Справа № 202/605/22
Провадження № 3/202/579/2022
09 лютого 2022 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду м.Дніпропетровська Волошин Є.В., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від відділення поліції №2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої продавцем у ФОП «ГУК», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст.164 КУпАП, -
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшов адміністративний матеріал, відповідно до якого 19 січня 2022 року о 09 год. 15 хв. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 в приміщенні торгівельного павільйону здійснювала роздрібну торгівлю алкогольними напоями на розлив без наявності відмітки про поточні сплати за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні своєї вини у вчиненні вищевказаного правопорушення не визнала, із обставинами, викладеними у протоколі не погодилася та пояснила, що працює у ФОП « ОСОБА_2 » продавцем, у павільйоні, де вона працює наявна ліцензія на право реалізації алкогольних напоїв та їх закупівля здійснюється виключно у офіційних постачальників, які надають повний перелік необхідних документів на продукцію.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно положень ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Положеннями ст.280 КУпАП регламентовано, що суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.164 КУпАП, якою передбачена відповідальність провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №310006 від 19.01.2022 вказано, що ОСОБА_1 працює продавцем у ФОП «ГУК». В додатках до протоколу суду не надано підтверджень, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання. Також суду не надано доказів того, що остання отримала грошову виручку за здійснення вказаної у протоколі діяльності.
У матеріалах справи міститься ліцензія на право фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 роздрібної торгівлі алкогольними напоями за адресою: АДРЕСА_2 в магазині-кафе.
Як вбачається з наведеного, суб'єктом господарювання за вказаною адресою є ФОП ОСОБА_2 , а не ОСОБА_1 .
Отже, дослідивши матеріали справи, а також беручи до уваги пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, які вона надала в суді, а також з урахуванням того, ОСОБА_1 не є суб'єктом адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, дозвільні документи на здійснення господарської діяльності належать іншій особі - суб'єкту господарювання фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2 , суддя приходить до висновку, що матеріали справи не містять достатніх, належних та допустимих доказів того, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вище викладеного, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку про недоведеність складу адміністративного правопорушення вчиненого ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП, а тому провадження у справі за даною статтею підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.164,247,280,283,284,294 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Волошин Є.В.