Постанова від 09.02.2022 по справі 127/2031/22

Справа № 127/2031/22

Провадження № 3/127/516/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" лютого 2022 р.м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Романчук Р.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Вінницької митниці Державної митної служби України відносно ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Мінджир Хінчештського району Республіки Молдова, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, закордонний паспорт НОМЕР_1 , виданий 17.12.2018 року органом "AGENTIA SERVICII PUBLISE" Республіка Молдова,

у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

25.11.2021 року о 17 год. 18 хв. в пункт пропуску "Болган-Хрістова" митного поста "Піщанка" Вінницької митниці на смугу руху "Зелений коридор" в напрямку "в'їзд в Україну" заїхав легковий автомобіль марки "Volkswagen Passat " з реєстраційним номером НОМЕР_2 , під керуванням громадянина Республіки Молдова ОСОБА_3 . О 17 год. 35 хв. при проведенні митного огляду транспортного засобу та багажу громадян, які в ньому переміщалися, в тому числі багажу громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), було виявлено 9 ампул лікарського засобу "Tramadol" по 2 мл кожна в заводській упаковці, який включений до списку №1 таблиці IІ «Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів "країни від 06.05.2000 року №770 зі змінами та доповненнями. Згідно ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Згідно Переліку товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 року № 436, на лікарські засоби, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, які визначено постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 p. № 770, необхідний дозвіл на право ввезення (вивезення) чи на право транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів. Згідно ст. 26 Закону України від 15.02.1995, № 60/95-ВР "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" фізичні особи мають право перевозити наркотичні засоби і психотропні речовини, придбані за призначенням лікаря, за наявності та на підставі рецепта, виданого закладом охорони здоров'я відповідно до вимог статей 27 і 28 цього Закону. На момент перетину кордону у ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) були відсутні дозвільні документи, необхідні для переміщення даного лікарського засобу через митний кордон України. Даний лікарський засіб було виявлено без будь-яких ускладнень, тобто без ознак приховування.

Таким чином, ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) перемістив через митний кордон України 9 ампул лікарського засобу "Tramadol" по 2 мл кожна в заводській упаковці, порушивши встановлений порядок проходження митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (зелений коридор) при наявності у нього товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України.

У судове засідання ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) не з'явився, надавши заяву, в якій просить суд розглядати справу у його відсутність (а.с. 8).

Відповідно до ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.

Враховуючи зазначене вище, справа про порушення митних правил розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Представник Вінницької митниці Державної митної служби України Вихристюк В.Д. в судовому засіданні не заперечувала проти розгляду справи у відсутність ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), оскільки в матеріалах справи міститься заява, в якій він просить суд розглядати справу у його відсутність. Вважає, що факт вчинення ним правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України, підтверджується наявними у справі доказами. Просила визнати ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та застосувати адміністративне стягнення, передбачене ст. 471 МК України, у виді штрафу та конфіскації в дохід держави товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, а також просила стягнути із ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) витрати за зберігання вилученого товару на складі Вінницької митниці Державної митної служби України.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 471 МК України порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Згідно положень ст. 366 Митного кодексу України, двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України. Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню. Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян. Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно до ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи. Електронне декларування здійснюється з використанням електронної митної декларації, засвідченої електронним цифровим підписом, та інших електронних документів або їх реквізитів у встановлених законом випадках, а також електронних (сканованих) копій паперових документів, засвідчених електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи. Митна декларація та інші документи, подання яких митним органам передбачено цим Кодексом, оформлені на паперовому носії та у вигляді електронних документів, мають однакову юридичну силу. Умови та порядок декларування, перелік відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення, визначаються цим Кодексом. Положення про митні декларації та форми цих декларацій затверджуються Кабінетом Міністрів України, а порядок заповнення таких декларацій та інших документів, що застосовуються під час митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, - центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Перелік товарів, що не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, встановлюється цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

Відповідно до п. 57 ст. 4 МК України товари - будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) підтверджується зібраними по справі та дослідженими судом доказами, зокрема, протоколом про порушення митних правил №0562/401000/21 від 25.11.2021 року (а.с. 2-5); актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 25.11.2021 року, згідно якого було виявлено незадекларовані товари, а саме, 9 ампул лікарського засобу "Tramadol" по 2 мл кожна в заводській упаковці (а.с. 7); описом предметів, вилучених у ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) (а.с. 9); доповідною запискою старшого державного інспектора м/п "Піщанка" Вінницької митниці від 25.11.2021 року (а.с. 12).

Таким чином, ОСОБА_4 ( ОСОБА_2 ) порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, обравши на свій розсуд проходження митного контролю через таку зону (коридор) при наявності у нього товарів, які обмежені до переміщення через митний кордон України, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбачене ст. 471 МК України.

Відповідно до ст. 487 КМ України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до положень Митного кодексу України, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.

Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника, враховуючи ступінь його вини, відсутність обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винним ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) за ст. 471 МК України.

Таким чином, відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, слід накласти на ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) стягнення в межах санкції ст. 471 МК України, а саме, застосувати до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією товарів.

Відповідно до положень ст. ст. 519, 520 МК України суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь Вінницької митниці Держмитслужби витрати, пов'язані зі зберіганням вилученого товару.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь держави Україна підлягає стягненню судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. 471, ч. 1 ст. 483, ст. ст. 376, 519, 520 МК України, ст. ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, шо становить 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. з конфіскацією безпосередніх предметів правопорушення, а саме, 9 ампул лікарського засобу "Tramadol" по 2 мл кожна в заводській упаковці, які зберігаються на складі Вінницької митниці Державної митної служби України в м. Вінниці.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь Вінницької митниці Державної митної служби України (код ЄДРПОУ 43350542, МФО банку 820172 у ДКСУ м. Києві, UA 79 820172 031 321 1003 201 160671, код 25010100, призначення платежу: за зберігання на складі митного органу, справа про порушення МП № 0562/401000/21) витрати, пов'язані зі зберіганням вилученого товару, в розмірі 1 грн. 84 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь держави судовий збір в розмірі 496 грн. 20 коп.

Скаргу на постанову може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Суддя