Рішення від 07.02.2022 по справі 280/7020/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

07 лютого 2022 року о/об 16 год. 15 хв.Справа № 280/7020/21 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Лялько Ю.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до 1.Запорізької обласної державної адміністрації (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.164; код ЄДРПОУ 00022504); 2.Управління стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.164; код ЄДРПОУ 44574751); 3.Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.164; код ЄДРПОУ 20508189)

про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Запорізької обласної державної адміністрації (надалі - відповідач-1), Управління стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації (надалі - відповідач-2), Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації (надалі - відповідач-3), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати п.п.1-4, 6-11, 13-16 розпорядження голови облдержадміністрації від 20.05.2021 за №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів обласної державної адміністрації»; 2) визнати протиправним та скасувати розпорядження голови облдержадміністрації від 05.07.2021 за №140-к «Про звільнення ОСОБА_1 », яким 05.07.2021 було звільнено позивача з посади директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації у зв'язку з його ліквідацією; 3) поновити ОСОБА_1 на посаді директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації; 4) стягнути з Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з дати звільнення і до дня ухвалення судом рішення у справі.

У позовній заяві зазначено наступне. Розпорядженням голови облдержадміністрації від 20.05.2021 за №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів обласної державної адміністрації» (зі змінами) (розпорядження від 20.05.2021 за №343), прийняте рішення про ліквідацію з 01.07.2021 Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації (Департамент). Розпорядженням голови облдержадміністрації від 05.07.2021 за №140-к «Про звільнення ОСОБА_1 » позивача 05.07.2021 звільнено з посади директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації у зв'язку з його ліквідацією. Позивач вважає зазначені розпорядження протиправними та такими, що підлягають скасуванню з наступних підстав. Функції Департаменту, разом із його ліквідацією, мали бути також ліквідовані. Натомість, розпорядженням від 20.05.2021 за №343, одночасно із ліквідацією Департаменту, було прийняте рішення про створення двох нових структур - Управління транспорту та зв'язку та Управління стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації та передачу їм функцій відповідно. Так, згідно із пунктом 3 зазначеного розпорядження, функції Департаменту в сфері промисловості були передані до Управління стратегічних галузей виробництва, в сфері енергетики, енергозбереження та дорожнього господарства - до вже існуючого Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва обласної державної адміністрації, а в сфері транспорту та зв'язку - до Управління транспорту та зв'язку облдержадміністрації. У розпорядженні голови Запорізької облдержадміністрації від 20.05.2021 за №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації» не наведено обґрунтування доцільності відмови держави від виконання завдань та функцій Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації або передачі їх іншим органам виконавчої влади. Натомість передано всі без виключення повноваження та функції Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації утвореним Управлінню транспорту та зв'язку та Управлінню стратегічних галузей виробництва Запорізької облдержадміністрації та діючому Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької облдержадміністрації. Отже, Управління транспорту та зв'язку, Управління стратегічних галузей виробництва та Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької облдержадміністрації є правонаступниками Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації, що спростовує припустимі доводи відповідачів про ліквідацію цієї юридичної особи публічного права без правонаступництва. Вказані обставини підтверджують, що фактично відбулася реорганізація Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації, як юридичної особи публічного права, шляхом поділу повноважень та функцій між Управлінням транспорту та зв'язку, Управлінням стратегічних галузей виробництва та Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької облдержадміністрації, а не його ліквідація. До правонаступників (Управління транспорту та зв'язку, Управлінню стратегічних галузей виробництва та Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької облдержадміністрації) перейшли як функції та повноваження щодо реалізації державної політики у відповідних сферах, що виконувалися Департаментом промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької облдержадміністрації, так і майнові права та обов'язки цієї юридичної особи, що припиняється. Враховуючи викладене, можна констатувати, що держава в особі Запорізької облдержадміністрації не відмовилася від виконання завдань та функцій ліквідованого Департаменту, що свідчить фактично про його реорганізацію та, як висновок, про обрання неправомірного способу припинення юридичної особи. Розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.04.2019 за №59-к «Про призначення ОСОБА_1 » позивача було призначено на посаду директора Департаменту за результатом конкурсу згідно із Законом України «Про державну службу». Розпорядженням голови облдержадміністрації від 05.07.2021 за №140-к «Про звільнення ОСОБА_1 » позивача було звільнено із займаної посади у зв'язку із ліквідацією Департаменту. Позивач вважає, що ліквідацію Департаменту як підставу для звільнення позивача з посади було обрано, хибно розраховуючи на відсутність у суб'єкта призначення обов'язку щодо переведення позивача на іншу роботу. З 13.11.2000 по 05.07.2021 включно позивач перебував у трудових правовідносинах з Департаментом, виконання посадових обов'язків державного службовця позивачем було розпочато з посади головного спеціаліста, а загальний стаж державної служби на момент звільнення складає понад 20 років. Питання про можливість переведення позивача на іншу роботу, зокрема в новостворені структури - Управління стратегічних галузей виробництва та Управління транспорту та зв'язку облдержадміністрації взагалі не розглядалося, будь-які посади із вакантних в структурі облдержадміністрації не пропонувалися. Встановлена законодавством можливість реорганізації державної установи (організації) не виключає, а навпаки зумовлює обов'язок роботодавця (держави) щодо працевлаштування працівників, які попереджаються про наступне звільнення. Тобто, роботодавець зобов'язаний запропонувати усі вакансії, які відповідають зазначеним вимогам, що існують на цьому підприємстві, незалежно від того, в якому структурному підрозділі працював працівник, який вивільнюється. З моменту попередження позивача про звільнення і безпосередньо до самого звільнення, жодної із наявних в облдержадміністрації вакансій позивачу запропоновано не було, чим було порушене гарантоване Конституцією України право на працю. Про наявність вільних вакансій в структурі облдержадміністрації та вибірковий підхід керівництва на право в залишенні на роботі свідчать листи про переведення державних службовців Департаменту до новостворених структур, а також до існуючого Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації. Враховуючи викладене, позивач вважає, що ліквідація Департаменту є не інакшим, як способом боротьби із «небажаними» державними службовцями, яких неможливо звільнити в інший спосіб, та свідчить про грубе порушення норм трудового законодавства та гарантованих Конституцією прав. В практиці облдержадміністрації ліквідація її структурного підрозділу вже не вперше виступає як спосіб приховання безпідставного звільнення державних службовців.

Представник позивача підтримав позовну заяву.

Представником відповідачів-1,3 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 05.07.2021 за №140-к ОСОБА_1 було звільнено з 05.07.2021 з посади директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації відповідно до ч.1-1 ст.87 Закону України «Про державну службу» в зв'язку з ліквідацією Департаменту. Департамент було ліквідовано розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2021 за №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів обласної державної адміністрації». Обидва розпорядження прийняті в межах повноважень голови обласної державної адміністрації, є законними і правомірними. Приймаючи рішення про ліквідацію Департаменту як юридичної особи публічного права і про передачу частини його функцій Департаменту житлово-комунального господарства, а частини - двом новоствореним структурним підрозділам облдержадміністрації без статусу юридичної особи публічного права, голова облдержадміністрації виходив з того, що для виконання функцій, які виконував департамент, не потрібно утримання штату працівників, які не займаються безпосередньо роботою з забезпечення виконання функцій держави - бухгалтерія, кадрова служба тощо, і скоротивши ці посади за рахунок ліквідації статусу юридичної особи публічного права, вдасться оптимізувати роботу облдержадміністрації в заданих напрямках та досягнути економії бюджетних коштів. Законодавцем чітко визначено, що питання створення та ліквідації структурних підрозділів обласної державної адміністрації, а також обрання їх виду та статусу (юридична особа публічного права чи ні) відноситься до власних владних (дискреційних) повноважень голови державної адміністрації. Намагаючись переконати суд в тому, що голова облдержадміністрації не мав права ліквідовувати Департамент як юридичну особу публічного права оскільки функції Департаменту облдержадміністрація не покинула виконувати, позивач намагається втрутитися в здійснення головою облдержадміністрації власних владних (дискреційних) повноважень, що є неприпустимим. Закон містить обов'язок для суб'єкта призначення запропонувати інше місце роботи робітнику (в даному випадку - позивачу) виключно у випадку звільнення згідно п.1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу», тобто у випадку скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізації державного органу. При звільненні згідно п.1-1 ст.87 Закону України «Про державну службу», такого обов'язку у суб'єкта призначення законодавчо не встановлено. Відносини щодо звільнення згідно п.1 та 1-1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» повністю врегульовані ст.87 Закону, зокрема ч.3 цієї статті, з огляду на що спроби позивача розповсюдити на правовідносини щодо його звільнення норми Кодексу законів про працю є безпідставними та необґрунтованими. З 06.03.2021 порядок вивільнення працівників за п.1-1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» чітко регламентований ч.3 ст.87 Закону України «Про державну службу», і не містить обов'язку суб'єкта призначення пропонувати при звільнені у зв'язку із ліквідацією інші посади. Єдиним обов'язком, який законодавець ставить перед суб'єктом призначення при звільненні працівника за п.1-1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу», є попередження працівника про наступне вивільнення не менш ніж за місяць. Позивача було ознайомлено з попередженням 21.05.2021, жодних застережень чи зауважень при підписанні попередження, зокрема про незгоду зі звільненням без запропонування іншого місця роботи, позивачем не висловлено. Позивач, здебільшого, обґрунтовує свої вимоги щодо поновлення на роботі тим, що на його думку, мала місце не ліквідація, а реорганізація Департаменту, тому в обґрунтуванні позовних вимог він змішує і ототожнює ці підстави. Разом з тим, той факт, що мала місце саме реорганізація, а не ліквідація, позивачем не доведено. Таким чином, позивач ґрунтує свої позовні вимоги на припущеннях. Також, позивач вдається до припущень, стверджуючи, що ліквідація Департаменту здійснена з метою, начебто, неправомірного вивільнення працівників.

Представник відповідачів-1,3 проти позовної заяви заперечував.

Представником відповідача-2 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 05.07.2021 за №140-к ОСОБА_1 було звільнено з 05.07.2021 з посади директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації відповідно до ч.1-1 ст.87 Закону України «Про державну службу», ч.4 ст.87, 89 Закону України «Про державну службу» зі мінами та доповненнями, розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2021 за №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів обласної державної адміністрації» у зв'язку з ліквідацією Департаменту. Розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2021 за №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів обласної державної адміністрації» Департамент було ліквідовано. Обидва розпорядження прийняті в межах повноважень голови обласної державної адміністрації, є законними і правомірними, виходячи з наступного. Приймаючи рішення про ліквідацію Департаменту як юридичної особи публічного права і про передачу частини його функцій Департаменту житлово-комунального господарства, а частини - двом новоствореним структурним підрозділам облдержадміністрації без статусу юридичної особи публічного права, голова облдержадміністрації виходив з того, що для виконання функцій, які виконував департамент, не потрібно утримання штату працівників, які не займаються безпосередньо роботою з забезпечення виконання функцій держави - бухгалтерія, кадрова служба тощо, і скоротивши ці посади за рахунок ліквідації статусу юридичної особи публічного права, вдасться оптимізувати роботу облдержадміністрації в заданих напрямках та досягнути економії бюджетних коштів. Законодавцем чітко визначено, що питання створення та ліквідації структурних підрозділів обласної державної адміністрації, а також обрання їх виду та статусу (юридична особа публічного права чи ні) відноситься до власних владних (дискреційних) повноважень голови обласної державної адміністрації. Комплекс завдань не є тотожним в ліквідованого Департаменту з новоствореним Управлінням стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації. У зв'язку з наведеним, зазначаємо, що позиція позивача є необгрунтованою, суперечить нормам та фактам, що є неприпустимим. Позивач жодним чином не наділений повноваженнями втручатися в здійснення дискреційних повноважень облдержадміністрації, впливати на прийняття рішення голови облдержадміністрації, надавати оцінку доцільності вирішення питань, віднесених до повноважень облдержадміністрації. Ліквідація певного виду структурного підрозділу як Департамент, не має наслідком відмови облдержадміністрації від здійснення частини повноважень, що віднесені до компетенції облдержадміністрації, не встановлює обмеження щодо створення інших видів структурних підрозділів в межах та у складі облдержадміністрації. З 06.03.2021, з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення проведення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань державної служби» від 23.02.2021 за №1285-ІХ, ч.3 ст.87 Закону України «Про державну службу» містить інший порядок дій, який відмежовує звільнення за п.1 ч.1 ст.87 Закону від звільнення за п.1-1 ч.1 ст.87 Закону. Таким чином, з 06.03.2021 порядок вивільнення працівників за п.1-1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» чітко регламентований ч.3 ст.87 Закону України «Про державну службу», і не містить обов'язку суб'єкта призначення пропонувати при звільнені у зв'язку із ліквідацією інші посади. Єдиним обов'язком, який законодавець ставить перед суб'єктом призначення при звільненні працівника за п.1-1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу», є попередження працівника про наступне вивільнення не менш ніж за місяць. Управління стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації є новоствореним окремим структурним підрозділом, жодних трудових та будь-яких інших відносин з ОСОБА_1 не мало та не має. Рішення щодо ліквідації Департаменту Управлінням стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації не приймалося та в процедурі звільнення ОСОБА_1 . Управління стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації участі не брало. Також, з огляду на це, залучення Управління стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації до участі у справі як другого відповідача є недоцільним.

Представник відповідача-3 проти позовної заяви заперечував.

Ухвалою судді від 16.08.2021 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено підготовче судове засідання на 06.09.2021 за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 06.09.2021 відкладено розгляд справи на 11.10.2021.

Ухвалою суду від 11.10.2021 продовжено підготовче провадження та відкладено розгляд справи на 15.11.2021.

Ухвалами суду від 15.11.2021 залучено до участі у справі як другого відповідача Управління стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації та призначено підготовче судове засідання на 13.12.2021.

Ухвалою суду від 13.12.2021 продовжено підготовче провадження та відкладено розгляд справи на 17.01.2022.

Ухвалою суду від 17.01.2022 закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті на 07.02.2022.

Вислухавши пояснення представників учасників справи, розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

У Розпорядженні голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2021 за №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації» зазначено: «… Керуючись статтями 5 і 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтею 6 Закону України «Про державну службу», постановами Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 №91 «Про деякі питання діяльності місцевих державних адміністрацій», від 18.04.2012 №606 «Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій», від 12.03.2005 №179 «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій», зі змінами, з метою оптимізації структури та граничної штатної чисельності окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, ЗОБОВ'ЯЗУЮ: 1.Утворити з 01.07.2021 Управління транспорту та зв'язку Запорізької обласної державної адміністрації як самостійний структурний підрозділ Запорізької обласної державної адміністрації без статусу юридичної особи публічного права. Встановити з 01.07.2021 граничну чисельність працівників Управління транспорту та зв'язку Запорізької обласної державної адміністрації у кількості 18 штатних одиниць. Встановити, що Управлінням транспорту та зв'язку Запорізької обласної державної адміністрації здійснюються функції щодо забезпечення реалізації державної політики, у тому числі інвестиційної та інноваційної, у галузях транспорту (авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту), зв'язку, забезпечення організації та вдосконалення пасажирських перевезень у межах області, підвищення якості надання послуг транспорту і зв'язку, реалізації єдиної державної політики у сфері функціонування ринків нафти та нафтопродуктів. 2.Утворити з 01.07.2021 Управління промисловості Запорізької обласної державної адміністрації як самостійний структурний підрозділ Запорізької обласної державної адміністрації без статусу юридичної особи публічного права. Встановити з 01.07.2021 граничну чисельність працівників Управління промисловості Запорізької обласної державної адміністрації у кількості 15 штатних одиниць. Встановити, що Управлінням промисловості Запорізької обласної державної адміністрації здійснюються функції щодо забезпечення реалізації державної політики у промисловості області, у тому числі інвестиційної, інноваційної, у сфері користування надрами та здійснення операцій з металобрухтом, проведення організаційних заходів щодо підвищення ефективності діяльності підприємств промисловості. 3.Припинити шляхом ліквідації з 01.07.2021 юридичну особу публічного права - Департамент промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації, функції якого з питань: забезпечення реалізації державної політики у галузях транспорту (авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту), зв'язку, забезпечення організації пасажирських перевезень у межах області, реалізації єдиної державної політики у сфері функціонування ринків нафти та нафтопродуктів передаються до Управління транспорту та зв'язку Запорізької обласної державної адміністрації; забезпечення реалізації державної політики у промисловості області передаються до Управління промисловості Запорізької обласної державної адміністрації; забезпечення реалізації державної політики у галузі дорожнього господарства, в тому числі функції головного розпорядника коштів на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури, у паливно-енергетичному комплексі (за винятком сфери функціонування ринків нафти та нафтопродуктів) та у сфері енергозбереження передаються до Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної державної адміністрації. 4.Встановити, що Департамент житлово-комунального господарства та будівництва обласної державної адміністрації в межах повноважень здійснює функції щодо: забезпечення реалізації державної політики, у тому числі інвестиційної та інноваційної, у галузі дорожнього господарства, в тому числі функції головного розпорядника коштів на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури; забезпечення реалізації державної політики у паливно-енергетичному комплексі (за винятком сфери функціонування ринків нафти та нафтопродуктів) та у сфері енергозбереження, у тому числі здійснення організаційних заходів щодо ефективності діяльності підприємств паливно-енергетичного комплексу та підвищення енергоефективності; координації роботи державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області». 5.Скоротити з 01.07.2021 граничну штатну чисельність таких структурних підрозділів обласної державної адміністрації: 1) Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації на 27 одиниць; 2) Служби у справах дітей обласної державної адміністрації на 4 одиниці. 6.Збільшити з 01.07.2021 граничну штатну чисельність Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва обласної державної адміністрації на 13 одиниць. 7.Скоротити з 01.07.2021 посаду директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації. 8.Ввести з 01.07.2021 посади: начальника Управління транспорту та зв'язку Запорізької обласної державної адміністрації; начальника Управління промисловості Запорізької обласної державної адміністрації. 9.Затвердити перелік структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації, граничну штатну чисельність їх працівників, максимальну кількість управлінь і відділів у їх структурі та чисельність заступників керівників структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації, що додаються до цього розпорядження, які вводяться з 01.07.2021. 10.Заступника голови обласної державної адміністрації Едуарда Брутмана до 10.06.2021 внести на затвердження пропозиції щодо персонального складу комісії з ліквідації Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації. 11.Директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації Марину Барановську до 31.05.2021 забезпечити попередження державних службовців Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації про наступне звільнення на підставі пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» у зв'язку з ліквідацією державного органу - Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації. 12.Директора Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації ОСОБА_2 та начальника Служби у справах дітей обласної державної адміністрації ОСОБА_3 до 31.05.2021 забезпечити попередження державних службовців Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації та Служби у справах дітей обласної державної адміністрації відповідно про наступне звільнення на підставі пункту 1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу» та пропонування державним службовцям іншої рівнозначної посади державної служби або, як виняток, нижчої посади державної служби відповідно до професійної підготовки та професійних компетентностей згідно з частиною третьою статті 87 Закону України «Про державну службу». 13.Директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва обласної державної адміністрації ОСОБА_4 до 10.06.2021 забезпечити підготовку проєктів розпоряджень голови обласної державної адміністрації про затвердження у новій редакції положення про Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної державної адміністрації та статуту державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області». 14.Керівника апарату обласної державної адміністрації Зінаїду Бойко до 10.06.2021 забезпечити підготовку проєктів розпоряджень голови обласної державної адміністрації про затвердження положень про Управління транспорту та зв'язку Запорізької обласної державної адміністрації, Управління промисловості Запорізької обласної державної адміністрації та внесення в установленому порядку на затвердження пропозицій щодо структури, штатного розпису та кошторису видатків Управління транспорту та зв'язку Запорізької обласної державної адміністрації, Управління промисловості Запорізької обласної державної адміністрації. 15.Керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, зазначених у пунктах 5-6 цього розпорядження, внести до 10.06.2021 відповідні зміни до структури та штатних розписів відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації. 16.Департамент фінансів обласної державної адміністрації при визначенні обсягів фондів оплати праці працівників і видатків на утримання структурних підрозділів облдержадміністрації врахувати зміни, зазначені в пунктах 1-9 цього розпорядження. 17.Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на керівника апарату обласної державної адміністрації Зінаїду Бойко. …».

Судом досліджено: «Перелік структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації, гранична штатна чисельність їх працівників, максимальна кількість управлінь і відділів у їх структурі, які вводяться з 01.07.2021», затверджений Розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2021 за №343; «Чисельність заступників керівників структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації, які вводяться з 01.07.2021», затверджену Розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2021 за №343.

У Розпорядженні голови Запорізької обласної державної адміністрації від 17.06.2021 за №404 «Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20.05.2021 №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації»» зазначено: «… Керуючись статтями 5 і 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статтею 6 Закону України «Про державну службу», постановами Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 №91 «Про деякі питання діяльності місцевих державних адміністрацій», від 18.04.2012 №606 «Про затвердження рекомендаційних переліків структурних підрозділів обласної, Київської та Севастопольської міської, районної, районної в мм. Києві та Севастополі державних адміністрацій», від 12.03.2005 №179 «Про упорядкування структури апарату центральних органів виконавчої влади, їх територіальних підрозділів та місцевих державних адміністрацій», зі змінами, з метою оптимізації граничної штатної чисельності окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, зі змінами, ЗОБОВ'ЯЗУЮ: 1.Внести зміни до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20.05.2021 №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації»: 1) замінити слова «Управління промисловості Запорізької обласної державної адміністрації» на слова «Управління стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації» по тексту розпорядження в усіх відмінках; 2) пункт 5 викласти в такій редакції: «5.Скоротити з 01.07.2021 граничну штатну чисельність таких структурних підрозділів обласної державної адміністрації: 1) Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації на 27 одиниць; 2) Департаменту фінансів обласної державної адміністрації на 2 одиниці; 3) Служби у справах дітей обласної державної адміністрації на 2 одиниці.». 2.Затвердити перелік структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації, граничну штатну чисельність їх працівників, максимальну кількість управлінь і відділів у їх структурі та чисельність заступників керівників структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації, які вводяться з 01.07.2021, в новій редакції, що додаються до цього розпорядження. 3.Департамент фінансів обласної державної адміністрації при визначенні обсягів фондів оплати праці працівників і видатків на утримання структурних підрозділів облдержадміністрації врахувати зміни, зазначені в пунктах 1-2 цього розпорядження. 4.Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на керівника апарату обласної державної адміністрації Зінаїду Бойко. …».

Судом досліджено: «Перелік структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації, гранична штатна чисельність їх працівників, максимальна кількість управлінь і відділів у їх структурі, які вводяться з 01.07.2021», затверджений Розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2021 за №343; «Чисельність заступників керівників структурних підрозділів Запорізької обласної державної адміністрації, які вводяться з 01.07.2021», затверджену Розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 17.06.2021 за №404.

У Розпорядженні голови Запорізької обласної державної адміністрації від 05.07.2021 за №140-к «Про звільнення ОСОБА_1 » зазначено: «… Відповідно до статті 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», пункту 1-1 частини першої статті 87, частини четвертої статті 87, статті 89 Закону України «Про державну службу», зі змінами та доповненнями, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20.05.2021 №342 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації», зі змінами, ЗОБОВ'ЯЗУЮ: 1.ЗВІЛЬНИТИ ОСОБА_5 05 липня 2021 року з посади директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації, у зв'язку ліквідацією державного органу - Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації. Підстава: попередження ОСОБА_1 про наступне вивільнення від 21.05.2021, листи-погодження Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України від 24.06.2021 №20/1.2-13.4/2962, Міністерств енергетики України від 23.06.2021 №26/1.3-22.2-9720, Міністерства економіки України від 22.06.2021 №2202-14/33071-06, Міністерства інфраструктури України від 02.07.2021 №8136/10/10-21, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України від 29.06.2021 №47-02/09/5-21. 2.Голову комісії з питань ліквідації Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації провести кінцевий розрахунок із ОСОБА_1 та виплатити вихідну допомогу у розмірі двох середньомісячних заробітних плат. 3. ОСОБА_1 передати 05 липня 2021 року справи і довірене, у зв'язку з виконанням посадових обов'язків, мийно уповноваженій особі - голові комісії з питань ліквідації Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації. …».

З Попередженням про наступне вивільнення ОСОБА_1 під підпис ознайомилась 21.05.2021 (а.с.138).

За інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 23.11.2021 вчинено державну реєстрацію припинення юридичної особи - Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації в результаті її ліквідації.

При цьому, представник позивача у судовому засіданні просив не здійснювати правонаступництво Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації та підтримав до нього позовні вимоги.

Судом досліджено: Трудову книжку НОМЕР_1 ОСОБА_1 (а.с.13-19); лист Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України від 24.06.2021 за №20/1.2-13.4/2962 «Про погодження звільнення ОСОБА_1 » на адресу Запорізької обласної державної адміністрації (а.с.139); лист Міністерства енергетики України від 23.06.2021 за №26/1.3-22.2-9720 «Про погодження звільнення ОСОБА_6 » на адресу Запорізької обласної державної адміністрації (а.с.140); лист Міністерства економіки України «Щодо кадрових питань» на адресу Запорізької обласної державної адміністрації щодо погодження звільнення ОСОБА_1 (а.с.141); лист Міністерства інфраструктури України від 02.07.2021 за №8136/10/10-21 на адресу Запорізької обласної державної адміністрації щодо погодження звільнення ОСОБА_1 (а.с.142); лист Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України від 29.06.2021 за №47-02/09/5-21 на адресу Запорізької обласної державної адміністрації щодо погодження звільнення ОСОБА_1 (а.с.143); Розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 30.06.2021 за №428 «Про заходи щодо ліквідації Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації» (а.с.144-145); Довідку Запорізької обласної державної адміністрації від 30.06.2021 за №569/05 щодо заробітної плати ОСОБА_1 (а.с.20); Довідку Запорізької обласної державної адміністрації від 15.09.2021 за №39 щодо заробітної плати ОСОБА_1 (а.с.182-183); інші матеріали справи.

При вирішенні спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.

У ст.5 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» зазначено: «Склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій. У межах бюджетних асигнувань, виділених на утримання відповідних місцевих державних адміністрацій, а також з урахуванням вимог статті 18 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", їх голови визначають структуру місцевих державних адміністрацій. Типове положення про структурні підрозділи місцевої державної адміністрації та рекомендаційний перелік її структурних підрозділів затверджуються Кабінетом Міністрів України».

У ст.6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» зазначено: «На виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень, голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази. Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами. …».

Згідно з п.3 ч.1 ст.39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрацій: призначають на посади та звільняють з посад своїх заступників, керівників структурних підрозділів відповідно до статей 10 та 11 цього Закону.

У ст.11 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» зазначено: «Керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій очолюють відповідні підрозділи і несуть персональну відповідальність перед головами відповідних державних адміністрацій за виконання покладених на ці підрозділи завдань. Керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду та звільняються з посади головами відповідних державних адміністрацій за погодженням з органами виконавчої влади вищого рівня в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Керівники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій зі статусом юридичних осіб публічного права здійснюють визначені Законом України "Про державну службу" повноваження керівника державної служби у цих структурних підрозділах».

Як зазначено у п.4 ч.1 ст.83 Закону України «Про державну службу», державна служба припиняється: за ініціативою суб'єкта призначення (стаття 87 цього Закону).

Відповідно до ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» підставами для припинення державної служби за ініціативою суб'єкта призначення є: 1) скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу; 1-1) ліквідація державного органу; (…).

У ст.5 Закону України «Про державну службу» зазначено: «1.Правове регулювання державної служби здійснюється Конституцією України, цим та іншими законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, постановами Верховної Ради України, указами Президента України, актами Кабінету Міністрів України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби. 2.Відносини, що виникають у зв'язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби, регулюються цим Законом, якщо інше не передбачено законом. 3.Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом. …».

Згідно з ч.3 ст.87 Закону України «Про державну службу» суб'єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів. Одночасно з попередженням про звільнення на підставі пункту 1 частини першої цієї статті суб'єкт призначення або керівник державної служби пропонує державному службовцю іншу рівнозначну посаду державної служби або, як виняток, нижчу посаду державної служби відповідно до професійної підготовки та професійних компетентностей. При цьому враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством про працю. Державний службовець звільняється на підставі пункту 1 частини першої цієї статті у разі, коли відсутня можливість запропонувати відповідні посади, а також у разі його відмови від переведення на запропоновану посаду.

Відповідно до ч.6 ст.49-2 Кодексу законів про працю України (надалі - КЗпП України) вивільнення працівників, які мають статус державних службовців відповідно до Закону України "Про державну службу", здійснюється у порядку, визначеному цією статтею, з урахуванням таких особливостей: про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за 30 календарних днів; у разі вивільнення працівників на підставі пункту 1 частини першої статті 40 цього Кодексу не застосовуються положення частини другої статті 40 цього Кодексу та положення частини другої цієї статті; не пізніше ніж за 30 календарних днів до запланованих звільнень первинним профспілковим організаціям надається інформація щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також проводяться консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом'якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.

Як зазначено у ч.5 ст.241-1 КЗпП України, коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк. Якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день.

У Роз'ясненні Національного агентства України з питань державної служби від 20.02.2020 за №86р/з «Щодо процедури вивільнення державних службовців у зв'язку з припиненням державної служби за ініціативою суб'єкта призначення (стаття 87 Закону України «Про державну службу»)» зазначено, зокрема: «… Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 13 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон) НАДС роз'яснює. Стаття 87 Закону визначає підстави для припинення державної служби за ініціативою суб'єкта призначення, зокрема, такими підставами відповідно до пунктів 1 та 1-1 частини першої є: - скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу; - ліквідація державного органу. … Відповідно до частини третьої статті 5 Закону дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом. Процедура звільнення державних службовців у зв'язку з припиненням державної служби за ініціативою суб'єкта призначення наразі врегульована положеннями Закону. Отже, при звільненні державних службовців у зв'язку з припиненням державної служби за ініціативою суб'єкта призначення, зокрема, відповідно до пункту 1 чи пункту 1-1 частини першої статті 87 Закону, положення статті 49-2 Кодексу законів про працю України не застосовуються. …».

Згідно з п.1 «Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації», затвердженого 26.09.2012 постановою Кабінету Міністрів України №887 (надалі - «Типове положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації») структурний підрозділ місцевої держадміністрації (далі - структурний підрозділ) утворюється головою місцевої держадміністрації, входить до її складу і в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує виконання покладених на цей підрозділ завдань.

Відповідно до п.4 «Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації» вид структурного підрозділу (департамент, управління, відділ, сектор, інший структурний підрозділ, передбачений законом) та його статус як юридичної особи публічного права визначаються головою місцевої держадміністрації.

Як зазначено у п.9 «Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації», структурний підрозділ із статусом юридичної особи публічного права очолює керівник, який призначається на посаду і звільняється з посади головою місцевої держадміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з органом виконавчої влади вищого рівня. Структурний підрозділ без статусу юридичної особи публічного права очолює керівник, який призначається на посаду і звільняється з посади керівником апарату місцевої держадміністрації згідно із законодавством про державну службу за погодженням з органом виконавчої влади вищого рівня.

Позивачем не спростовано твердження відповідачів-1,2,3 наведені у відзивах на позовну заяву - «… Приймаючи рішення про ліквідацію Департаменту як юридичної особи публічного права і про передачу частини його функцій Департаменту житлово- комунального господарства, а частини - двом новоствореним структурним підрозділам облдержадміністрації без статусу юридичної особи публічного права, голова облдержадміністрації виходив з того, що для виконання функцій, які виконував департамент, не потрібно утримання штату працівників, які не займаються безпосередньо роботою з забезпечення виконання функцій держави - бухгалтерія, кадрова служба тощо, і скоротивши ці посади за рахунок ліквідації статусу юридичної особи публічного права, вдасться оптимізувати роботу облдержадміністрації в заданих напрямках та досягнути економії бюджетних коштів. …».

Суд погоджуються з твердженням відповідачів-1,2,3 наведених у відзивах на позовну заяву - «… законодавцем чітко визначено, що питання створення та ліквідації структурних підрозділів обласної державної адміністрації, а також обрання їх виду та статусу (юридична особа публічного права чи ні) відноситься до власних владних (дискреційних) повноважень голови державної адміністрації. …».

З огляду на наведене, суд вважає Розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2021 за №343 «Про зміну структури та штатної чисельності структурних підрозділів облдержадміністрації» в оскаржуваній частині правомірним та таким, що не підлягає частковому скасуванню.

Позивачем не доведено не дотримання при його звільненні приписів ст.11 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», п.9 «Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації» щодо погодження звільнення.

Враховуючи наведені норми права та обставини справи, суд вважає, що позивача обґрунтовано звільнено, зокрема, на підставі п.1-1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» - у зв'язку з ліквідацією державного органу (Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації).

Згідно з Роз'ясненнями Національного агентства України з питань державної служби від 20.02.2020 за №86р/з «Щодо процедури вивільнення державних службовців у зв'язку з припиненням державної служби за ініціативою суб'єкта призначення (стаття 87 Закону України «Про державну службу»)» до спірних правовідносин не можуть бути застосовані положення ст.49-2 КЗпП України.

Приписи ч.3 ст.87 Закону України «Про державну службу» не передбачають при звільненні державного службовця на підставі п.1-1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» обов'язку суб'єкта призначення або керівника державної служби пропонувати державному службовцю іншу рівнозначну посаду державної служби або, як виняток, нижчу посаду державної служби відповідно до професійної підготовки та професійних компетентностей, врахування переважного права на залишення на роботі, передбаченого законодавством про працю.

Також, приписи ч.3 ст.87 Закону України «Про державну службу» не передбачають при звільненні державного службовця на підставі п.1-1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» права суб'єкта призначення або керівника державної служби звільнити державного службовця у разі, коли відсутня можливість запропонувати рівнозначну посаду державної служби або, як виняток, нижчу посаду державної служби відповідно до професійної підготовки та професійних компетентностей, а також у разі його відмови від переведення на запропоновану посаду.

Позивача про наступне звільнення на підставі п.1-1 ч.1 ст.87 Закону України «Про державну службу» було попереджено у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів, що свідчить про дотримання суб'єкт призначення вимоги ч.3 ст.87 Закону України «Про державну службу».

Згідно з ч.3 ст.87 Закону України «Про державну службу» суб'єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів.

Таким чином, Розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 05.07.2021 за №140-к «Про звільнення ОСОБА_1 » не є протиправним та не підлягає скасуванню.

Звідси, відсутні підстави для поновлення позивача на посаді директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації та стягнення з Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації на користь середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з дати звільнення і до дня ухвалення судом рішення у справі.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки у задоволенні позовної заяви має бути відмовлено, то, відповідно, має бути відмовлено й у стягненні на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єктів владних повноважень (відповідачів-1,2,3) судових витрат.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до 1.Запорізької обласної державної адміністрації (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.164; код ЄДРПОУ 00022504); 2.Управління стратегічних галузей виробництва Запорізької обласної державної адміністрації (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.164; код ЄДРПОУ 44574751); 3.Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької обласної державної адміністрації (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.164; код ЄДРПОУ 20508189) про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - відмовити у повному обсязі.

У стягненні на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єктів владних повноважень (відповідачів-1,2,3) судових витрат - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Рішення виготовлено у повному обсязі 08.02.2022.

Суддя О.О. Прасов