Рішення від 25.01.2022 по справі 360/7161/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

25 січня 2022 рокуСєвєродонецькСправа № 360/7161/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Захарова О.В., розглянувши за правилами загального позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом Головного управління ДПС у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

16 листопада 2021 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Луганській області (далі - позивач, ГУ ДПС у Луганській області) до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить:

- стягнути з відповідача кошти за податковим боргом з орендної плати з фізичних осіб у загальному розмірі 205530,70 грн, з яких: за основним платежем у розмірі 158233,56 грн, з штрафних санкцій 510,00 грн, пені 46787,14 грн в дохід місцевого бюджету.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебуває на податковому обліку у Рубіжанській ДПІ (місто Рубіжне) Головного управління ДПС у Луганській області як платник податків за основним місцем обліку з 20 червня 2006 року, до 26.12.2019 перебував на обліку як фізична особа-підприємець платник податків за спрощеною системою оподаткування 2 групи.

17 січня 2006 року між Рубіжанською міською радою (орендодавець) та ОСОБА_1 (орендар) укладено договір оренди землі, відповідно до якого орендодавцем надається в строкове платне користування земельна ділянка для будівництва автостоянки, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , навпроти кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », загальною площею 0,3600 га, строком на 49 років. 06 жовтня 2008 року між Рубіжанською міською радою (орендодавець) та ОСОБА_1 (орендар) укладено договір оренди землі, відповідно до якого орендодавцем надається в строкове платне користування земельна ділянка для будівництва станції технічного обслуговування автомобілів, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 0,0350 га строком на 49 років. З огляду на вищевикладене, ОСОБА_1 був платником орендної плати за земельні ділянки державної та/або комунальної власності як фізична особа-підприємець до 26.12.2019, а після є платником вказаного податку як фізична особа та несе обов'язки з самостійної сплати податкового зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб.

На підставі статей 19-1, 20, 75, 76 ПК України, Головним управлінням ДПС у Луганській області проведено камеральну перевірку з питань неподання податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної та/або комунальної власності) фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 за 2017, 2018, 2019 роки. За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 21.12.2019 № 531/12-32-51-06/ НОМЕР_1 . Акт перевірки було направлено поштою рекомендованим листом з повідомленням на податкову адресу платника податків.

Камеральною перевіркою встановлені порушення платником податків вимог пункту 286.2 статті 286 ПК України, в частині несвоєчасного подання податкових декларацій з земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної та/або комунальної власності. Відповідальність платника податків передбачена пунктом 120.1 статті 120 ПК України.

Камеральною перевіркою встановлені порушення платником податків вимог пункту 286.2 статті 286 ПК України, в частині несвоєчасного подання податкових декларацій з земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної та/або комунальної власності. Відповідальність платника податків передбачена пунктом 120.1 статті 120 ПК України.

За результатами камеральної перевірки контролюючим органом стосовно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 03.02.2020 № 0001225106, яким на підставі пункту 54.3 статті 54 ПК України застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 510,00 грн. Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим листом та 06.02.2020 вручено йому особисто.

Окрім того, у відповідності до вимог пункту 286.5 статті 286 ПК України контролюючим органом сформовано податкове повідомлення-рішення (далі - ППР) форми «Ф» від 31.03.2020 № 1117611-5106-1212 на суму 77160,56 грн (граничний термін сплати якого 26.08.2020), яким фізичній особі ОСОБА_2 нараховані зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб за 2020 рік. Податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, поштовий конверт з податковим повідомленням-рішенням повернувся на адресу контролюючого органу 27.06.2020 з поміткою «за закінченням встановленого строку зберігання». Відповідно до вимог статті 42 ПК України, податкове повідомлення-рішення форми «Ф» від 31.03.2020 № 1117611-5106-1212 вважається врученим платнику податків 27.06.2020.

Також, у відповідності до вимог пункту 286.5 статті 286 ПК України контролюючим органом сформовані податкові повідомлення-рішення (далі - ПГІР) форми «Ф» від 28.05.2021 № 7694412-2406-1212 на суму 77160,56 грн (граничний термін сплати якого 17.09.2021) та № 7694411-2406-1212 на суму 3912,40 грн (граничний термін сплати якого 17.09.2021) якими фізичній особі ОСОБА_2 нараховані зобов'язання з орендної плати з фізичних осіб за 2021 рік.

Податкове повідомлення - рішення направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, поштовий конверт з податковим повідомленням-рішенням повернувся на адресу контролюючого органу 19.07.2021 з поміткою «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до вимог статті 42 ПК України, податкові повідомлення-рішення форми «Ф» від 28.05.2021 № 7694412-2406-1212 та № 7694411-2406-1212 вважаються врученими платнику податків 19.07.2021.

Окрім того, ОСОБА_2 , відповідно до положень статті 129 ПК України нараховано пеню у сумі 46787,14 грн.

Сума грошових зобов'язань у розмірі 205530,70 грн, що визначені в податкових повідомленнях-рішеннях форми «ПС» від 03.02.2020 № 0001225106, форми «Ф» від 31.03.2020 №1117611-5106-1212, від 28.05.2021 № 7694412-2406-1212 та № 7694411-2406-1212, та нарахованої пені станом на 02.11.2021 є узгодженою та не сплаченою.

У зв'язку з несплатою відповідачем грошових зобов'язань та з метою погашення податкового боргу контролюючим органом, відповідно до вимог пункту 59.1 статті 59 ПК України, сформовано податкову вимогу форми «Ф» від 23.11.2015 № 791-17, яка була направлена рекомендованим листом з повідомлення про вручення на податкову адресу

ОСОБА_2 , яка, відповідно до поштового повідомлення, вважається врученою 26.12.2015. Станом на даний час вищезазначена податкова вимога не погашена, податковий борг відповідача не сплачений та продовжує збільшуватись.

Враховуючи те, що заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені Головним управлінням ДПС у Луганській області не дали позитивного результату, борг добровільно платником податків не сплачено, позивач вважає, що необхідно стягнути податковий борг з ОСОБА_2 з орендної плати з фізичних осіб за рішенням суду.

На підставі зазначеного позивач, просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

На адресу суду 15 грудня 2021 року надійшла відповідь на запит суду про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача (арк. спр. 43).

Ухвалою від 20 грудня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 45-47).

Відповідач ухвалу від 20 грудня 2021 року про відкриття провадження в адміністративній справі отримав 05 січня 2021 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. спр. 60). Правом подати суду відзив на позовну заяву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, відповідач не скористався. Відповідно до положень частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.

Як слідує з інтегрованої картки платника податків за кодом класифікації доходів бюджету 18010900 (орендна плата з фізичних осіб) та довідки про загальну суму позовних вимог, за ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на 02 листопада 2021 року обліковується податковий борг в загальній сумі 205530,70 грн, який складається з основного платежу в сумі 158233,56 грн, штрафних санкцій в сумі 510,00 грн, пені в сумі 46787,14 грн (арк. спр. 12, 28-38).

Як слідує з договору оренди земля від 17.01.2006, в оренді позивача перебуває земельна ділянка площею 0,3600 га, розташована за адресою: АДРЕСА_1 , навпроти кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », згідно з рішенням 60 сесії 4 скликання від 28.12.2005 рокуРубіжанської міської ради щомісячна орендна плата без врахування ПДВ становить 2478,79 грн (арк. спр. 16).

Згідно з договором оренди землі від 06.10.2008 № 114 в оренді позивача перебуває земельна ділянка площею 0,0350 г, яка знаходиться за адресою м. Рубіжне, у районі перехрестя вул. Будівельників та пр. Московський, щомісячна орендна плата без врахування ПДВ становить 139,90 грн (арк. спр. 18-19).

21 грудня 2019 року ГУ ДПС у Луганській області провело камеральну перевірку з питань неподання податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) фізичної особи - підприємця) ОСОБА_2 за 2017, 2018, 2019 роки, якою встановлено порушення вимог пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України в частині несвоєчасного подання податкової декларації з плати за землю за 2017, 2018, 2019 року. За наслідками перевірки складено акт від 21.12.2019 № 531/12-32-51-06/ НОМЕР_1 , який був надісланий позивачу рекомендованим поштовим відправленням, яке 23 грудня 2019 року повернулося до ГУ ДПС у Луганській області без вручення (арк. спр. 22 зв.).

На підставі акта від 21.12.2019 № 531/12-32-51-06/ НОМЕР_1 ГУ ДПС у Луганській області складено податкове повідомлення-рішення від 03 лютого 2020 року № 0001225106, яким застосовано до ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції у сумі 510,00 грн (арк. спр. 23).

Податкове повідомлення-рішення від 03 лютого 2020 року № 0001225106 направлено ОСОБА_2 рекомендованим поштовим відправленням, та отримано останнім 06 лютого 2020 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (арк. спр. 23 зв.).

ГУ ДПС у Луганській області направлено відповідачу податкові повідомлення-рішення від 31 березня 2020 року № 1117611-5106-1212, яким визначено податкове зобов'язання за платежем орендна плата з фізичних осіб за 2020 рік в сумі 77160,58 грн; від 28 травня 2021 року № 7694412-2406-1212, яким визначено податкове зобов'язання за платежем орендна плата з фізичних осіб за 2021 рік в сумі 77160,58 грн; від 28 травня 2021 року № 7694411-2406-1212, яким визначено податкове зобов'язання за платежем орендна плата з фізичних осіб за 2021 рік в сумі 3912,40 грн (арк. спр. 24, 26).

Податкове повідомлення-рішення від 31 березня 2020 року № 1117611-5106-1212 направлене відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, яке повернулося до ГУ ДПС у Луганській області без вручення із зазначенням причини повернення - «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 8).

Податкові повідомлення-рішення від 28.05.2021 направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, яке 19 липня 2021 року повернулося до ГУ ДПС у Луганській області без вручення із зазначенням причини повернення - «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 27).

Також за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань відповідачу нарахована пеня в загальній сумі 46787,14 грн, що підтверджується розрахунком пені станом на 02.11.2021 (арк. спр. 13).

ГУ ДПС у Луганській області виставлено відповідачу податкову вимогу від 23.11.2015 року форми «Ф» № 791-17, якою повідомлено, що станом на 22.11.2015 загальна сума податкового боргу платника податків становить 73397,12 грн (арк. спр. 15).

Податкову вимогу направлено до відповідача рекомендованим поштовим відправленням, яке 26.12.2015 повернулося до ГУ ДПС у Луганській області без вручення із зазначенням причини повернення - «за закінченням встановленого строку зберігання» (арк. спр. 15).

На час розгляду адміністративної справи відповідачем податковий борг не погашений, що підтверджено оновленим витягом з інтегрованої картки платника податків за кодом класифікації доходів бюджету 18010900 (орендна плата з фізичних осіб) (арк. спр. 54-57).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункту 14.1.175 пункту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (підпункт 14.1.162 пункту 14.1).

Відповідно до пункту 42.2 статті 42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Згідно з пунктом 42.5 статті 42 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

На вимогу платника податків, який отримав документ в електронній формі, контролюючий орган надає такому платнику податків відповідний документ у паперовій формі протягом трьох робочих днів з дня надходження відповідної вимоги (у паперовій або електронній формі) платника податків.

Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, застосування штрафних (фінансових) санкцій та нарахування пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (підпункт 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Відповідно до абзацу першого пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з пунктом 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Згідно з підпунктом 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті) у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів на відповідний рахунок платника податків та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.

Відповідно до пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.

Згідно з пунктом 286.5 статті 286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу.

Пунктом 287.5 статті 287 Податкового кодексу України визначено, що податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до абзаців першого та другого пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (пункт 288.2 статті 288 Податкового кодексу України).

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (пункт 288.3 статті 288 Податкового кодексу України).

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу (пункт 288.7 статті 288 Податкового кодексу України).

З вищеописаних письмових доказів судом встановлено, що відповідач за оскарженням податкових повідомлень-рішень, якими відповідачу визначено орендну плату за земельну ділянку, в адміністративному чи судовому порядку не звертався. Відповідно такі податкові повідомлення-рішення стали узгодженими, а за відповідачем виник обов'язок щодо сплати таких податкових зобов'язань протягом 60 днів з дня їх отримання.

Проте, відповідачем такий обов'язок не виконаний у зв'язку з чим за ним утворився податковий борг в загальній сумі 9721,51 грн.

Абзацом першим пункту 87.1 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Пунктами 95.1-95.3 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Оскільки ОСОБА_2 вручено податкову вимогу, яка є чинною, суд дійшов висновку, що позивач дотримав визначених статтею 95 Податкового кодексу України вимог та має всі підстави для вжиття заходів щодо погашення податкового боргу відповідача шляхом стягнення коштів.

Враховуючи, що відповідачем на час розгляду даної адміністративної справи податковий борг не сплачений, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).

З викладеного слідує, що витрати суб'єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб'єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб'єкту владних повноважень, не підлягає.

Такі обмеження у можливостях суб'єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.

Оскільки ГУ ДПС у Луганській області у вказаній справі є суб'єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.

Керуючись статтями 2, 9, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДПС у Луганській області (місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72, код за ЄДРПОУ ВП 44082150) до ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.

Стягнути кошти з ОСОБА_1 в дохід місцевого бюджету за податковим боргом з орендної плати з фізичних осіб в сумі 205530,70 грн (двісті п'ять тисяч п'ятсот тридцять гривень 70 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Захарова