Ухвала від 07.02.2022 по справі 320/1538/22

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

07 лютого 2022 року м. Київ № 320/1538/22

Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (Управління обслуговування громадян, Відділу обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр), заступника начальника управління обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр) Раченко Катерини про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (Управління обслуговування громадян, Відділу обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр), заступника начальника управління обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр) Раченко Катерини, у якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо не проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення №2/3/1/5766 від 26.10.2021, яка видана Київським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області перерахувати і виплачувати пенсію ОСОБА_1 відповідно до довідки Київського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії за вих.№2/3/1/5766 від 26.10.2021, з урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 01.04.2019.

Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Частиною першою статті 42 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасниками справи є сторони, треті особи.

Згідно з частинами першою та третьою статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

При цьому, суб'єктом владних повноважень є орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п.7 ч. 1 ст.4 КАС України).

Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Частиною першою статті 90 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву.

Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності.

Юридична особа може мати крім повного найменування скорочене найменування.

Відповідно до частини третьої статті 90 Цивільного кодексу України найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру.

У позовній заяві в якості відповідачів вказані Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (Управління обслуговування громадян, Відділу обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр) (ідентифікаційний код 22933548) та заступник начальника управління обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр) Раченко Катерина.

Проте, суд зазначає, що відмова у здійсненні позивачу перерахунку та виплати пенсії була оформлена листом Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області від 29.12.2021 №1000-0209-8/138946, у той час як заступник начальника управління обслуговування військовослужбовців та деяких інших категорій громадян (сервісний центр) Раченко Катерина лише підписала вказаний лист як посадова особа відповідного територіального органу Пенсійного фонду України.

Крім того, відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань під ідентифікаційним кодом 22933548 в реєстрі зареєстроване Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області.

Отже, належним відповідачем у спірних правовідносинах є Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області.

У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити склад учасників справи, з урахуванням вказаних зауважень суду.

Згідно з частинами першою та другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати уточнену позовну заяву (два примірника), з урахуванням вказаних судом зауважень.

3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Дудін С.О.