Справа №: 398/324/22
провадження №: 1-в/398/16/22
Іменем України
"04" лютого 2022 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії подання начальника Олександрійського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Спаське Новомосковського району Дніпропетровської області, громадянина України, який не одружений, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого вироком Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 27.03.1991 року за ст. 17, ч. 3 ст. 40, ст. 42, ч. 2 ст. 140 КК України до покарання у виді 2 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна; вироком Сімферопольського суду АР Крим від 28.01.1994 року за ч. 2 ст. 142 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна; вироком Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 13.05.1999 року за ст. 42, ч. 3 ст. 143, ч. 2 ст. 206 КК України до покарання у виді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна, постановою Кіровоградського обласного суду від 16.08.2000 року вирок від 13.05.1999 року змінено, зменшено покарання до 7 років позбавлення волі, звільнений з місць позбавлення волі в січні 2006 року; вироком Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 14.06.2006 року за ч. 4 ст. 187 КК України до покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна, звільнений з місць позбавлення волі 07 березня 2014 року по відбуттю строку покарання,
Начальник Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
В поданні зазначено, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 неодноразово порушував правила адміністративного нагляду, зокрема, 21.04.2021 року, 22.04.2021 року, 16.05.2021 року, 25.05.2021 року, 01.08.2021 року, 26.08.2021 року, 17.11.2021 року, 14.01.2022 року, 18.01.2022 року, 25.01.2022 року.
У поданні начальник Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області просить продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 на 1 рік та встановити обмеження: 1) заборонити ОСОБА_4 виїзд за межі м. Олександрії без дозволу начальника Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області; 2) заборонити ОСОБА_4 вихід з домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , з 22-00 год. до 06-00 год. кожного дня; 3) зобов'язати ОСОБА_4 з'являтися на реєстрацію в Олександрійський РВП ГУНП в Кіровоградській області з 09-00 год. до 11-00 год. кожної п'ятниці кожного місяця.
У судове засідання ОСОБА_4 не з'явився.
Представник Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області в судове засідання також не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Вивчивши подання, матеріали, які долучені до подання, суд вважає, що подання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Вироком Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 27.03.1991 року ОСОБА_4 засуджений за ст. 17, ч. 3 ст. 40, ст. 42, ч. 2 ст. 140 КК України до покарання у виді 2 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.
Вироком Сімферопольського суду АР Крим від 28.01.1994 року ОСОБА_4 засуджений за ч. 2 ст. 142 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Вироком Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 13.05.1999 року ОСОБА_4 засуджений за ст. 42, ч. 3 ст. 143, ч. 2 ст. 206 КК України до покарання у виді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна, постановою Кіровоградського обласного суду від 16.08.2000 року вирок від 13.05.1999 року змінено, зменшено покарання до 7 років позбавлення волі, ОСОБА_4 звільнений з місць позбавлення волі в січні 2006 року.
Вироком Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 14.06.2006 року ОСОБА_4 засуджений за ч. 4 ст. 187 КК України до покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна, звільнений з місць позбавлення волі 07 березня 2014 року по відбуттю строку покарання.
Зазначене підтверджується копією вироку Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 14.06.2006 року у справі № 1-279/2006 та вказано у поданні.
За змістом статті 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно пункту «в» статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється відносно засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Частинами 1, 2 статті 6 Закону передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пункті "ґ" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно ч. 2 ст. 7-1 КК України (в редакції 1960 року) до тяжких злочинів належать злісне або особливо злісне хуліганство (стаття 206 частини 2 і 3).
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 55 КК України (в редакції 1960 року) такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі на строк понад шість років, але не більше десяти років, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного і додаткового) не вчинять нового злочину.
Якщо особа, яка відбула покарання, до закінчення строку погашення судимості знову вчинить злочин, перебіг строку, що погашає судимість, переривається. Строк погашення судимості по першому злочину обчислюється заново після фактичного відбуття покарання (основного і додаткового) за останній злочин. У цих випадках особа вважається судимою за обидва злочини до закінчення строку погашення судимості за найбільш тяжкий з них (ч. 4 ст. 55 КК України (в редакції 1960 року)).
Відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України кримінальне правопорушення за ч. 4 ст. 187 КК України відноситься до особливо тяжких злочинів.
Згідно п. 9 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Правова норма ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», встановлює правило, згідно якого адміністративний нагляд не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно роз'яснень, які викладені в пункті 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», при розгляду подання про встановлення адміністративного нагляду необхідно враховувати тільки судимості, жодна з яких не була знята чи погашена у встановленому порядку або в порядку амністії чи помилування.
Враховуючи, що за останнім вироком ОСОБА_4 звільнився з місця позбавлення волі 07 березня 2014 року, його судимості погашаються 07 березня 2022 року.
Як встановлено судом, матеріали подання не містять доказів того, що відносно ОСОБА_4 раніше був встановлений адміністративний нагляд.
Таким чином, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для продовження відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду, тому суд вважає подання таким, що не підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»,
У задоволенні подання начальника Олександрійського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Кіровоградській області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
СУДДЯ: ОСОБА_5 НЕРОДА