Справа № 415/814/22
Провадження № 2-о/415/144/22
28.01.22року м. Лисичанськ
Лисичанський міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді - Старікової М.М.,
за участю секретаря - Лавріненко Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лисичанську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення факту народження дитини, заінтересована особа - Лисичанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Сєвєродонецькому районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), -
Заявники звернулися до Лисичанського міського суду Луганської області з заявою про встановлення факту народження дівчинки, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Луганстьку.
В обґрунтування заяви зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Луганську ОСОБА_1 , перебуваючи у зареєстрованому шлюбі із ОСОБА_2 , народила дівчинку. Встановлення факту народження заявникам необхідно для отримання свідоцтва про народження, згідно чинного законодавства України.
Заявники ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судове засідання не з'явились, надали заяву, в якій просили розгляд справи провести за їх відсутності.
Представник заінтересованої особи - Лисичанського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Сєвєродонецькому районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
У зв'язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорювальних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження.
З матеріалів справи вбачається, що згідно медичного свідоцтва про народження № 553, виданого так званим: «Луганский перинатальный центр Луганской народной республики», ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 о 07 годині 30 хвилин народила дівчинку, вагою 2950 грамів, дитина народилась доношеною, вагітність ІІ, пологи ІІ, в м. Луганську.
З копії паспорту ОСОБА_1 , НОМЕР_1 , виданого 22 січня 2014 року Ленінським РВ у м. Луганську УДМСУ в Луганській області, вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є уродженкою м. Луганська, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
З копії паспорту ОСОБА_2 , НОМЕР_2 , виданого 19 червня 2003 року Артемівським РВ ЛМУ УМВС України в Луганські області, вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є уродженцем м. Луганська.
Згідно з копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_3 , виданого 13 грудня 2013 року Артемівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції, 13 грудня 2013 року був зареєстрований шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , після реєстрації шлюбу дружині присвоєно прізвище ОСОБА_1 , чоловіку - ОСОБА_2 .
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована територія України є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупованою територією визначається сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» органами державної реєстрації актів цивільного стану є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану); виконавчі органи сільських, селищних і міських (крім міст обласного значення) рад.
Суд приходить до висновку, що медичне свідоцтво про народження, слід вважати нелегітимним документом, адже воно видане органом, на тимчасово окупованій території, що створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом, а отже будь-які видані такими органами документи є недійсними, і такими, що не створюють правових наслідків.
Відповідно до ст. 317 ЦПК України заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.
Таким чином, оцінюючи зібрані досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд знаходить достатньо підстав для задоволення заяви про встановлення факту народження дитини.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров'я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров'я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров'я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок утворення медичної консультаційної комісії та положення про неї затверджуються центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я. Медична консультаційна комісія видає документ про народження у разі встановлення факту народження жінкою дитини.
За відсутності документа закладу охорони здоров'я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.
Відповідно до встановлених судом обставин, які мають значення для справи, суд приходить до висновку, що є достатньо підстав для встановлення факту народження у громадянки України ОСОБА_1 дитини.
У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 258, 259, 263-265, 293-294, 315-317 ЦПК України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення факту народження дитини, заінтересована особа - Лисичанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Сєвєродонецькому районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), задовольнити.
Встановити факт народження дитини - дівчинки, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Луганську, вагою 2950 грамів, у матері - громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м. Луганська, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , яка перебуває у зареєстрованому шлюбі із громадянином України - ОСОБА_2 , вагітність друга, пологи другі.
Відповідно до ст. 430 ЦПК України допустити негайне виконання рішення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана до Луганського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відомості про учасників справи:
Заявник: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
Заявник: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 .
Заінтересована особа - Лисичанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Сєвєродонецькому районі Луганської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), місцезнаходження якого за адресою: вул. ім. Д.І.Менделєєва, буд. 53, м. Лисичанськ, Луганська область.
Суддя М.М. Старікова