Рішення від 12.01.2022 по справі 440/9041/21

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2022 року м. ПолтаваСправа № 440/9041/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Садошенко А.П.,

представника позивача - Листопад О.А.,

представника відповідачів - Євенко Н.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" до Головного управління ДПС у Полтавській області, Державної податкової служби України, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" (надалі - позивач; ТОВ "СЕФТОРГ") звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Полтавській області (надалі - відповідач 1; ГУ ДПС у Полтавській області), Державної податкової служби України (надалі також відповідач 2), у якій просить визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у Полтавській області (Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригувань або про відмову в такій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних) № 2791197/43717455 від 23.06.2021 про відмову у реєстрації податкової накладної №3048 від 31.05.2021, виданої ТОВ "СЕФТОРГ", та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 3048 від 31.05.2021, видану ТОВ "СЕФТОРГ" датою її фактичного подання для реєстрації - 14.06.2021.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що оскаржуване рішення є протиправним та підлягає скасуванню, а податкова накладна №3048 від 31.05.2021 підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки платником податків надано контролюючому органу всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарської операцій за податковою накладною, у реєстрації якої відмовлено.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/9041/21, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано від відповідача Головного управління ДПС у Полтавській області докази та встановлено строк для їх надання до суду.

25 серпня 2021 року до суду надійшла заява Головного управління ДПС у Полтавській області із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2021 року заяву Головного управління ДПС у Полтавській області із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження у справі №440/9041/2 - залишено без задоволення.

01 вересня 2021 року до суду надійшов відзив відповідача 1 та відповідача 2 на позовну заяву /том 1 а.с. 149-153/, у якому представник відповідачів просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, посилаючись на те, що зупинення реєстрації податкової накладної №3048 від 31.05.2021 здійснено у відповідності та на виконання вимог Порядку зупинення реєстрації ПН/РК №1165. Вказує, що платником податків не надано копій первинних документів на придбання і реалізацію продукції, зокрема, договорів, рахунків-фактур, видаткових, товарно-транспортних накладних, розрахункових документів. Зазначає, що позивачем надано видаткові накладні, що не відповідають асортименту та кількості товару, визначеному у податковій накладній від 31.05.2021 №3048.

07 жовтня 2021 року до суду надійшла відповідь на відзив на позовну заяву /том 2 а.с. 1-17/, у якій представник позивача зазначає, що постачання товарів мало ритмічний характер (за травень 2021 року покупцю всього відвантажено товари згідно 123 видаткових накладних), тому на підставі п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу України складено та подано для проведення реєстрації в Єдиному реєстрі зведену податкову накладну №3048 від 31.05.2021 з урахуванням усього обсягу постачання товарів протягом травня 2021 року. Вказує, що дані у видаткових накладних, наданих контролюючому органу, повністю відповідають даним, вказаним у податковій накладній. Платіжні доручення, долучені позивачем до позовної заяви, підтверджують факт оплати контрагентом вартості поставленого товару за відповідним договором. При цьому, до суми оплати може входити вартість товару, що був поставлений до і після травня 2021 року. Пояснює, що відсутність товарно-транспортних накладних пояснюється тим, що контрагент здійснював перевезення товару власним транспортом. Вважає, що у контролюючого органу були відсутні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2021 року вирішено перейти до розгляду справи №440/9041/21 за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 09:00 год. 18 листопада 2021 року, витребувано докази та встановлено строк для їх надання до суду.

18 жовтня 2021 року до суду надійшли та зареєстровані канцелярією суду 19 жовтня 2021 року заперечення відповідачів на відповідь на відзив /том 2 а.с. 40-42/, у яких вказано, що видаткові накладні не відповідають асортименту та кількості товару, переліченого у податковій накладній від 31.05.2021 №3048, товарно-транспорті накладні на поставку товарів позивачем не надано, а надані документи не підтверджують факт здійснення господарських операцій.

15 листопада 2021 року до суду надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" про продовження строку для подання детальних пояснень із зазначенням реквізитів видаткових накладних, які підтверджують факт здійснення господарської операції з постачання Товариством з обмеженою відповідальністю “СЕФТОРГ” кожного з товарів, вказаних в графі "опис (номенклатура) товарів/послуг продавця" податкової накладної №3048 від 31.05.2021 із зазначенням у цих поясненнях порядкового номеру кожного такого товару у податковій накладній № 3048 від 31.05.2021.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2021 року продовжено процесуальний строк для подання позивачем Товариством з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" витребуваних ухвалою суду від 18 жовтня 2021 року детальних письмових пояснень до 25 листопада 2021 року.

Протокольною ухвалою суду від 18 листопада 2021 року підготовче засідання відкладено до 10:00 30 листопада 2021 року на підставі пункту 3 частини 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2021 року закрито підготовче провадження та призначено справу №440/9041/21 до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні.

Представник позивача у судовому засіданні 12 січня 2022 року позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідачів у судовому засіданні 12 січня 2022 року проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, заслухавши вступне слово представників сторін, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

ТОВ "СЕФТОРГ" (ідентифікаційний код 43717455) зареєстроване як юридична особа 28.05.2021, основним видом економічної діяльності позивача є 46.32 Оптова торгівля м'ясом і м'ясними продуктами, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /том 1 а.с. 115-117, том 2 а.с. 51-52/.

ТОВ "СЕФТОРГ" зареєстроване платником податку на додану вартість з 01.01.2021 /том 2 а.с. 48/.

ТОВ "Полтавська бурова компанія" (ідентифікаційний код 39117280) зареєстроване як юридична особа 28.02.2014, основним видом економічної діяльності якого є 09.10 Надання допоміжних послуг у сфері добування нафти та природного газу, що підтверджується детальною витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /том 2 а.с. 49-50/.

ТОВ "Полтавська бурова компанія" зареєстроване платником податку на додану вартість з 01.04.2014 /том 2 зворот а.с. 48/.

14.06.2021 ТОВ "СЕФТОРГ" подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3048 від 31.05.2021 на товари номенклатурою 380 позицій на загальну суму 756996,16 грн., в тому числі ПДВ 126166,03 грн. /том 1 а.с. 25-29/.

За результатами розгляду податкової накладної №3048 від 31.05.2021 контролюючий орган 14.06.2021 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України, версія 2.3.7.21" направив ТОВ "СЕФТОРГ" квитанцію, у якій зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 31.05.2021 №3048 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 3924, 4803, 7323 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних." /том 1 а.с. 163/.

ТОВ "СЕФТОРГ" направило контролюючому органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 22.06.2021 №8 /том 1 а.с. 31, 164/, у якому вказано, що ТОВ "СЕФТОРГ" відвантажило на ТОВ "Полтавська бурова компанія" господарські товари згідно договору №0501201 від 05.01.2021. Транспортування відбувалось транспортом постачальників та покупця. Із ТОВ “ЛІФ КОМПАНІ ГРУП” договір був укладений в усній формі, так як поставка була разовою. Більш докладна інформація наведена у додатках. До вказаного повідомлення позивачем додано 54 додатків документів, копії яких містяться у матеріалах справи /том 2 а.с. 165-220/.

23.06.2021 комісією ГУ ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення №2791197/43717455 про відмову у реєстрації податкової накладної від 31.05.2021 №3048 /том 1 а.с. 32-33/.

За змістом цього рішення підставою для відмови в реєстрації податкової накладної зазначено "ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема, зовнішньоекономічних контрактів, з додатками; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Додаткова інформація: "відсутні первинні документи на придбання та реалізацію продукції: договори, рахунки-фактури, видаткові, товарно-транспорті накладні, розрахункові документи".

Позивач подав на це рішення скаргу до ДПС України /том 1 а.с. 33-37/.

Рішенням за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 12.07.2021 №31358/43717455/2, яке прийнято комісією Державної податкової служби України з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, скаргу ТОВ "СЕФТОРГ" залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних залишено без змін /том 1 а.с. 38/.

Позивач не погодився з рішенням комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Полтавській області №2791197/43717455 від 23.06.2021 про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку оскаржуваному рішенню комісії з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Полтавській області №2791197/43717455 від 23.06.2021, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України).

Відповідно до підпунктів 16.1.2,16.1.3, пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з підпунктом "а" пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів) (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України (пункт 201.10 статті 201 ПК України).

Відповідно до підпункту 14.1.60 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Положенням пункту 201.10 статті 201 ПК України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Отже, платник податку - постачальник з настанням першої із умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 ПК України, зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пункту 201.4 ПК України платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг протягом періоду, за який складається така податкова накладна, постачання яких має безперервний або ритмічний характер:

покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця;

покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.

У разі якщо станом на дату складення зазначених податкових накладних сума коштів, що надійшла на поточний рахунок продавця як оплата (передоплата) за товари/послуги, перевищує вартість поставлених товарів/послуг протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом), на суму якої складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Для цілей цього пункту ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування складаються та реєструються постачальником (продавцем) - платником податку, крім випадків, визначених пунктом 9 цього Порядку (пункт 8 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних).

Згідно з пунктом 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 01.07.2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пунктів 13-15 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 11.12.2019 №1165, що набрала чинності з 01.02.2020, якою, зокрема, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Пунктом 1 Порядку №1165 встановлено, що цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

За змістом пункту 2 Порядку №1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

В силу пункту 5 Порядку №1165, платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Додатком 3 до Порядку №1165 визначено Критерії ризиковості здійснення операцій, відповідно до пункту 1 яких до цих Критеріїв віднесено відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Відповідно до пункту 7 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Платник податку отримує інформацію щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, через електронний кабінет /пункт 8 Порядку №1165/.

Пунктами 10, 11 Порядку №1165 передбачено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Судом встановлено, що за результатами розгляду податкової накладної №3048 від 31.05.2021 контролюючий орган 14.06.2021 через Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДПС України, версія 2.3.7.21" направив ТОВ "СЕФТОРГ" квитанцію, у якій зазначено: "Документ прийнято. Реєстрація зупинена. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 31.05.2021 №3048 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 3924, 4803, 7323 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних." /том 1 а.с. 163/.

Отже, реєстрацію поданої позивачем податкової накладної №3048 від 31.05.2021 було зупинено податковим органом виключно через встановлення ризиковості здійснення операції з посиланням на пункт 1 Критеріїв ризиковості здійснення певних операцій, що полягала у тому, що товари з кодами УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 3924, 4803, 7323 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, та контролюючим органом запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Щодо товарів з іншими кодами будь-яких зауважень у квитанції не наведено, як і не конкретизовано, які саме документи позивачу слід подати та/або пояснення для усунення сумнівів щодо реальності задекларованих позивачем операцій.

Приймаючи оскаржуване рішення №2791197/43717455 від 23.06.2021 Комісія ГУ ДПС у Полтавській області, як підставу для відмови в реєстрації податкової накладної від 31.05.2021 №3048, зазначила ненадання платником податку копій документів: договорів, зокрема, зовнішньоекономічних контрактів, з додатками; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків. Додаткова інформація: "відсутні первинні документи на придбання та реалізацію продукції: договори, рахунки-фактури, видаткові, товарно-транспорті накладні, розрахункові документи".

Однак, враховуючи зміст квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, зокрема, стосовно того, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 3924, 4803, 7323 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, та відсутність конкретизації, які саме документи позивачу слід подати для усунення сумнівів щодо реальності задекларованих позивачем операцій, ТОВ "СЕФТОРГ" направило контролюючому органу пакет документів та повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 22.06.2021 №8 /том 1 а.с. 31, 164/, у якому надало пояснення про те, що ТОВ "СЕФТОРГ" відвантажило на ТОВ "Полтавська бурова компанія" господарські товари згідно договору №0501201 від 05.01.2021. Транспортування відбувалось транспортом постачальників та покупця. Із ТОВ “ЛІФ КОМПАНІ ГРУП” договір був укладений в усній формі, так як поставка була разовою.

До цього повідомлення позивачем додано 54 додатків копій документів, які містяться у матеріалах справи та містять достатню інформацію про поставку позивачем своєму контрагенту товарів з кодами УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 3924, 4803, 7323, зокрема, договорів, рахунку-фактуру, видаткових, товарно-транспортних накладних, розрахункових документів, а саме:

- договору поставки №050121 від 05.01.2021, укладеного між позивачем (постачальник) та ТОВ "Полтавська бурова компанія" (покупець), за умовами якого постачальник зобов'язується поставити покупцеві товар в порядку та на умовах, визначених цим договором, а покупець зобов'язується прийняти товар та своєчасно оплатити суму, вказану у видатковій накладній на товар на умовах даного договору. Кількість, строки поставки, асортимент та розгорнута номенклатура продукції, що поставляється за цим договором, визначається на підставі заявок покупця та у рахунках-фактурах постачальника, які є невід'ємними частинами договору. Право власності на товар переходить до покупця з моменту підписання уповноваженими представниками сторін накладної, яка засвідчує момент передачі товару. Постачальник здійснює поставку товару як правило за свій рахунок. На кожну партію товару постачальник видає покупцю документи, які засвідчують кількість та якість товару, інші документи на товар, передбачені актами чинного законодавства України. Загальна ціна договору визначається сумою загальної вартості товару, поставленого протягом строку дії цього договору згідно із специфікаціями, що підтверджено видатковими та товаросупровідними документами. Покупець проводить оплату товару шляхом перерахування на рахунок постачальника грошових коштів у розмірі 100% вартості товару на протязі семи банківських днів з дати поставки товару, якщо інше не вказано у специфікації до цього договору. Приймання товару за кількістю та якістю здійснюється у місці його одержання згідно з пунктом 2.1 цього договору, відповідно до накладної. Датою одержання товару вважається дата, зазначена в накладній. Цей договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31 грудня 2021 року або до повного виконання зобов'язань по договору /том 1 а.с. 174-175/;

- видаткових накладних, складених постачальником ТОВ "СЕФТОРГ", із зазначенням одержувача ТОВ “Полтавська бурова компанія” /том 1 а.с. 189-191, 193-194, 196-205, 207/;

- платіжних доручень на підтвердження оплати ТОВ “Полтавська бурова компанія” позивачу за поставлений товар /том 1 а.с. 165-166, зворот а.с. 166, 167/;

- договору поставки від 04.01.2021, укладеного між ФОП ОСОБА_1 (постачальник) та ТОВ “СЕФТОРГ” (покупець), за умовами якого постачальник бере на себе зобов'язання здійснювати у відповідності до погоджених (усно чи письмово) замовлень, постачання та передачу у власність покупця продукції, а покупець зобов'язаний прийняти таку продукцію і оплатити її у відповідності до умов цього договору. Відповідно до п. 2.1 цього договору поставка продукції здійснюється транспортом постачальника за його рахунок на склад покупця /том 1 а.с. 179/;

- видаткових накладних, складених постачальником ФОП ОСОБА_1 , якими позивач підтверджує одержання товару, який у подальшому був поставлений ТОВ “Полтавська бурова компанія” /том 1 а.с. 188, зворот а.с. 188, а.с. 192, 195, 206, 209, 220/;

- платіжних доручень на підтвердження оплати позивачем ФОП ОСОБА_1 за поставлений товар /том 1 а.с. 168-170/;

- договору поставки № 155 від 30.07.2020, укладеного між ФОП ОСОБА_2 (постачальник) та ТОВ “СЕФТОРГ” (покупець), за умовами якого постачальник зобов'язується поставити покупцеві товар в порядку та на умовах, визначених цим договором, а покупець - прийняти і своєчасно оплатити суму, вказану у видатковій накладній на товар у термін, передбачений договором. Відповідно до п. 2.1 договору вартість товару визначається у видаткових накладних /том 1 а.с. 176-177/;

- видаткової накладної №ФП-0003279 від 01.04.2021 та товарно-транспортної накладної №ФП-0029971 від 01.04.2021, доданих на підтвердження факту поставки товару позивачу ФОП ОСОБА_2 /том 1 а.с. 208, зворот а.с. 208/;

- платіжного доручення на підтвердження оплати позивачем ФОП ОСОБА_2 за поставлений товар /том 1 а.с. 171/;

- договору поставки № 25 від 01.03.2021, укладеного між ТОВ «Прайм Трейд Центр» (постачальник) та ТОВ “СЕФТОРГ” (покупець), за умовами якого постачальник зобов'язується поставити, а покупець зобов'язується прийняти та оплатити товар по цінах в кількості, асортименті і в терміни, узгоджені сторонами і вказані у видаткових накладних, що є невід'ємною частиною даного договору. Ціна договору (загальна сума договору) складається із сум, вказаних у видаткових накладних, що видаються на підставі цього договору. Доставка товару здійснюється за адресою м. Полтава протягом 3 робочих днів з дня від дати замовлення покупця. /том 1 а.с. 178/;

- видаткової накладної №ПЛ-0000502 від 27.05.2021 на підтвердження поставки товару позивачу ТОВ «Прайм Трейд Центр» /том 1 зворот а.с. 206/;

- платіжного доручення на підтвердження оплати позивачем ТОВ «Прайм Трейд Центр» за поставлений товар /том 1 а.с. 167/;

- договору постачання № 2403202102 від 24.03.2021, укладеного між ТОВ “Торгівельний дім “АПП ТРЕЙД” (постачальник) та ТОВ “СЕФТОРГ” (покупець), за умовами якого в порядку та на умовах, визначених цим договором, постачальник постачає та передає у власність покупця, а покупець набуває у власність продукцію та зобов'язується оплатити товар відповідно до умов цього договору. Згідно з п. 4.2 договору передача товару відбувається за видатковою накладною уповноваженій особі покупця, яка має належним чином оформлену довіреність (для суб'єктів господарювання) на отримання товару або документ, що посвідчує особу (для фізичних осіб). /том 1 а.с. 180-181/;

- видаткової накладної №№221 від 25.03.2021 та товарно-транспортної накладної №Р221 від 25.03.2021, доданої на підтвердження факту поставки товару позивачу Товариством з обмеженою відповідальністю “Торгівельний дім “АПП ТРЕЙД” /том 1 а.с. 210, зворот а.с. 210/;

- платіжного доручення №553 від 31.03.2021 на підтвердження оплати позивачем Товариству з обмеженою відповідальністю “Торгівельний дім “АПП ТРЕЙД” за поставлений товар /том 1 зворот а.с. 172/;

- рахунку-фактури №СФ-0000137 від 02.03.2021, виписаного ТОВ «Ліф Компані Груп» на поставку товару позивачу /том 1 зворот а.с. 214/;

- видаткової накладної №РН-0000110 від 02.03.2021 на підтвердження поставки товару позивачу ТОВ «Ліф Компані Груп» /том 1 а.с. 214/;

- платіжного доручення №302 від 10.03.2021 на підтвердження оплати позивачем ТОВ «Ліф Компані Груп» за поставлений товар /том 1 а.с. 172/;

- висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи /том 1 а.с. 211, 251/;

- сертифікату відповідності /том 1 зворот а.с. 220/.

Суд наголошує, що контролюючий орган, зупиняючи реєстрацію податкової накладної, не ставив питання про сумнів у здійсненні інших господарських операцій, аніж операцій по реалізації позивачем товарів з кодами УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 3924, 4803, 7323.

З урахуванням наведеного вище, доводи контролюючого органу в оскаржуваному рішенні про те, що позивачем не надано копій таких документів: договорів, первинних документів щодо постачання/придбання товарів, розрахункових документів, зокрема, первинних документів на придбання та реалізацію продукції: договорів, рахунків-фактур, видаткових, товарно-транспортних накладних, розрахункових документів, - не відповідають фактичним обставинам справи та спростовуються наявними у матеріалах справи доказами.

Крім того, позивачем надано до суду детальні письмові пояснення із зазначенням реквізитів всіх первинних документів бухгалтерського обліку, які підтверджують настання першої із умов виникнення податкових зобов'язань, зокрема, дати відвантаження товарів, вказаних у податковій накладній, реєстрацію якої зупинено /том 2 а.с. 201-250, том 3 а.с. 1-33/, а також на підтвердження відвантаження товару позивач надав до суду засвідчені належним чином копії первинних документів бухгалтерського - видаткових накладних, відомості про які наявні у цих поясненнях /том 2 а.с. 63-174/.

Таким чином, платник податку ТОВ “СЕФТОРГ” після настання першої із умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 ПК України, які підтверджені видатковими накладними, та з урахування того, що постачання мало ритмічний характер, був зобов'язаний не пізніше останнього дня травня 2021 року, в якому здійснено такі постачання, скласти зведену податкову накладну на платника податків ТОВ “Полтавська бурова компанія” протягом травня 2021 року, з урахуванням усього обсягу постачання товарів відповідному платнику протягом травня 2021 року, в електронній формі та зареєструвати таку податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Щодо аналізу господарських операцій між позивачем та його контрагентами ТОВ “Полтавська бурова компанія”, ФОП ОСОБА_1 , ФОП ОСОБА_2 , ТОВ «Прайм Трейд Центр», “Торгівельний дім “АПП ТРЕЙД”, ТОВ «Ліф Компані Груп», то в даній справі суд не надає оцінку реальності їх здійснення, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Отже, підсумовуючи вищевикладене, враховуючи встановлені обставини, зважаючи на наявність у позивача передбачених чинним законодавством документів, необхідних для складання податкової накладної №3048 від 31.05.2021, беручи до уваги, що реальність господарських операцій може бути перевірена контролюючим органом під час проведення перевірки платника податків, суд дійшов висновку, що у ГУ ДПС у Полтавській області були відсутні правові підстави для відмови у реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №3048 від 31.05.2021, а тому рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 23 червня 2021 року №2791197/43717455 прийняте відповідачем без урахування всіх обставин, що мають значення для його прийняття, тобто необґрунтовано, а отже є протиправним та підлягає скасуванню.

Суд зауважує, що спосіб відновлення порушеного права позивача має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Зазначена позиція повністю кореспондується з висновками Європейського суду з прав людини, відповідно до яких, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею, повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, в тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).

Абзацами 5, 6, та 7 вступної частини Рекомендації Rec (2004) 6 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам "Щодо вдосконалення національних засобів правового захисту", ухваленої на 114-й сесії 12.05.2004, передбачено, що, відповідно до вимог статті 13 Конвенції, держави-члени зобов'язуються забезпечити будь-якій особі, що звертається з оскарженням порушення її прав і свобод, викладених в Конвенції, ефективний засіб правового захисту в національному органі; крім обов'язку впровадити такі ефективні засоби правового захисту у світлі прецедентної практики Європейського суду з прав людини, на держави покладається загальний обов'язок розв'язувати проблеми, що лежать в основі виявлених порушень; саме держави-члени повинні забезпечити ефективність таких національних засобів як з правової, так і практичної точок зору, і щоб їх застосування могло привести до вирішення скарги по суті та належного відшкодування за будь-яке виявлене порушення.

У пункті 145 рішення від 15.11.1996 у справі "Чахал проти Об'єднаного Королівства" (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що стаття 13 гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни. Суть цієї статті зводиться до вимоги надати заявникові такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов'язань.

Отже, "ефективний засіб правого захисту" в розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права й одержання особою бажаного результату.

Згідно із статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Пунктами 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010, передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Таким чином, обов'язок щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних поданої платником податків податкової накладної №3048 від 31.05.2021 покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику - ДПС України.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку, що належним та ефективним способом захисту прав позивача є: визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 23 червня 2021 року №2791197/43717455 та зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 31 травня 2021 року №3048, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" (ідентифікаційний код 43717455) 14 червня 2021 року.

Отже, адміністративний позов ТОВ "СЕФТОРГ" обґрунтований та підлягає задоволенню.

При зверненні до суду з позовом у цій справі позивачем сплачено судовий збір у сумі 2270 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1460 від 04.08.2021 /том 1 а.с.24/ та випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України /том 1 а.с. 123/.

Частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, при задоволенні позову ТОВ "СЕФТОРГ" суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1135 грн. (2270 грн./2) та стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1135 грн. (2270 грн./2).

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 139, 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" (ідентифікаційний код 43717455, вул. Греківська, 5, м. Харків, 61010) до Головного управління ДПС у Полтавській області (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44057192, вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36000), Державної податкової служби України (ідентифікаційний код 43005393, Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Полтавській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 23 червня 2021 року №2791197/43717455.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 31 травня 2021 року №3048, подану на реєстрацію Товариством з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" (ідентифікаційний код 43717455) 14 червня 2021 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1135 грн. (одна тисяча сто тридцять п'ять гривень).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕФТОРГ" судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1135 грн. (одна тисяча сто тридцять п'ять гривень).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 24 січня 2022 року.

Суддя С.С. Сич