Великоолександрівський районний суд Херсонської області
Справа № 650/2/22
Провадження № 3/650/73/22
09.02.2022 року Суддя В.Олександрівського районного суду Херсонської області Коваль В.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Бериславського районного відділу поліції ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , ФОП « ОСОБА_2 », проживаючу в АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 КУпАП
З протоколу серії ВАВ № 440853 від 06.12.2021 року вбачається, що 04.12.2021 року о 21-30 год. ОСОБА_1 , будучи власником кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого в АДРЕСА_2 , не вжила відповідних заходів, внаслідок чого у кафе-барі перебував ОСОБА_3 , який не має документа на підтвердження повного курсу вакцинації, негативного результату тесту методом ПЛР або одужання особи, чинність якого підтверджується за допомогою єдиного державного веб порталу електронних послуг або експрес-тесту, проведеного не більше як за 72 години, чим порушила вимоги постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 р., тобто ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєнні вказаного адміністративного правопорушення не визнала, суду пояснила, що 06.12.21 року до кафе зайшли дві особи, бармен запитала, чи вони вакциновані. У відповідь вони нагрубили і бармен зателефонувала їй, вона сказала викликати поліцію і виставити невакцинованих осіб з кафе. Просить суд закрити провадження у справі, оскільки вказаного в протоколі правопорушення вона не вчиняла.
Заслухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, суд приймає до уваги наступне.
Ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Всупереч вказаній нормі права протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 440853 від 06.12.2021 року не виконує функцій ні джерела доказів, ні акту обвинувачення.
У провину ОСОБА_1 поставлено те, що вона порушила встановлений порядок перебування невакцинованих осіб у закладі, однак з письмових пояснень ОСОБА_3 , який ніби-то перебував у кафе, та бармену кафе ОСОБА_4 вбачається, що бармен запитала у ОСОБА_3 наявність сертифікату, а після негативної відповіді, попросила покинути приміщення закладу. Після цього він вийшов з кафе та попросив невідомого чоловіка, який мав сертифікат, придбати йому спиртні напої. Придбані тим алкогольні напої він пив на вулиці біля кафе «Ромашка».
До суду не надано пояснень інших свідків, які могли б підтвердити перебування ОСОБА_3 в кафе-барі « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
За вказаних обставин суд приходить до висновку, що надані докази правопорушення не відповідають вимогам належності та допустимості.
Керуючись ст.ст. 44-3, 247 КУпАП,-
Провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя В.О.Коваль