Постанова від 08.02.2022 по справі 431/112/22

08.02.2022

Справа №431/112/22

Провадження №3/431/73/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" лютого 2022 р. м. Старобільськ Луганської області

Суддя Старобільського районного суду Луганської області Рукас О.В., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 712939 від 24.11.2021 року та долучені до нього матеріали, що надійшли від Старобільського РУП ГУНП в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Старобільськ, Луганської області, громадянина України, ФОП « ОСОБА_1 », не інваліда, депутатом не являється, не пенсіонера, одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

13.01.2022 року до Старобільського районного суду Луганської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП ОСОБА_1 на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 712939 від 24.11.2021 року.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 23.11.2021 року приблизно 11 год 30 хв. в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: м. Старобільськ, вул. Свободи, 1А, в ході проведення обстеження було встановлено не виконання вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 09.06.2020 року № 17, а саме: абзац 3 пункту 2 - наявний антисептик, який не має в своєму складі ізопропілового етилового спирту, абзац 4 пункту 8 - суб'єкт господарської діяльності не забезпечив наявність дезінфікуючих засобів для проведення вологого прибирання приміщень та поверхонь місць контакту рук продавців і відвідувачів, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст.44-3 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз'яснено його права та обов'язки передбачені ст.10,63 Конституції України, ст.268 КУпАП.

ОСОБА_1 не визнав свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП, про що надав до суду пояснення та докази до них (а.с.17-29), в своїх поясненнях зазначив, що він займається підприємницькою діяльністю за адресою: м. Старобільськ, вул. Незалежності, 1А. 23 листопада 2021 року був перевірений 4 людьми (жінка в цивільному і три чоловіки в формі працівників поліції). Ніхто з перевіряючих не підтвердив свої повноваження та не показав своє посвідчення, а жінка почала зйомку на камеру. В ході перевірки жінку не влаштував склад препарату для дезінфекції рук, який згідно з маркуванням на етикетці рекомендовано МОЗ і НАМН України для профілактики коронавірусних інфекцій (COVID-19), а також дезінфекційні засоби прибирання підлоги (фото додає), журнал вологого прибирання та журнал виміру температур, які знаходилися на робочому місці ніхто не дивився. В магазині, в місці для обробки рук для відвідувачів встановлений антисептик, який рекомендований МОЗ України, забезпечено наявність дезінфекційних засобів для вологого прибирання приміщень та поверхонь. Зі складеним відносно нього протоколом не згоден, вважає, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Вислухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 712939 від 24.11.2021 року та матеріали додані до нього, з'ясувавши обставини справи, та відповідно до ст.252 КУпАП оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з п.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачає, що згідно ст.245 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності з законом.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.44-3 КУпАП настає у разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Диспозиція норми ч.1 ст. 44-3 КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно-правових чи підзаконних нормативно-правових актів, які передбачають конкретні правила щодо карантину людей.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" № 1645-ІІІ від 06.04.2000р. серед основних принципів профілактики інфекційних хвороб є дотримання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічних правил і норм при здійсненні будь-яких видів діяльності.

Згідно ст. 29 цього Закону карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CоV-2» від 11.03.2020 року якою на території України встановлено карантин прийнято. Останні зміни до вказаної постанови внесено постановою № 956 від 13.10.2020 року згідно якої карантин діє до 31.12.2020 року.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 19 грудня 2020 р. до 30 червня 2021 р. на території України карантин, та продовжено дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” та від 22 липня 2020 р. № 641 “Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”, з останніми змінами, згідно якої карантин діє з 19 грудня 2020 р. до 31 грудня 2021 р.

Також Постановою Державного санітарного лікаря України №17 від 09.05.2020 затверджено тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19) (далі Рекомендації).

Так п.1 Рекомендацій передбачає, що торгівля продовольчими та непродовольчими товарами повинна здійснюватися з дотриманням санітарних вимог та з урахуванням цих рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам.

Судом в судовому засіданні було досліджено:

- протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 712939 від 24.11.2021 року (а.с.2);

- пояснення ОСОБА_1 від 24.11.2021 року (а.с.5);

- пояснення ОСОБА_1 від 07.02.2021 року (а.с.17);

- Свідоцтво про державну реєстрацію ФОП « ОСОБА_1 » та Витяг з державного реєстру фізичних осіб , фізичних осіб підприємців та громадських формувань (а.с.18-19);

- фото таблицю використовуваних ФОП « ОСОБА_1 » засобів для дезінфекції рук та вологого прибирання (а.с.20-24);

- Журнал реєстрації вимірювання температури співробітників для профілактики коронавірусу магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у журналі записуються усі дані температурного скринінгу продавців магазину (а.с.25-27);

- Журнал вологого прибирання магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з якого вбачається, що вологе здійснюється що дня кожні дві години (а.с.28-29).

Слід зазначити, що притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Судом встановлено, що докази як наявності факту адміністративного правопорушення, так і вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, відсутні, оскільки судом було встановлено, що ОСОБА_2 кожного дня проводить температурний скринінг працівників магазину, про що робиться відповідний запис в Журнал реєстрації вимірювання температури співробітників для профілактики коронавірусу магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що в судовому засіданні підтверджено належними доказами, постійно проводиться вологе прибирання та дезінфекція магазину, що також зазначається у Журналі ведення вологого прибирання та дезінфекції магазину «Будматеріали», що розташований в с м. Старобільськ, вул. Свободи, 1А, Луганської області, наявні дезінфікуючі засоби для рук, а тому підстав притягати до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, немає.

Відповідно п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, адміністративна справа про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.44-3 КУпАП, згідно зі ч.1 ст. 247 КУпАП, підлягає закриттю за відсутністю в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.

На підставі вищезазначеного, керуючись, ч.1 ст. 44-3, п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.44-3 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Старобільський районний суд Луганської області.

Суддя: О.В. Рукас