Справа № 478/104/22 Провадження № 3/478/76/2022
02 лютого 2022 року смт. Казанка
02.02.2022 року суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., за участю секретаря судового засідання Луговської А.І., прокурора Булаєвої І.Ю., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Степанівка Вінницького району Вінницької області, громадянина України, працюючого на посаді начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Володимирівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
Згідно протоколу №31 від 20.01.2022 року ОСОБА_1 будучи начальником відділу освіти, культури, молодіта спорту Володимирівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом декларування.
За результатами огляду публічної сторінки Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 всупереч положень ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік лише 15.12.2021 року при строку її подання до 01.04.2021 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив, що він дійсно несвоєчасно подав декларацію за 2020 рік. Також додав, що по вказаному факту йому оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-3 КК України, тому просив суд закрити провадження у справі.
Прокурор Булаєва І.Ю. підтвердила, що в провадженні Казанківського відділу Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області перебуває кримінальне провадження № 420211520300000039 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-3 КК України, за фактом умисного неподання у період з 01.01.2021 року по 01.04.2021 року ОСОБА_1 щорічної декларації за 2020 рік. В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження, 02.02.2022 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-3 КК України.
Таким чином, оскільки вказана справа про адміністративне правопорушення та наведене кримінальне провадження стосується одного та самого факту, а саме неподання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2020 рік, враховуючи повідомлення останнього про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-3 КК України, просила суд закрити справу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП за п.8 ч.1 ст.247 КУпАП.
Вислухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діяннях винної особи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 252 КУпАП докази оцінюються на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Із змісту ч.1 ст.172-6 КУпАП слідує, що відповідальність за нею наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 02.02.2022 року було повідомлено про підозру у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР № 420211520300000039 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-3 КК України за фактом умисного неподання у період з 01.01.2021 року по 01.04.2021 року ОСОБА_1 щорічної декларації за 2020 рік.
Відповідно до п.8 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за наявністю по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.
Таким чином, оскільки по тому самому факту ОСОБА_1 було повідомлено про підозру у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР № 420211520300000039 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-3 КК України, зазначене виключає провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно нього за ч.1 ст.172-6 КУпАП, а тому розпочате щодо ОСОБА_1 провадження у цій справі підлягає закриттю на підставі п. 8 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Згідно ст. 61 Конституції України, особа не може бути двічі притягнута до відповідальності за одне і теж правопорушення. Вказане конституційне положення, яке є нормою прямої дії і знайшло своє відображення у п.8 ч.1 ст.247 КУпАП, згідно якого, наявність по одному і тому ж факту протоколу про адміністративне правопорушення і підозри у кримінальному провадженні є підставою для закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Виходячи із наведеного та положень п. 8 п.1 ст.247 КУпАП справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст.172-6 КУпАП слід закрити, у зв'язку з пред'явленням йому підозри у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 366-3 КК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.247 ч.1 п.8, 248, 249, 251, 252, 284 КУпАП, -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП закрити на підставі п. 8 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з повідомленням по даному факту ОСОБА_1 про підозру у кримінальному провадженні.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Іщенко Х.В.