Постанова від 08.02.2022 по справі 646/340/22

Справа №: 646/340/22

Провадження № 3/646/383/2022

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.02.2022 м. Харків

Суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова Демченко С.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Харківської області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст.124 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

УСТАНОВИВ:

26 грудня 2021 року о 19 годині 30 хвилин ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Renault Megane, реєстраційний номер НОМЕР_2 , у м. Харкові на перехресті пр-т Гагаріна та вул. Чугуївська, виконуючи поворот праворуч не надав переваги в русі автомобілю Toyota, реєстраційний номер НОМЕР_3 , який рухався назустріч, внаслідок чого допустив з ним зіткнення, чим порушив вимоги п. 16.6 ПДР України, згідно з яким:

п. 16.6 Правил дорожнього руху «Повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч»..

У результаті вищевказаних дій ОСОБА_1 транспортним засобам спричинені механічні пошкодження, що призвели до матеріальних збитків.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 16.6 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за статті 124 КУпАП.

У судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, визнав повністю, фактичних обставин справи не заперечував.

Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю доведеним факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а саме: порушення учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №222727 від 18 січня 2022 року, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди від 26 грудня 2021 року, рапортом слідчого відділу розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в Харківській області Клочка С., протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди та транспортних засобів від 26 грудня 2021 року з ілюстративними матеріалами, консультативним висновком лікаря-спеціаліста від 26 грудня 2021 року, свідоцтвами про реєстрацію транспортних засобів серії НОМЕР_4 та серії НОМЕР_5 , поясненнями ОСОБА_1 , даними під час судового розгляду.

Дослідивши матеріали справи, кваліфікую дії водія ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП - як порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу та іншого майна.

Враховуючи обставини адміністративного правопорушення, дані про водія, який притягається до адміністративної відповідальності вперше, ступінь його вини, вважаю необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 та запобігання вчиненню ним нових правопорушень накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.

На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 496, 20 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 124, 251, 252, 280, 283 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривні 20 копійок.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення такої постанови.

Суддя С.В. Демченко

Попередній документ
103059908
Наступний документ
103059910
Інформація про рішення:
№ рішення: 103059909
№ справи: 646/340/22
Дата рішення: 08.02.2022
Дата публікації: 10.02.2022
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Основ’янський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (25.01.2022)
Дата надходження: 25.01.2022
Предмет позову: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Розклад засідань:
22.11.2025 04:28 Червонозаводський районний суд м.Харкова
22.11.2025 04:28 Червонозаводський районний суд м.Харкова
22.11.2025 04:28 Червонозаводський районний суд м.Харкова
22.11.2025 04:28 Червонозаводський районний суд м.Харкова
22.11.2025 04:28 Червонозаводський районний суд м.Харкова
22.11.2025 04:28 Червонозаводський районний суд м.Харкова
22.11.2025 04:28 Червонозаводський районний суд м.Харкова
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЕМЧЕНКО СВІТЛАНА ВАЛЕРІЇВНА
суддя-доповідач:
ДЕМЧЕНКО СВІТЛАНА ВАЛЕРІЇВНА
правопорушник:
Шемігон Юрій Олександрович