Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
01 лютого 2022 року № 520/25053/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Зінченко А.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО" (вул. Балашовська, буд. 25,м. Харків,61037, код ЄДРПОУ 39402730) до Головного управління Держпраці у Харківській області (вул. Алчевських, буд. 40,м. Харків,61002, код ЄДРПОУ 39779919) про визнання протиправною та скасування постанови,-
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд визнати протиправною і скасувати постанову № ХК28346/ХА570/АВ/П-ХК29631/ХА570/АВ-ЗБ-ФС від 29.10.2021р. про накладення штрафу на КП “Комуненерго” в розмірі 24 000,00 грн. за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що В період з 04.03.2021р. по 18.03.2021р. головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю Головного управління Держпраці у Харківській області Бровкіною М.І. було здійснено позапланову перевірку позивача про що свідчить запис №21 в журналі реєстрації перевірок №1 КП «Комуненерго».
По результатам перевірки були складені акт від 18.03.2021р. № ХК28346/ХА570/АВ та припис від 22.03.2021р. про усунення законодавства про працю. Акт та припис були підписані Позивачем з запереченнями. Позивач не має можливості надати суду оригінали чи копії акту від 18.03.2021р. № ХК28346/ХА570/АВ та припису від 22.03.2021р. про усунення законодавства про працю, оскільки вони відсутні на підприємстві в наслідок їх втрати попереднім керівництвом.
Відповідно до направлення №02.03-03/1630 від 13.10.2021р. про проведення позапланового державного нагляду (контролю) Головним управлінням Держпраці у Харківській області було здійснено контроль виконання Позивачем вимог припису від 22.03.2021р. № ХК28346/ХА570/АВ/ІП, відповідний запис №24 про позапланову перевірку було зроблено в журналі реєстрації перевірок №1 КП «Комуненерго».
Відповідно до листа вих. №446/18 від 20.10.2021р. Позивач надав головному державному інспектору відділу з питань додержання законодавства про працю Головного управління Держпраці у Харківській області Бровкіній М.І. в строк менш ніж один робочий день (оскільки інспектор прийшла на перевірку в останній день 20.10.2021р.) перелік всіх необхідних документів, які інспектор запросила відповідно до листа. Вих. №02.03-03/02- 10/1069 від 20.10.2021р.
По результатам перевірки був складений акт від 20.10.2021р. № ХК28346/ХА570/АВ/П- ХК29631/ХФ570/АВ. Даний акт позивач отримав 26.10.2021р. (вх. №285) рекомендованим поштовим відправленням №6102256423919 .
28.10.2021р. Позивач отримав від Відповідача лист вих. №1096 від 22.10.2021р. щодо розгляду справи про притягнення до відповідальності за невиконання вимог припису від 22.03.2021р. № ХК28346/ХА570/АВ/1 та накладення штрафу відповідно до ст.265 КЗПП України у строки, визначені Порядком №509 від 17.07.2013р. «Про накладення штрафів за порушення законодавства про працю», затвердженого постановою КМУ.
29.10.2021р. начальником Головного управління Держпраці у Харківській області Рожанським В.А. було винесено постанову № ХК28346/ХА570/АВ/П-ХК29631/ХА570/АВ-ЗБ-ФС від 29.10.2021р. про накладення штрафу в сумі 24 000,00 на Позивача за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, яку позивач отримав рекомендованим листом 02.11.2021р. вх. №289.
Позивач вважає що вище зазначена постанова винесена всупереч вимог чинного Законодавства України та є такою, що підлягає скасуванню, а тому звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів.
Надаючи правову оцінку вищенаведеному, суд вказує наступне.
Згідно з Законом України від 05 квітня 2007 р. № 877-ІУ «Про основні засади здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон № 877), ним визначені правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійсненим державного нагляду (контролю).
За визначенням статті 1 Закону №877 державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища; заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.
В свою чергу, за змістом частини 4 статті 2 Закону №877 заходи контролю здійснюються, зокрема, органами державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у встановленому цим Законом порядку з урахуванням особливостей, визначених законами у відповідних сферах та міжнародними договорами, зокрема державного нагляду (контролю) в галузі цивільної авіації - з урахуванням особливостей, встановлених Повітряним кодексом України, нормативно- правовими актами, прийнятими на його виконання (Авіаційними правилами України), та міжнародними договорами у сфері цивільної авіації.
Згідно з пунктами 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику, крім іншого, з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи (пункт 7 цього Положення).
Відповідно до Положення про Головне управління Держпраці у Харківській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці від 03.08.2018 № 84 (далі - Положення), Головне управління Держпраці у Харківській області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.
Відповідно до підпункту 5 пункту 4 Положення, Головне управління Держпраці у Харківській області здійснює державний контроль за дотриманням законодавства про працю юридичними особами, у тому числі їх структурними та відокремленими підрозділами, які не є юридичними особами, та фізичними особами, які використовують найману працю.
Відповідно до абзацу 5 ч. 1 статті 6 Закону № 877 підставами для здійснення позапланових заходів є: перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).
Матеріалами справи підтверджено, що Управлінням Держпраці видано Наказ №1315 від 13.10.2021 року про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) КП «КОМУНЕНЕГРО», за підставою: контроль виконання вимог припису від 22.03.2021 року № ХК28346/ХА570/АВ/1. Направлення на проведення позапланового заходу державного нагляду №02.03-03/1630 від 13.10.2021 року було оформлене на підставі Наказу №1315, одержано його копію 20.10.2021 року Т.в.о. директора КП «КОМУНЕНЕРГО» Масалітіним В.В., про що міститься відповідний запис.
Головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління з питань праці було проведено позаплановий захід, за результатами якого складено Акт від 20.10.2021 № ХК28346/ХА570/АВ/П- ХК29631/ХА570/АВ, яким зафіксовано наявність порушення вимог законодавства КП «КОМУНЕНЕГРО». Акт було направлено засобом поштового зв'язку суб'єкту господарювання 21.10.2021, трекінг № 6102256423919.
Судом встановлено, що в ході перевірки було виявлено, що суб'єктом господарювання не виконано Припис № ХК28346/ХА570/АВ/1 від 22.03.2021 року щодо усунення порушень вимог законодавства про працю, виданого керівнику за результатами проведення попереднього заходу державного нагляду (контролю).
Так, Наказом від 08.09.2020 року №123 о/с, громадянина ОСОБА_1 , прийнято 09.09.2020 року на посаду слюсаря аварійно відновлювальних робіт 4 розряду дільниці пропуску та очищення стоків на філію водопостачання і водовідведення з посадовим окладом 5579 грн. на місяць. З наказом про призначення громадянина ОСОБА_1 ознайомлено під підпис.
Наказом від 16.11.2020 року №154 о/с ОСОБА_1 звільнено від виконанням ним своїх обов'язків 13.11.2020 року, у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом. Відповідно до наказу №154 о/с , працівнику ОСОБА_1 гарантовано на час прийняття на військову службу за контрактом, збереження місця роботи, посади та середнього заробітку з 13.11.2020 року до дня фактичного закінчення дії контракту або до дня фактичного звільнення. Бухгалтерії, у встановленому законом порядку, доручено здійснити обчислення розміру середньогодинного заробітку ОСОБА_1 та надати його в Управління соціального захисту населення Харківського району для виплати грошового забезпечення ОСОБА_1 за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів іх сімей» (Підстава: письмова заява гр. ОСОБА_1 від 16.11.2020 року, Контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України від 13.11.2020 року, витяг з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по строковій частині) від 13.11.2020 року № 238.
Відповідно до наданих позивачем табелів обліку використання робочого часу КП «КОМУНЕНЕРГО» за листопад 2020 по лютий 2021 року, громадянин ОСОБА_2 :з 02.11.2020 по 06.11.2020 року перебував у щорічній основній відпустці, в табелі зазначено - «Д»;з 09.11.2020 року по 12.11.2020 року перебував на лікарняному, в табелі зазначено -«НА»;з 13.11.2020 року по 28.02.2021 року увільнений, в табелі обліку робочого часу зазначено-«ІН».
Відповідно до розрахункового листка за жовтень. 2020 року КП «КОМУНЕНЕРГО» громадянину ОСОБА_1 нараховано всього 12 162,22 грн., в тому числі: оклад по годинам - 5579,00 грн., доплата за вислугу років-557,90 грн., доплата за шкідливі умови праці-446,32 грн., доплата за розширену зону обслуговування-5579,00 грн. Всього утримано - 2371,63 грн., (з них: НДФЛ-2189,20 грн. та військовий збір-182,43 грн), сума до виплати - 9790,59 грн.
Згідно з розрахунковим листком за листопад 2020 року КП «КОМУНЕНЕРГО» гр. ОСОБА_3 нараховано всього 1748,10 грн., в тому числі: оплата відпустки - 2027, 05 грн., доплата за вислугу-278,95. Всього утримано - 340,88 грн.,( з них: НДФЛ - 314,66 грн., військового збору-26,22 грн.), сума до виплати- 14377,06 грн.
Частиною 3 статті 119 КЗпП України визначено, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Згідно із абзацом одинадцятим статті 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Верховний Суд у листі від 13.07.2018 р. № 60-1543/0/2-18 повідомив, що особливий період діє в Україні з 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 "Про часткову мобілізацію". Президент України рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав.
Це означає, що роботодавці і далі зобов'язані діяти в умовах особливого періоду, зокрема дотримуватись гарантій для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків, у тому числі призваних на військову службу. Зазначені гарантії встановлені ст. 119 Кодексу законів про працю України (зберігати місце роботи, посаду і середній заробіток таких працівників).
Таким чином мобілізованим працівникам нараховується компенсація в межах середнього заробітку, який розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 року №100 (далі - Порядок №100).
Проте, як встановлено судом, КП «КОМУНЕНЕРГО» не надано жодних документів, підтверджуючих факт виплати середнього заробітку громадянину ОСОБА_1 з 13 листопада 2020 року по травень 2021 року.
Відповідно до наданих адміністрацією підприємства письмових пояснень від 20.10.2021 року №446/18: «...що стосується нарахувань та виплат середнього заробітку гр. ОСОБА_1 повідодомляємо наступне. КП «КОМУНЕНЕРГО» не здійснювало нарахування середнього заробітку гр. ОСОБА_1 з 13.11.2020 по травень 2021, тому відомості нарахування, відомості виплати середнього заробітку відстуні.
23.10.2021 року Управління Держпраці направило засобом поштового зв'язку рекомендований лист, трекінг № 6107042713849 до керівника КП «КОМУНЕНЕРГО» № 1096 від 22.10.2021 року з повідомленням про отримання посадовою особою Головного управління Держпраці у Харківській області Акта,щодо додержання вимог законодавства про працю (здійсненого у зв'язку з невиконанням вимог припису від 22.03.2021 року № ХК28346/ХА570/АВ/1 КП «КОМУНЕНЕРГО», що є підставою для розгляду справи про накладення штрафу відповідно до ст.. 265 КЗпП України у строки, визначені Порядком № 509 (копія підтвердження направлення додається).
Відповідно до п.4 Порядку №509 під час розгляду справи досліджуються матеріали і вирішується питання щодо наявності підстав для накладення штрафу.
Судом встановлено, що Управлінням Держпраці, на підставі акту інспекційного відвідування, винесено Постанову про накладення штрафу № ХК28346/ХА570/АВ/П-ХК29631/ХА570/АВ-ЗБ-ФС від 29 жовтня 2021 у розмірі 24 000,00 гривень.
Статтею 265 КЗпП України передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю. Відповідно до абз.6 ч.2 ст.265 КЗпП України - недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у,чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення, а до юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які
використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп, застосовується попередження.
Копію Постанови № ХК28346/ХА570/АВ/П-ХК29631/ХА570/АВ-ЗБ-ФС було направлено 29.10.2021 року засобом поштового зв'язку, трекінг № 6110700688331 на юридичну адресу КП «КОМУНЕНЕРГО» ( копія підтвердження направлення додається).
Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги щодо визнання протиправним та скасування Постанови № ХК28346/ХА570/АВ/П-ХК29631/ХА570/АВ-ЗБ-ФС, вказує на те, що «жодним нормативним актом не передбачена саме виплата середнього заробітку за рахунок підприємств. І, навпаки, законодавець при визначенні поняття «виплати грошового забезпечення» передбачає саме бюджетні, а не кошти підприємств», помилково ототожнюючи поняття «середній заробіток» та «грошове забезпечення».
Згідно з положеннями статті 17 Конституції України держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.
Порядок проходження служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях врегульовано спеціальними нормативно-правовими актами, які покладають на громадян, які перебувають на такій службі, додаткові обов'язки і відповідальність, встановлюють гарантії військовослужбовцям.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Стаття 27 Закону України «Про оплату праці» встановлює, що порядок обчислення середньої заробітної плати працівника у випадках, передбачених законодавством, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Загальних положень Порядку № 100 встановлено, що цей Порядок обчислення середньої заробітної плати застосовується у випадках: ї) залучення працівників до виконання військових обов'язків.
Частиною 2 пункту 8 Порядку № 100 визначено, що при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці, виходячи з посадового окладу чи мінімальної заробітної плати, середньоденна заробітна плата визначається шляхом ділення суми, розрахованої відповідно до абзацу п'ятого пункту 4 цього Порядку, на число робочих днів за останні два календарні місяці, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов'язана відповідна виплата, згідно з графіком підприємства, установи, організації.
Частина 3 статті 119 КЗпП України вказує, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.
Тобто, на час дії особливого періоду в Україні, на громадянина ОСОБА_1 поширюються гарантії і пільги, в тому числі збереження місця роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Таким чином, суд робить висновок, що обов'язок по сплаті середнього заробітку відносно особи, яка проходить військову службу за контрактом, покладається на КП «КОМУНЕНЕРГО».
Стосовно виплати грошового забезпечення особам, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. З статті 119 КзПП України встановлено, що таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Статтею 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено , що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців. Пунктом 2 статтею 9 цього Закону визначено склад грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види, грошового забезпечення.
Отже, військовослужбовці користуються комплексом гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством. Так, за ОСОБА_1 зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Одночасно, він має право на отримання грошового забезпечення військовослужбовців, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України "Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період" від 09.04.2014 N 111.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що КП «КОМУНЕНЕРГО» було допущено недотримання встановлених законом гарантій щодо виплати середнього заробітку ОСОБА_1 , під час проходження ним військової служби.
Враховуючи вищевикладене, суд вказує, що Постанова про накладення штрафу № ХК28346/ХА570/АВ/П-ХК29631/ХА570/АВ-ЗБ-ФС від 29 жовтня 2021 Управління Держпраці є законною, винесеною в межах повноважень та на підставах, визначених чинним законодавством України, а тому не підлягає скасуванню.
Суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача
Згідно з частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є не обґрунтованими та не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 243, 244, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністритивний позов Комунального підприємства Харківської районної ради "КОМУНЕНЕРГО" (вул. Балашовська, буд. 25,м. Харків,61037, код ЄДРПОУ 39402730) до Головного управління Держпраці у Харківській області (вул. Алчевських, буд. 40,м. Харків, 61002, код ЄДРПОУ 39779919) про визнання протиправною та скасування постанови- залишити без задоволення.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Зінченко А.В.