1Справа № 335/11845/21 3/335/122/2022
04 лютого 2022 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Калюжна В.В., розглянувши у судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 675364, 03.11.2021 року, о 13 годині 40 хвилин, гр. ОСОБА_1 , перебуваючи по пр. Соборному, 164, біля буд. Державної обласної адміністрації Запорізької області, знаходився без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи його спеціальний статус, чим порушив вимоги Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року зі змінами і доповненнями.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку. Судом неодноразово було відкладено розгляд справи, з метою забезпечення участі у судовому засіданні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Крім того, постановою суду від 05.01.2022 року до ОСОБА_1 було застосовано привід у судове засідання, відомості про виконання якої відсутні.
Дослідивши адміністративний матеріал, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 не є триваючим, оскільки факт вчинення правопорушення мав місце 03.11.2021 року та не носить ознак такого, що триває у часі.
Стаття 7 КУпАП вказує на те, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справа підвідомча суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушення - з дня його виявлення.
Статтею 248 КУпАП передбачено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Пункт п. 7 ст. 247 КУпАП передбачає, що Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.
Судом призначалися судові засідання у розумні строки, про що ОСОБА_1 було повідомлено у встановленому законом порядку, проте, на час розгляду справи сплили строки притягнення особи до адміністративної відповідальності, визначені статтею 38 КУпАП.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 7, 38, 44-3, 247, 279, 283-285, 294 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП - закрити, у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя В.В. Калюжна