Ухвала від 04.02.2022 по справі 1.380.2019.001801

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про поновлення пропущеного строку для пред'явлення

виконавчого листа до виконання

справа№ 1.380.2019.001801

04 лютого 2022 року

зал судових засідань №10

Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючої судді Лунь З.І., розглянув у письмовому провадженні заяву представника позивача про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання у справі за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» про стягнення коштів.

встановив:

Представник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (місцезнаходження: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19) звернувся до суду із заявою про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання.

Цю заяву представник обґрунтовує тим, що виконавчий лист у справі №1.380.2019.001801 надійшов 29.12.2021, тоді як строк пред'явлення його до виконання завершується 25.10.2019. Таким чином, представник заявника вважає, що отримання позивачем виконавчого листа пізніше строку пред'явлення його до виконання є поважною причиною, яка зумовила пропуск такого строку.

В судове засідання 04.02.2022 учасники справи не з'вилися,тому суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання у письмовому провадженні.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 24.06.2019 у справі №1.380.2019.001801 ухвалено адміністративний позов задовольнити повністю та стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» (місцезнаходження: 81652, Львівська область, м.Новий Розділ, вул.Грушевського, 37, код ЄДРПОУ 33525073) 510000 (п'ятсот десять тисяч)грн. 00коп. в дохід Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»).

10.12.2021 Львівським окружним адміністративним судом на виконання рішення від 24.06.2019 видано виконавчий лист та скеровано його на адресу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі також НКРЕКП). Оскільки рішення суду у цій справі набрало законної сили 25.07.2019, то строк пред'явлення до виконання вказаного виконавчого листа визначено до 25.10.2019.

Відповідно до статті 376 Кодексу адміністративного судочинства України стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Отже, єдиною та необхідною правовою підставою для поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання є наявність в особи поважних причин його пропуску. При цьому, поважність причин є оціночною категорією та повинна визначатися, виходячи з наявності реальних обставин, які фактично унеможливили вчинення особою відповідної процесуальної дії вчасно, тобто в межах строків, установлених законодавством.

Стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Як на поважність причин строку звернення до суду НКРЕКП покликається на введення карантинних обмежень з метою запобігання поширенню на території України корона вірусу COVID-19, що стало перешкодою для функціонування підприємств, установ, організацій у звичайному режимі, через що більшість працівників НКРЕКП працює віддалено, а це уповільнює та ускладнює обмін інформацією між працівниками різних підрозділів. Також НКРЕКП зауважує, що оскільки виконавчий лист ними отримано 29.12.2021, тоді як строк пред'явлення його до виконання завершується 25.10.2019, то такий строк має бути поновлений.

Необхідно зазначити, що з 02 квітня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до абзацу першого пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України, у редакції, що діяла з 02 квітня 2020 року по 16 липня 2020 року, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред'явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

17 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким змінено підхід до обчислення процесуальних строків під час карантину.

За змістом пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Водночас, суд звертає увагу на той факт, що рішення суду у справі №1.380.2019.001801 набрало законної сили 25.07.2019, тобто ще задовго до введення карантинних обмежень відповідно до норм вказаного вище законодавства, однак за період з 25.07.2019 по 02.04.2020 НКРЕКП не вчиняла дій, спрямованих на виконання боржником рішення суду.

Таким чином, покликання НКРЕКП на перешкоди, спричинені запровадженням карантинних обмежень, суд не вважає поважною причиною пропуску строку пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що заява НКРЕКП про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання заявником не пропущено з таких поважних причин, як запровадження карантинних обмежень у зв'язку із поширенням COVID-19.

Керуючись ст.ст. 243, 376 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

у задоволенні заяви представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (місцезнаходження: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19) про поновлення пропущеного строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із урахуванням п.п.15.5 п.15 Р.VII Перехідні положення КАС України шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.

Суддя Лунь З.І.