Справа № 713/192/22
Провадження №1-в/713/4/22
іменем України
09.02.2022 м. Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області в складі головуючого судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вижниця подання начальника Вижницького районного відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця АДРЕСА_1 та жителя АДРЕСА_2 , не одруженого, громадянина України, тимчасово не працюючого, раніше судимого, востаннє 16.06.2020 року вироком Вижницького районного суду, Чернівецької області за ст.185 ч.2 КК України, до чотирьох місяців арешту, звільненого з місць позбавлення волі 02.07.2021 року;
Начальник Вижницького РВП ГУНП в Чернівецькій області ОСОБА_4 , звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 посилаючись на те, що після відбуття покарання ОСОБА_3 систематично порушував громадський порядок та права інших громадян, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 19.08.2021 року за ст.178 ч.1 КУпАП, у вигляді штрафу в сумі 51,00 гривень; 20.08.2021 року за ст.175-1 ч.2 КУпАП у вигляді штрафу у сумі 170,00 гривень; 19.12.2021 року було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.173 КУпАП, однак 10.01.2022 року провадження у справі закрито на підставі ч.1 п.1 ст.247 КУпАП.
ОСОБА_3 після притягнення до адміністративної відповідальності письмово попереджався про необхідність припинення антигромадського способу життя та неодноразово його було попереджено про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, однак необхідних для себе висновків не зробив, а продовжував зловживати спиртними напоями та порушувати громадський порядок і права інших громадян. По місцю проживання ОСОБА_3 характеризується посередньо.
Просить встановити відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд, а саме: заборонити вихід з домогосподарства в АДРЕСА_2 , по місцю проживання з 22 до 6 год., (з метою попередження скоєння злочинів у нічний час); заборонити відвідування кафе, ресторанів, барів та інших торговельних закладів де спиртні напої продаються на розлив (з метою недопущення зловживання спиртними напоями та порушення громадського порядку); заборонити виїзд за межі району по особистих справах без дозволу начальника Вижницького РВП Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області (з метою недопущення скоєння злочинів та правопорушень); з'являтись на реєстрацію 1,2,3,4 понеділка кожного місяця до 10-00 год. у Вижницький РВП ГУНП в Чернівецькій області в кабінет №21.
В судове засідання представник Вижницького РВП ГУНП в Чернівецькій області не з'явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
В судове засідання ОСОБА_3 не з'явився, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали подання вважає, що в задоволенні подання необхідно відмовити з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 неодноразово раніше судимий, зокрема:
27.07.1999 року Вижницьким районним судом за ст.140 ч.2, 45 КК України (в редакції 1960 р.) до покарання у виді 2 років позбавлення волі, на підставі ст.45 КК України звільнений від відбування покарання з двохрічним іспитовим терміном покарання;
01.11.2005 року Вижницьким районним судом Чернівецької області за ст. 140 ч.2 КК України - до 3 років 6 місяців позбавлення волі,
16.05.2008 року Вижницьким районним судом Чернівецької області за ст.185 ч.3 КК України - до 3 років 8 місяців позбавлення волi,
12.08.2011 року Вижницьким районним судом Чернівецької області за ст. 185 ч.2 КК України - до 3 років позбавлення волі,
14.10.2014 року Вижницьким районним судом Чернівецької області за ст.185 ч.1 КК України у виді штрафу в розмірі 850 гривень;
07.03.2015 року Вижницьким районним судом Чернівецької області за ст.185 ч.3 КК України - до 3 років позбавлення волі з умовним терміном строком на 1 рік;
19.09.2018 року Вижницьким районним судом Чернівецької області за ст.185 ч.1 KK Украйни у виді штрафу 850 гривень;
16.06.2020 року Вижницьким районним судом за ст.185 ч.2 КК України до 4 місяців арешту та звільнений з місць позбавлення волi 02.07.2021 року, що підтверджується довідкою про судимість.
Судом також встановлено, що ОСОБА_3 19.08.2021 року притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.178 ч.1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51,00 гривень; 20.08.2021 року притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.175-1 ч.2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 170,00 гривень, що підтверджується копіями виписки.
Працівниками поліції ОСОБА_3 19.08.2021 року, 20.08.2021 року та 20.12.2021 року було оголошено попередження про припинення антигромадського способу життя особи, у відношенні якої може бути встановлений адміністративний нагляд, що підтверджується копією попередження.
Постановою Вижницького районного суду Чернівецької області від 10 січня 2022 року провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за ст.173 КУпАП, закрито, у зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами поліції.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п.«в» ст.4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів національної Поліції щодо осіб, зазначених в пункті «в» статті 3 цього Закону.
Як зазначено в п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
Між тим, докази додані до матеріалів справи не підтверджують обставин, викладених в поданні щодо ведення ОСОБА_3 антигромадського способу життя, матеріали справи за поданням начальника Вижницького РВП про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 не містять жодних обґрунтованих доказів, які б вказували що останній вчинив суспільно небезпечні діяння, порушив чи продовжує грубо порушувати громадський порядок, що не дає підстав вважати про наявність ознак систематичності у вчиненні ним правопорушень, при цьому вчиненні ОСОБА_3 правопорушення, не є злісними та грубими, не мають насильницького характеру та істотної суспільної небезпеки, не порушують громадський порядок, а також права інших громадян.
За таких обставин та враховуючи відсутність в діях ОСОБА_3 відсутня суспільна небезпека, систематичність, доказів які вказують на антигромадський спосіб життя, суд вважає, що законних підстав для задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду немає, а тому суд приходить до висновку, що у задоволенні подання начальника Вижницького РВП ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 необхідно відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.1, 3, 5, 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», Суд,-
В задоволенні подання начальника Вижницького районного відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в Чернівецькій апеляційний суд через Вижницький районний суд Чернівецької області протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_6