Рішення від 08.02.2022 по справі 140/14176/21

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2022 року ЛуцькСправа № 140/14176/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення відділення №2 (смт. Ратне) Ковельської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулася в суд з позовом до Управління соціального захисту населення відділення №2 (смт. Ратне) Ковельської районної державної адміністрації (далі - відповідач) про визнання протиправними дії щодо відмови у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї; зобов'язати відповідача призначити та виплатити державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї відповідно до вимог Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 у №250 за зверненням позивача (повідомлення від 14.12.2020 №2848/05/2-20).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Волинського окружного-адміністративного суду від 11.05.2021 року у справі №140/2167/21 визнано протиправним та скасовано рішення Управління соціального захисту населення Ратнівської районної державної адміністрації про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї (повідомлення від 14.12.2020 №2848/05/2-20). Позивач вказує, що звернулась до відповідача з заявою про повторний розгляд її звернення щодо призначення державної соціальної допомоги, оскільки попереднє рішення скасовано, а нове не приймалось. Однак 20.10.2021 представник відповідача вручив позивачу нове рішення про відмову у призначенні соціальної допомоги, датоване 24.06.2021, залишивши попереднє рішення про відмову про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, яке скасоване рішенням суду, без змін, будь-якої іншої вмотивованої причини у відмові в призначенні допомоги не вказали. Позивач вважає такі дії відповідача протиправними у зв'язку з тим, що її сім'я відмовилася від отримання реєстраційних номерів облікових карток платників податків через релігійні переконання, з огляду на що просить позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 29.11.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

У відзиві на позовну заяву відповідач позовних вимог не визнав, посилаючись на те, що позивач 05.05.2021 звернулася за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Однак, подаючи заяву про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, позивач до декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики, внесла не в повному обсязі всі відомості про членів своєї сім'ї - відсутня інформація щодо РНОКПП заявниці та членів сім'ї. Зазначає, що звернення ОСОБА_1 від 05.05.2021 не розглянуте відповідно до пункту 5 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, через відсутність інформації щодо РНОКПП на дітей, про що заявницю повідомлено (повідомлення №2264 від 07.07.2021). Таким чином, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, сім'ї позивачки не призначена управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації згідно з положеннями пункту 5 вищевказаного Порядку у відповідності до положень статті 4 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям». Просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи позову, суд встановив такі обставини.

11.11.2020 позивач ОСОБА_1 звернулася до Управління соціального захисту населення Ратнівської райдержадміністрації із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям разом із декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Рішенням Управління соціального захисту населення Ратнівської райдержадміністрації від 14.12.2020 у наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1 відмовлено у зв'язку з відсутністю повного пакету документів, а саме у зв'язку з відсутністю РНОКПП та паспортів у дітей, які досягли 14-річного віку, про що позивачу надіслано повідомлення № 2848/05/2-20.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 11.05.2021 року у справі №140/2167/21 позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Ратнівської райдержадміністрації задоволено повністю, визнано протиправним та скасовано рішення Управління соціального захисту населення Ратнівської райдержадміністрації про відмову ОСОБА_1 в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї.

Управління соціального захисту населення відділення №2 (смт. Ратне) Ковельської райдержадміністрації повторно розглянуло заяву позивача та рішенням від 24.06.2021 №2232 рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за № 2848/05/2-20 від 1412.2020 залишило без змін.

Не погоджуючись із такими діями відповідача, позивач звернулась із даним позовом до суду

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України від 01.06.2000 №1768-ІІІ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» (далі - Закон №1768-ІІІ) спрямований на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму, шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним верствам населення.

Згідно зі статтею 1 Закону №1768-ІІІ державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї; малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім'ї.

Відповідно до статті 3 Закону №1768-ІІІ право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.

Відповідно до статті 4 Закону №1768-ІІІ призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем проживання уповноваженого представника сім'ї.

Порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги згідно із цим Законом, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

На підставі статті 4 Закону №1768-ІІІ Кабінет Міністрів України постановою від 24.02.2003 № 250 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632) затвердив Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (далі - Порядок № 250, в редакції чинній на момент звернення позивача про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї).

Відповідно до пункту 2 Порядку № 250 державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім'ї. Державна соціальна допомога призначається на шість місяців з місяця звернення за її призначенням.

За приписами пункту 3 Порядку № 250 призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї.

Пунктом 5 Порядку № 250 передбачено, що для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім'ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає такі документи: заяву, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики; декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація); довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру; довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (за наявності). Інформація про склад малозабезпеченої сім'ї заявника зазначається в декларації. Якщо заявник вже отримує будь-який із видів державної допомоги, які призначаються органами соціального захисту населення, відомості про розмір допомоги враховуються цим органом без необхідності її декларування.

Заява та декларація вважаються такими, що не подані, у разі внесення не у повному обсязі відомостей про членів малозабезпеченої сім'ї (прізвище, ім'я та по батькові, сімейний стан, число, місяць і рік народження, серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України чи іншого документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Відповідно до пункту 20 Порядку № 250 державна соціальна допомога призначається з місяця звернення за нею, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. Якщо до заяви не додано всіх необхідних документів, орган соціального захисту населення повідомляє уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї про те, які документи у місячний строк потрібно подати додатково. Орган соціального захисту населення інформує уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про прийняття документів із зазначенням дати їх прийняття, а також документів, які необхідно у місячний строк подати додатково (шляхом надання/надсилання йому повідомлення у паперовому або електронному вигляді (за наявності електронної пошти). Якщо протягом 30 календарних днів після отримання повідомлення про необхідність виправлення помилки уповноважений представник малозабезпеченої сім'ї не виправив її та/або не подав документи, передбачені пунктом 5 цього Порядку, орган соціального захисту населення приймає рішення про відмову у призначенні державної соціальної допомоги, про що інформує уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї в порядку, встановленому абзацом другим пункту 21 цього Порядку.

Згідно із пунктом 21 Порядку № 250 рішення про призначення державної соціальної допомоги або про відмову в її призначенні приймається органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви і надсилається наступного дня після його прийняття уповноваженому представнику малозабезпеченої сім'ї. У разі прийняття рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги орган соціального захисту населення інформує про це уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї із зазначенням підстав для відмови та порядку оскарження рішення (з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис). Рішення органу соціального захисту населення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її призначенні може бути оскаржено заявником в органі виконавчої влади вищого рівня або в суді.

Як встановлено в ході розгляду даної справи, за результатами розгляду заяви позивача від 11.11.2020 Управлінням соціального захисту населення Ратнівської райдержадміністрації було прийнято рішення від 14.12.2020, яким відмовлено у наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю повного пакету документів, а саме у зв'язку з відсутністю РНОКПП та паспортів у дітей, які досягли 14-річного віку, про що надіслано повідомлення № 2848/05/2-20.

Після набрання законної сили рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 11.05.2021 року у справі №140/2167/21, яким вищезазначене рішення про відмову в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї визнано протиправним та скасовано, Управління соціального захисту населення відділення №2 (смт. Ратне) Ковельської райдержадміністрації повторно розглянуто заяву позивача та рішенням від 24.06.2021 №2232 рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за № 2848/05/2-20 від 14.12.2020 залишено без змін.

На думку суду, оскільки позивач у рішенні про відмову в наданні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям від 24.06.2021 №2232 не вказав будь-якої іншої вмотивованої причини у відмові в призначенні такої допомоги та залишив без змін попереднє рішення про відмову, відтак єдиною підставою відмови лишається внесення не у повному обсязі відомостей про членів малозабезпеченої сім'ї, а саме відсутність РНОКПП та паспортів у дітей.

Суд звертає увагу, що в розумінні пункту 5 Порядку №250 заява та декларація вважаються такими, що не подані, у разі внесення не у повному обсязі відомостей про членів малозабезпеченої сім'ї, зокрема, щодо серії (за наявності) та номером паспорта громадянина України, РНОКПП (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття РНОКПП, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Тобто, за загальним правилом у декларації про доходи та майновий стан заявник повинен зазначити РНОКПП заявника та членів сім'ї, але крім тих осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття РНОКПП, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті.

Водночас, як слідує з мотивувальної частини рішення суду від 11.05.2021 року у справі №140/2167/21, судом було встановлено, що у паспорті позивача міститься відповідна відмітка про відмову від присвоєння РНОКПП у зв'язку з релігійними переконаннями. У свою чергу, щодо дітей позивача, то, зважаючи на їх вік, останні не мають паспорта громадянина України, що унеможливлює проставляння відповідної відмітки про відмову від прийняття РНОКПП. Крім того, діти позивача - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не досягли 16-річного віку, що унеможливлює отримання паспорта громадянина України зразка 1994 року, а їхній законний представник - позивач вказала про те, що її діти через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття РНОКПП.

Відповідно до абзацу сьомого пункту 70.1 статті 70 Податкового кодексу України облік фізичних осіб - платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові та серією і номером паспорта без використання реєстраційного номера облікової картки.

Суд звертає увагу, що 03.04.2019 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 398 “Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302”, відповідно до якої пункт 3 Постанови № 302 доповнено абзацом такого змісту: “Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року”.

Згідно із пунктами 1, 2 розділу І Тимчасового порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.06.2019 № 456, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.06.2019 за № 620/33591 (далі - Порядок № 456), цей Тимчасовий порядок, розроблений відповідно до абзацу п'ятого пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України”, постанови Кабінету Міністрів України від 03 квітня 2019 року № 398 “Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302”, Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-XII (в редакції Постанови Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року № 719-V), визначає порядок подання документів, їх розгляду і прийняття рішення про оформлення та видачу паспорта громадянина України зразка 1994 року (далі - паспорт) особі, щодо якої прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання ДМС оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року (далі - рішення суду), засвідчене в установленому законодавством порядку. Паспорт оформлюється з використанням бланка паспорта громадянина України зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 1994 року № 353 “Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України”.

Відповідно до пункту 3 розділу І Порядку № 456 оформлення і видачу паспорта здійснюють територіальні підрозділи Державної міграційної служби України (далі - територіальні підрозділи ДМС): особі, яка досягла 16-річного віку,- на підставі заяви про видачу паспорта громадянина України (далі - заява) за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Тимчасового порядку, поданої нею особисто.

Пунктом 2 Положення № 2503-ХІІ передбачено, що паспорт громадянина України видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку.

Тобто, чинним законодавством України передбачена можливість отримання паспорта громадянина України зразка 1994 року особами, які досягли 16-річного віку.

З огляду на вищевикладене, суд звертає увагу, що до досягнення віку, з якого видається паспорт громадянина України, особа не має можливості звернутися до відповідного контролюючого органу в порядку, визначеному пунктом 70.5 статті 70 ПК України, для її обліку за серією та номером паспорта. Водночас паспорт громадянина України зразка 1994 року (у формі паспортної книжечки) видається після досягнення особою 16-річного віку (пункт 3 розділу І Порядку № 456). Однак це не повинно бути перешкодою для отримання державної соціальної допомоги сім'єю, яка має середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім'ї. В іншому випадку обмеження в реалізації конституційного права на соціальний захист з таких формальних підстав не відповідає принципу верховенства права.

З урахуванням зазначеного, на думку суду, незазначення позивачем у декларації РНОКПП своїх дітей та паспортів дітей, які досягли 14-річного віку, не може бути підставою для відмови у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї.

Відтак, суд дійшов висновку, що рішення відповідача від 24.06.2021 №2232, яким залишено без змін рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за № 2848/05/2-20 від 14.12.2020, прийняте протиправно, з порушення пунктів 5, 20 Порядку № 250 та без урахування вказаних чинних нормативно-правових актів, які регулюють відносини щодо можливості фізичних осіб з релігійних переконань відмовитись від РНОКПП та отримати паспорт громадянина України зразка 1994 року лише після досягнення 16-річного віку.

При цьому, посилання відповідача у відзиві на позовну заяву на те, що звернення ОСОБА_1 від 05.05.2021 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї не розглянуте управлінням відповідно до пункту 5 Порядку № 250, через відсутність інформації щодо РНОКПП на дітей, про що заявницю повідомлено (повідомлення №2264 від 07.07.2021), суд не бере до уваги, оскільки позивач не оскаржує рішення, дії чи бездіяльність відповідача вчиненні/прийнятті за наслідками розгляду заяви від 05.05.2021. Водночас предметом розгляду даної справи фактично є рішення відповідача від 24.06.2021, яким залишено без змін рішення про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за № 2848/05/2-20 від 14.12.2020.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з статтею 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Згідно з частиною першою статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відповідно до частини першої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

З урахуванням того, що особі, яка звернулася до суду за захистом порушених, невизнаних чи оспорюваних прав, має бути гарантований ефективний судовий захист цих прав, суд, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, дійшов висновку таке право підлягає захисту шляхом прийняття рішення про визнання протиправним та скасування рішення відповідача про відмову в призначенні соціальної допомоги від 24.06.2021 №2232 та зобов'язання відповідача здійснити призначення та виплату позивачу державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї за її зверненням від 11.11.2020.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації, структурним підрозділом якого є відповідач, необхідно стягнути судовий збір у сумі 908,00 грн, який сплачений відповідно до квитанції від 19.11.2021.

Керуючись статтями 243-246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації від 24 червня 2021 року №2232 про відмову ОСОБА_1 в призначені державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї.

Зобов'язати Управління соціального захисту населення відділення №2 Ковельської районної державної адміністрації призначити ОСОБА_1 державну соціальну допомогу малозабезпеченій сім'ї за її зверненням від 11 листопада 2020 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації (45000, Волинська область, місто Ковель, вулиця Івасюка, 15, ідентифікаційний код юридичної особи 03192046) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий-суддя О. О. Андрусенко