07 лютого 2022 рокум. Ужгород№ 260/7056/21
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ващиліна Р.О., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження клопотання позивача про виклик свідка в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Департамент соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Департамент соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації, в якому просить: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Закарпатської обласної державної адміністрації, викладене в протоколі засідання №39 від 22.10.2021, про відмову ОСОБА_1 у встановленні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії та видачі посвідчення встановленого взірця; 2) зобов'язати Регіональну комісію з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Закарпатської обласної державної адміністрації прийняти нове рішення, яким встановити ОСОБА_1 статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії та видати посвідчення встановленого взірця.
В позовній заяві позивач заявила клопотання про виклик в якості свідка ОСОБА_2 . При цьому в обґрунтування заявленого клопотання зазначає, що така особа може підтвердити те, що під час відрядження в травні 1986 року до Поліського району Київської області вона працювала в селах Володимирівка, Жовтневе і Тараси, які відносяться до зони відчуження.
Розглянувши дане клопотання позивача, суд зазначає наступне.
Доказами в адміністративному судочинстві, в розумінні ст. 72 КАС України, є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами:
1) письмовими, речовими і електронними доказами;
2) висновками експертів;
3) показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до ч. 2 ст. 74 КАС України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Предметом даного адміністративного спору є рішення Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Закарпатської обласної державної адміністрації про відмову ОСОБА_1 у встановленні статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії та видачі посвідчення встановленого взірця.
Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 (далі - Порядок).
Так, п. 11 Порядку встановлено, що посвідчення видаються уповноваженими органами за зареєстрованим або фактичним місцем проживання особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, утворених уповноваженими органами. Окрім того, зазначеним пунктом встановлено вичерпний перелік документів, на підставі яких приймається рішення про видачу зазначеного посвідчення.
Поряд з цим, можливість прийняття рішення про видачу такого посвідчення на підставі показів свідків таким переліком не передбачена.
З огляду на зазначене суд вважає, що покази свідка не можуть вважатися належним та допустимим в розумінні КАС України доказом, який містить інформацію щодо предмета доказування.
З огляду на вищенаведене суд вважає, що у задоволення клопотання позивача про виклик свідка слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 72, 73, 74, 166 КАС України, суд -
1. У задоволенні клопотання позивача про виклик свідка в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатської обласної державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Департамент соціального захисту населення Закарпатської обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними і зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 256 КАС України. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.О. Ващилін