відсутність підстав для нарахування і виплати компенсації втрати частини доходів, відповідно до Закону України «Про компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» та Порядку.
Фактично сума перерахованої пенсії у розмірі 51712,72 грн. виплачена позивачу в серпні 2020 року.
По суті заявлених вимог суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 46 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.
Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України «Про компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» №2050-ІІІ та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, затв. постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159.
Згідно статей 1, 2 цього Закону №2050-III підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.
Зі змісту вказаних норм слідує, що їх дія поширюється на підприємства, установи та організації всіх форм власності і господарювання та застосовується у всіх випадках порушення встановлених термінів виплати грошових доходів, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи), та стосується усіх доходів, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру (пенсії, соціальні виплати, стипендія, заробітна плата).
Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць. (стаття 4 Закону №2050-III).
Відповідно до пункту 2 Порядку №159 компенсація громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати проводиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати грошових доходів, нарахованих громадянам за період, починаючи з 1 січня 2001 року. Компенсації підлягають такі грошові доходи разом із сумою індексації, які одержують громадяни в гривнях на території України і не мають разового характеру, зокрема, пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, щомісячної державної грошової допомоги та компенсаційних виплат).
Верховний Суд вже розглядав справи за подібними правовідносинами і у постанові від 15.08.2018 у справі №653/3356/17 дійшов наступного висновку: «Наведене нормативне регулювання не встановлює першочерговості нарахування і виплати доходу, який своєчасно не був виплачений, та не ставить у залежність компенсацію втрати частини грошових доходів від попереднього, окремого нарахування доходів. За цим регулюванням правове значення має те, чи з порушенням строків був виплачений нарахований дохід, чи виплачений і коли цей платіж, чи не нараховувався і не виплачувався грошовий дохід, право на який визнано судовим рішенням. Саме ці події є тими юридичними фактами, з якими пов'язується виплата компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати. Кошти, які підлягають нарахуванню в порядку компенсації частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, мають компенсаторний характер. Вони спрямовані на забезпечення достатнього життєвого рівня та купівельної спроможності особи у зв'язку з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги.
Використане у ст. 3 Закону № 2050-ІІІ та п. 4 Порядку формулювання, що компенсація обчислюється як добуток «нарахованого, але не виплаченого грошового доходу» за відповідний місяць, означає, що має існувати обов'язкова складова обчислення компенсації - невиплачений грошовий дохід, який може бути або нарахований, або який можна нарахувати, зокрема, і на підставі судового рішення.
Отже, основною умовою для виплати громадянину передбаченої ст. 46 Закону № 1058-IV, ст. 2 Закону №2050-ІІІ та Порядком, компенсації є порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії).
Водночас компенсація за порушення строків виплати такого доходу проводиться незалежно від порядку і підстав його нарахування: самим підприємством, установою чи організацією (у цій справі - пенсійним органом) добровільно чи на виконання судового рішення.
Водночас, зміст і правова природа спірних правовідносин у розумінні положень ст. 1-3 Закону № 2050-ІІІ, окремих положень Порядку дають підстави вважати, що право на компенсацію втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати особа набуває незалежно від того, чи були такі суми їй попередньо нараховані, але невиплачені»
Аналогічного правового висновку дійшов Верховний Суд України у справі № 6-58цс11, справі № 21-2003а16, та Верховним Судом у справах №336/4675/17, № 523/1124/17, №521/940/17.
Враховуючи наведене правове регулювання та враховуючи викладену Верховним Судом правову позицію, суд приходить до висновку про задоволення позову, враховуючи, що пенсія позивачу з моменту її призначення нарахована не вірно, в судовому порядку позивачем такі обставини доведені, нарахування і виплату недонарахованої частини пенсії на виконання рішення суду відповідачем проведено, а тому в тому числі останньому підлягає виплаті компенсація втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати.
Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного суду від 31.08.2021 у справі 264/6796/16.
Продовжуючи розгляд справи, суд зазначає, що питання індексації пенсій врегульоване Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року № 1282-ХІІ (далі Закон № 1282-ХІІ) індексації підлягають грошові доходи громадян одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії. Згідно зі статтею 3 Закону № 1282-ХІІ, індекс споживчих цін обчислюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Статтею 4 Закону № 1282-ХІІ передбачено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка (в редакції закону з 01.01.2016 року - 103 відсотка). Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться з наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.
Відповідно до частини 6 статті 5 Закону № 1282-ХІІ (зі змінами, внесеними Законом від 28.12.2014 року № 76-УІІІ, редакція діє з 01.01.2015 року), проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
З метою реалізації вказаного Закону Кабінетом Міністрів України постановою від 17.03.2003 № 1078 затверджений Порядок проведення індексації грошових доходів населення, яким визначені правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення (далі - Порядок № 1078).
Пунктом 2 Порядку передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, у тому числі пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат, крім тих, які зазначені у пункті 3 цього Порядку).
Відповідно до пункту 2 та пункту 4 Порядку № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, в тому числі: пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат, крім тих, які зазначені у пункті 3 цього Порядку) у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Після проведеного перерахунку пенсій, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 № 103, розмір пенсії позивача з 01.01.2016 збільшився.
Крім того, у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно- правових актів» від 09.12.2015 № 1013, що набрала чинності з 15.12.2015 та застосовується з 01 грудня 2015 року, набранням чинності з 01.01.2016 змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», змінився порядок визначення базового місяця для проведення індексації.
Пунктом 5 Порядку № 1078 передбачено, що у разі підвищення розмірів пенсії, що здійснюється відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
Якщо сума поточної можливої індексації менше або дорівнює розміру підвищення - нова фіксована індексація не встановлюється, перевіряється право на отримання раніше визначеної фіксованої індексації. Раніше зафіксована індексація внаслідок попередніх перерахунків не зберігається, якщо підвищення внаслідок нового перерахунку пенсії перевищує загальний розмір можливої поточної індексації та раніше зафіксованої індексації.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги збільшення розміру пенсії позивача після проведення відповідного перерахунку в цій частині вимог позов задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача
Враховуючи викладене вище суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.
Щодо тверджень відповідача про пропуск позивачем строку звернення до суду з цим позовом, суд зауважує, що необхідною умовою для звернення до суду з позовом про компенсацію втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їхньої виплати є звернення особи до підприємства, установи або організації із заявою про виплату відповідної компенсації на підставі Закону № 2050-ІІІ та Порядку №159, за наслідками розгляду якої власник чи уповноважений ним орган (особа) може або задовольнити таку заяву та виплатити відповідну компенсацію, або відмовити у її виплаті. А тому тільки в разі відмови власника або уповноваженого ним органу (особи) виплатити таку компенсацію особа набуває право на звернення до суду з позовом про зобов'язання у судовому порядку виплатити відповідну компенсацію.
Суд вважає, що у правовідносинах щодо компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їхньої виплати саме з моментом отримання листа-відповіді органу Пенсійного фонду України про відмову у виплаті особі компенсації відповідно до Закону № 2050-ІІІ та Порядку № 159 пов'язується початок перебігу строку на звернення до суду з позовом про визнання протиправним рішення власника або уповноваженого ним органу (особи) щодо відмови у виплаті відповідної компенсації та зобов'язання останнього її виплатити. Саме відмова у виплаті особі компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їхньої виплати свідчить про факт ймовірного порушення суб'єктом владних повноважень права особи на отримання такої компенсації та зумовлює виникнення у такої особи права на захист у судовій (юрисдикційній) формі, а саме у формі звернення з відповідним позовом до адміністративного суду.
З огляду на наявні у матеріалах справи листи Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області, суд зазначає, що у спірних відносинах позивачем вчинялися дії щодо поновлення свого порушеного права, проте у спірних правовідносинах має місце триваюча бездіяльність відповідача.
За таких обставин саме з моменту останнього звернення та отримання листа-відповіді Головного управління Пенсійного фонду в Харківській області від 15.11.2021 розпочався перебіг передбаченого ч.2 ст.122 КАС України шестимісячного строку для звернення позивача до суду із заявленими ним позовними вимогами.
Також позивач у позовній заяві просить зобов'язати відповідача подати звіти про виконання рішення суду.
Відповідно до частини 1 статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов'язком суду, а також приписи статті 14 КАС України щодо обов'язковості судових рішень та відсутності об'єктивних обставин щодо невиконання судового рішення з боку відповідача, суд не вбачає підстав для зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення.
Судовий збір підлягає розподілу відповідно до ст.139 КАС України.
Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 КАСУкраїни, суд
Позов задовольнити частково
Визнати бездіяльність Головного Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області, щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати пенсії за період з 01.01.2016 р. по день фактичної виплати донарахованої частини пенсії протиправною.
Зобов'язати Головне Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 компенсації втрати частини доходів з 01 січня 2016 року згідно Закону України від 19.10.2000 р. № 2050-ІІІ "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати", ч. 2 ст. 55 Закону від 09.04.1992 року "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням їх виплати, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 року № 159.
В іншій частині вимог позов залишити без задоволення.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області судовий збір у сумі 862 (вісімсот шістдесят дві) грн.00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Зоркіна Ю.В.