Рішення від 26.01.2022 по справі 400/7924/21

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2022 р. № 400/7924/21

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачів:Пенсійного фонду України, вул. Бастіонна, 9, м. Київ, 01601, Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1,Миколаїв,54020, ,

про:визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі - відповідач-1) та Пенсійного фонду України (далі - відповідач-2), в якій просить визнати протиправною бездіяльність відповідача-1 щодо непроведення перерахунку пенсії позивача відповідно до статей 43, 51, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, з 01.12.2019 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою „Територіальне медичне об'єднання МВС України по Миколаївській області”; зобов'язати відповідача-1 перерахувати та нараховувати з 01.12.2019 пенсію позивача відповідно до статей 43, 51, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, з 01.12.2019 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою „Територіальне медичне об'єднання МВС України по Миколаївській області”, виходячи із загального розміру грошового забезпечення 20 752,06 грн, з обов'язковим включенням нових, зазначених у довідці, додаткових видів грошового забезпечення до Автоматизованої системи розрахунку пенсій Пенсійного фонду України, з урахуванням раніше виплачених сум; зобов'язати відповідача-2 здійснити фінансування виплати перерахованої з 01.12.2019 пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою „Територіальне медичне об'єднання МВС України по Миколаївській області” та проводити доплату різниці перерахованої пенсії за минулий час з виплатою перерахованої пенсії до повного погашення заборгованості, що виникла в результаті перерахунку пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на непроведення відповідачем-1 перерахунку пенсії позивача на підставі довідки про розмір його грошового забезпечення від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою „Територіальне медичне об'єднання МВС України по Миколаївській області". Позовні вимоги до відповідача-2 позивач обгрунтовує тим, що саме на Пенсійний фонд України покладене завдання з фінансування виплати пенсій.

Відповідач-1 подав відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в позові, зазначаючи, що пенсії, призначені за Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ) підлягають перерахунку на умовах, в порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Перерахунок пенсії проводиться на момент виникнення такого права. Вчиненню відповідачем дій з перерахунку пенсії передує повідомлення йому Пенсійним фондом України про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Зазначене повідомлення до відповідача не надходило. Оскільки перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення здійснюється на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) визнаний протиправним та нечинним, у зв'язку з чим натепер відсутні правові підстави для проведення перерахунку пенсії позивачу на підставі довідки від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20. Відповідач-1 зазначає, що відповідальною особою за складання та направлення до органу Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення пенсіонерів органів внутрішніх справ є Міністерство внутрішніх справ в особі уповноваженого структурного підрозділу Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України. Відповідач-1 зазначає у відзиві, що позивач пропустив строк звернення до адміністративного суду.

Відповідач-2 у відзиві на позовну заяву проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в позові, посилаючись на Порядок виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596 (далі - Порядок № 1596) та зазначаючи, що позбавлений можливості здійснювати фінансування виплати пенсії окремому одержувачу, оскільки не складає список одержувачів пенсій відповідно до Порядку № 1596. Відповідач-2 вказує, що відповідач-1 ще не здійснював перерахунку пенсії позивача на підставі спірної довідки, тому відсутні підстави вважати, що права позивача порушені у частині фінансування виплати такої пенсії. Відповідач-2 зазначає у відзиві, що позивач пропустив строк звернення до адміністративного суду.

Позивач подав відповідь на відзив відповідача-1, в якій навів аргументи на користь виадчі довідки про розмір його грошового забезпечення уповноваженою на те особою - Державною установою „Територіальне медичне об'єднання МВС України по Миколаївській області" та заперечив пропуск ним строку звернення до адміністративного суду.

У зв'язку з відсутністю заяв сторін про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін, суд, відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянув справу в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження.

Безпосередньо, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши докази, що містяться у справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, суд установив такі обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону № 2262-ХІІ.

15.07.2021 Державна установа «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області» оформила довідку № 33/35-Ф-20 про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року та направила її до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі - відповідач), що підтверджується копією цієї довідки.

Листом від 06.08.2021 № 8862-8679/Ф-02/8-1400/21 відповідач повідомив позивачу про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії (в тому числі на підставі довідки від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області»). У листі відповідач посилається на відсутність як таких правових підстав для проведення будь-яких перерахунків пенсії позивача.

Перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20 про розмір грошового забезпечення відповідач не провів.

Ухвалюючи рішення у справі, суд виходить з такого.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон № 2262-ХІІ.

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш, як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29.12.2015 набрав чинності Закон України від 23.12.2015 № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Частиною вісімнадцятою статті 43 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається, з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (Порядок № 45).

Пункт 1 Порядку № 45 передбачає, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до статті 94 Закону України «Про Національну поліцію», Постанови № 988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 затверджено Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок № 260).

Пунктом 3 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 № 580-VIII (далі - Закон № 580-VIII) передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-XII.

Кабінет Міністрів України Постановою № 988 встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції. Ця постанова набрала чинності 02.12.2015.

Отже, у зв'язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону № 2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.

Відповідно до пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Аналогічні за містом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій пенсіонерам за вислугу років у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 103, згідно з пунктом 3 якої було вирішено перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови № 988. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.

Отже, з 19.11.2019 - з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі №826/12704/18 - пункт 3 Постанови №103 втратив чинність, а інші нормативні акти, які б надалі обмежували склад та розмір грошового забезпечення осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) для обчислення та перерахунку пенсії, відсутні.

На підставі цього суд вважає, що з цієї дати виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, премії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 988, та відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ.

Разом з тим, до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

При цьому відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Довідка від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20 про розмір грошового забезпечення позивача підготовлена Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області» станом на листопад 2019 року з урахуванням розміру складових грошового забезпечення, визначених відповідно до Постанови № 988.

Довідка від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20 про розмір грошового забезпечення надійшла до відповідача.

Відповідач у своєму листі не висловив заперечень щодо відповідності наданої довідки вимогам Постанови № 988 або вимогам статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Отримавши від Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області» оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року, відповідач повинен був провести перерахунок пенсії позивача. Оскільки такий перерахунок проведений не був, відповідач допустив протиправну бездіяльність.

У зв'язку з цим відповідача належить зобов'язати провести позивачу перерахунок пенсії на підставі довідки від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області», з 01.12.2019.

Коментуючи аргументи відповідача-1 проти позову, наведені у відзиві, суд зазначає таке.

Наказом від 25.02.2019 № 129 „Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій" Міністерство внутрішніх справ України визначило в Міністерстві внутрішніх справ України уповноважений структурний підрозділ з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій" Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту.

Наказом від 16.04.2021 № 291 Міністерство внутрішніх справ унесло зміни до пункту 1 наказу від 25.02.2019 № 129 „Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій", виклавши його в такій редакції:

„1. Визначити в Міністерстві внутрішніх справ України:

1) Департамент персоналу уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду документів для призначення (перерахунку) пенсій з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних питань та соціальної роботи цього Департаменту;

2) територіальні медичні об'єдання Міністерства внутрішніх справ України по областях, місту Києву уповноваженими установами за видачу довідок про розмір грошового забезпечення з покладенням таких функцій на відповідні сектори (відділ) із соціально-гуманітарних питань цих державних установ."

Отже, з 16.04.2021 територіальні медичні об'єдання Міністерства внутрішніх справ України уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для призначення (перерахунку) пенсій. Зазначеним вище наказом не надано цим установам повноважень з подання документів до органів Пенсійного фонду, натомість такі функції покладені на Департамент персоналу Міністерства внутрішніх справ України.

Разом з тим, суд ураховує таке.

Довідка від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20 видана відповідно до Постанови № 988 з урахуванням рішення Окружного адміністративного суду міста Києва у справі № 826/12704/18 уповноваженим суб'єктом згідно з наказом від 25.02.2019 № 129 у редакції наказу від 16.04.2021 № 291.

Ані під час розгляду звернення позивача та надання відповіді на нього листом від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, ані під час розгляду справи відповідач не заперечив і не спростував правильність зазначеного у спірній довідці розміру грошового забезпечення позивача та/ або його окремих складових.

Відповідач не висловив заперечень щодо відповідності наданої довідки вимогам Постанови № 988 або вимогам статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Повідомляючи позивачу мотиви непроведення перерахунку пенсії листом від 06.08.2021 № 8862-8679/Ф-02/8-1400/21, відповідач не посилався на направлення такої довідки неналежним суб'єктом.

Ураховуючи наведене вище, суд вважає, що обставина надходження довідки відповідачу не від Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України, а від Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області», не має правового значення для визначення права позивача на перерахунок пенсії на її підставі.

Суд зазначає, що право пенсіонера на перерахунок пенсії не може ставитися у залежність від того, яка саме установа оформила супровідний лист до довідки про розмір грошового забезпечення для такого перерахунку - за тієї умови, що ця довідка оформлена уповноваженим суб'єктом.

Щодо позовних вимог до відповідача-2 суд виходить з такого.

Позивач просить зобов'язати відповідача-2 здійснити фінансування виплати перерахованої з 01.12.2019 пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою „Територіальне медичне об'єднання МВС України по Миколаївській області”, та проводити доплату різниці перерахованої пенсії за минулий час з виплатою перерахованої пенсії до повного погашення заборгованості, що виникла в результаті перерахунку пенсії.

Суд установив, що пенсія позивача ще не перерахована відповідачем-1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою „Територіальне медичне об'єднання МВС України по Миколаївській області”, тому правовдносини з виплати пенсії ще не виникли.

Станом на день ухвалення рішення у цій справі відсутні підстави стверджувати про існування заборгованості, про яку зазначає позивач у прохальній частині позовної заяви.

Крім того, саме на відповідача-1 покладене завдання із здійснення призначення (перерахунку) та виплати пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (підпункт 5 пункту 4 положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2.

Отже, саме відповідача-1 належить зобов'язати провести виплату перерахованої пенсії.

Щодо позовної вимоги про обов'язкове включення нових, зазначених у довідці, додаткових видів грошового забезпечення до Автоматизованої системи розрахунку пенсій Пенсійного фонду України суд вказує, що право позивача на пенсійне забезпечення порушене внаслідок непроведення відповідачем-1 перерахунку пенсії. Належним та ефективним способом захисту порушеного права є зобов'язання відповідача здійснити відповідний перерахунок та виплату пенсії позивача з 01.12.2019. Питання внесення відповідачем-1 будь-яких даних до будь-яких автоматизованих систем обробки інформації не є предметом спору і стосується перш за все виконання відплвідачем рішення суду. Суд вказує, що цим рішенням суд вирішує спір між сторонами, але спірні відносини ще не перейшли до стадії виконання судового рішення.

Отже, у задоволенні цієї позовної вимоги належить відмовити.

На підставі вищенаведеного позовні вимоги до відповідача-1 належить задовольнити частково. У задоволенні позовних вимог до відповідача-2 належить відмовити.

Коментуючи наведені у відзивах аргументи про пропуск позивачем строку звернення до адміністративного суду, суд зазначає таке.

Згідно з частинами першою та другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Державна установа „Територіальне медичне об'єднання МВС України по Миколаївській області" направила відповідачу-1 оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20 супровідним листом від 15.07.2021. Про порушення свого права на перерахунок пенсії на підставі довідки від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20 позивач дізнався у серпні 2021 року з листа відповідача від 06.08.2021 № 8862-8679/Ф-02/8-1400/21.

З позовною заявою до суду позивач звернувся 10.09.2021, дотримавшись шестимісячного строку звернення до адміністративного суду з дня, коли він дізнався про порушення свого права.

На підставі зазначеного суд відхиляє доводи відповідачів про пропущення позивачем строку звернення до адміністративного суду.

Судові витрати у справі відсутні.

Керуючись статями 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Пенсійного фонду України (вул. Бастіонна, 9, м. Київ, 01601, РНОКПП: 00035323) задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, що полягає у непроведенні з 01.12.2019 перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області».

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 13844159) здійснити з 01.12.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) на підставі довідки від 15.07.2021 № 33/35-Ф-20, виданої Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Миколаївській області», з урахуванням зазначених у цій довідці посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби в поліції, додаткових видів грошового забезпечення, премії, та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) перераховану пенсію, з урахуванням раніше виплачених сум.

4. У задоволенні решти позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області відмовити.

5. У задоволенні позовних вимог до Пенсійного фонду України відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.В. Птичкіна